rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Wczoraj okazało się u lekarza że moja szyjka macicy jest troszeczke po swojej zewnętrznej stronie rozpulchniona na ok. 1 cm. Wewnetrzne ujście jest zamknięte. A miesiąc temu byłoo jeszcze wszystko ok. Jestem teraz w 29 tyg. i mam wiecej leżeć niż chodzić. Biorę magne B6 i no-spę 3X2 tabletki, na skurcze, które bardzo rzadko odczuwam. Mam pytanie czy to jest az tak bardzo niebezpieczne, czy grozi mi na pewno poród przedwczesny? Może ktoś tak miał a jest juz teraz np. w 36 tygodniu. Prród przedwczesny strasznie mnie przeraża.

8 odpowiedzi na pytanie: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Wydaje mi sie, ze gdyby było jakieś duże ryzyko z tego powodu to lekarz zaleciłby szew albo pessar. Mam nadzieję, że to nie bedzie postepować.Wypoczywaj !.

kaska Dodane ponad rok temu,

Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Ja tak miałam, a jestem teraz w 35 tyg ciąży, nie martw się na zapas a wszystko będzie dobrze 🙂

Kaśka i majowa Nadia

mgosz Dodane ponad rok temu,

Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

u mnie lekarz stwierdził rozpulchnioną szyjkę w 25 tyg.(tzn. 2 tygodnie temu) i dokładnie tak samo jak tobie zalecił magne B6 i nospę doraźnie. Po dwóch tygodniach odpoczynku zauważył dużą poprawę, ale powiedział że tak może zostać do końca ciąży. Mam nadzieję, że dotrzymamy do końca 🙂 tyle, że ja pożegnałam się z pracą.

magda i dzidzuś (18.07.)

Dodane ponad rok temu,

Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Pytanie do mgosz. – czy kazał Ci lekarz leżeć? Ja i tak całą ciążę siedzę w domu, wychodze tylko na spacer, ale to leżenie mnie przeraża.

mgosz Dodane ponad rok temu,

Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Sama o to zapytałam lekarza-czy mam całowity “rygor” łóżkowy? Odpowiedział, że mam się oszczędzać i on nie może powiedzieć, czy mogę pójść na spacer na 15min, czy na pół godzinny, bo każda ciąża jest inna i każdy organizm jest inny. Musimy same intuicujnie wyczuć na co tak naprawdę nas stać. Powiedział, że w położnictwie najważniejsza jest profilaktyka i mam się bardzo oszczędzać. Dodał tylko, że jeśli uważałby, że powinnam cały czas leżeć, to położyłby mnie w szpitalu, a tu takiej konieczności nie ma. Jak tylko powiedział, że po tych dwóch tygodniach jest lepiej odrazu poszłam “na sklepy”, kupiłam fajną spódnicę ciążową i odrazu lepiej się poczułam 🙂 Podsumowując-nie musimy cały czas leżeć, ale często odpoczywać i w razie gorszej dyspozycji więcej leżeć-tak ja to rozumiem.
Pozdrawiam
Magda i dzidziuś(18.07.2003)

sylwiaaa Dodane ponad rok temu,

Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Nie przejmuj się ja tak miałam w 27 tygodniu teraz jest 38 i dalej bez zmian. Oczywiście musisz teraz więcej leżeć.

pozdrawiam
Sylwia i Filipek(24-04-03)

Dodane ponad rok temu,

Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Dziękuje za wsparcie. Tego chyba najbardziej mi potrzeba.

mgosz Dodane ponad rok temu,

Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

To jeszcze raz ja-Magda. Właśnie zdzwoniłam się z koleżanką, która mnie pocieszyła, że miała też rozpulchnioną szyjkę(urodziła zdrowego synka, oczywiście w teminie) i powiedziała, że siedziała w domu bo miała znajomego lekarza, który dał jej zwolnienie, a tak wogóle normalnie to w takich przypadkach nie daje zwolnienia. Powiedziała mi jeszcze, że jakbym chciał iść na dyskotekę to z tym mógły być problem:) Mam nadzieję, że cię pocieszyłam, bo mnie ten telefon bardzo podniósł na duchu. Czymaj się i głowa do góry:))
Magda

Znasz odpowiedź na pytanie: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Dodaj komentarz

Karmienie
Chirurgiczne usuwanie ropnego zapalenia piersi
Dziewczyny, jesli ktoras z Was miala taki problem, prosze, napiszcie jak to wyglada (sam zabieg i co potem). Bede bardzo wdzieczna za informacje ___ Pozdrawiam Caillou
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
co za cholera???
jakies 2 tyg temu kolo oka krzyskowi wyskoczyly malenkie krosteczki, teraz zrobil sie z tego liszaj i zaczyna schodzic w tym miejscu skora; plamka jest niewielka, srednica gora 8mm, malo
Czytaj dalej