rozszczepienie wargi a moze i podniebienia

dziewczyny, moja siostrzenica się urodzi z rozszczepiona wargą i byc może podniebieniem, proszę jak któraś miała z tym do czynienia napiszcie jak to wyglada, tzn leczenie, co i jak? kiedy? gdzie najlepiej? proszę

pozdrawiam

Beata i Radek (11.05.2004)

2 odpowiedzi na pytanie: rozszczepienie wargi a moze i podniebienia

devilry Dodane ponad rok temu,

Re: rozszczepienie wargi a moze i podniebienia

[Zobacz stronę]

Rybcia i Zuziczek

evaikasper Dodane ponad rok temu,

Re: rozszczepienie wargi a moze i podniebienia

.. Akurat dzisiaj czytalam notke w jakims tygodniku dla dzieci…oto ona….

Rozszczepienie obustronne wargi i podniebienia

Moje dziecko urodziło się z rozszczepieniem obustronnym wargi i podniebienia. Jakie powinno się podjąć leczenie? Czy konieczna jest operacja?

Etiologia rozszczepu twarzy nadal nie jest znana. Przy karmieniu dziecka z rozszczepem wargi i podniebienia trzeba bardzo uważać, nie dopuszczając do krztuszenia się niemowlęcia. Konieczne są częste odpoczynki podczas karmienia.
Termin podjęcia leczenia chirurgicznego to około 6-8 miesięc życia – dla operacji wargi i 18-24 miesiąc życia – dla operacji podniebienia. Obecnie w literaturze światowej przeważa pogląd, że podstawowe operacje należy ukończyć przed pierwszym rokiem życia.
Powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarzy specjalistów chirurgii dziecięcej, gdyż rozszczepienie obustronne wargi i podniebienia jest wskazaniem do leczenia w okresie noworodkowym. Nie kontrolowany wzrost środkowej części twarzy może doprowadzić do prawie nieodwracalnych zniekształceń twarzowej części czaszki. Zniekształcenia strukturalne u dziecka mogą prowadzić do zaburzenia czynności oddychania, ssania, połykania, żucia, słuchu oraz mowy. Pani dziecko wymaga od urodzenia do wieku dorosłego specjalistycznego nadzoru lekarzy specjalistów: pediatrów, chirurgów, ortodontów, laryngologów, foniatrów, logopedów oraz psychologów dziecięcych. Apelujemy o jak najszybsze zgłoszeniesię do Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie do CENTRUM LECZENIA WAD TWARZOCZASZKI (Warszawa, ul. Kasprzaka 17A, tel. 632-12-81).

Eva & Kasper 11.XI.03

Znasz odpowiedź na pytanie: rozszczepienie wargi a moze i podniebienia

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Do osób z Saskiej Kępy
Mam do Was prośbe. Jakiego możecie poradzić pediatrę z przychodni na ulicy Marokańskiej. [i]Edited by Asia15 on 2005/04/28 17:02.[/i]
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Dziecko samo w domu?
Ciekawa jestem czy zdarza wam sie zostawiac dziecko samo w domu. Jesli tak to na jak dlugo Pozdrawiam [img]/upload/37/50/_456290_n.jpg[/img] Jola i Adrian (30.10.2000)
Czytaj dalej