różnice w pomiarze temperatury

Cześć! Mierzę temperaturę swojemu choremu synkowi i – na termometrze elektronicznym jest o 1 stopień większa niż na rtęciowym. Elektroniczny mam Canpol babies. Czy Wy też miałyście takie doświadczenia?
Jaką temperaturę powinno mieć półtoraroczne dziecko?

Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)

1 odpowiedzi na pytanie: różnice w pomiarze temperatury

elik Dodane ponad rok temu,

Re: różnice w pomiarze temperatury

poltoraroczne dziecko ma juz temperature raczej jak dorosly, przy czym lekko podwyzszona tzn do 37,4 u dziecka to jeszcze nie jest powod do niepokoju, nawet nie do interwencji – tylko obserwowac.
A elektroniczne termometry nie zawsze sa bardzo dokladne. A moze sa, ale czasem jest problem z pomiarem – czasem dzecko odrobine sie poruszy i juz temperatura niedokladna. Chyba, ze roznica wynika z miejsca mierzenia. Jak mierzysz rteciowym w innym miejscu niz elektronicznym (w uchu, pod pacha, w pupie) to roznica moze byc tez stad.

elik i antek (12 mies)

Znasz odpowiedź na pytanie: różnice w pomiarze temperatury?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
jak wyglada wasz dzien?
Ciekawa jestem jak wyglada codziennosc z dzieckiem w waszym wydaniu.:-)Napisze w srkrocie jak to wyglada u mnie. Wsaje do Olka okolo 6 rano przenosze go do duzego pokoju i sadzam na
Czytaj dalej
Karmienie
Dopajanie
Witam, od niedawna zaczęlłam wprowadzać Misiowi nowe pokarmy...[img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] Zjada ze smakiem jabłuszko, ziemniaczka, marcheweczkę i dynię [img]/images/forum/icons/shocked.gif[/img] Problem jest z kupką...zamim zaczęliśmy eksperymentować kupka była codziennie. Teraz robi raz na
Czytaj dalej