Rózyczka

Wojcia miał wysypkę – myślałam ze to jakies uczulenie. poszlismy do doktora i okazało się, że to rózyczka. Czy wasze dzieci przechodziły juz rózyczkę? Ile to trwa?
Doktor nic nam nie dał, powiedział, że przejdzie samo.
Wojtek ma 7 i pół miesiaca.

Andzia, Wojcia 23.12.2003

3 odpowiedzi na pytanie: Rózyczka

ewa250 Dodane ponad rok temu,

Re: Rózyczka

nie wiem ile trwa, ale chyba nic sie nie daje, tak samo jak na odre, trzeba pilnowc tylko zeby nie przeziebic

Ewa i roczny Jaś

stefeczka Dodane ponad rok temu,

Re: Rózyczka

Hej!
A jak wyglądała ta wysypka? Gdzie dokładnie się pojawiła? Moja Maja miała ostatnio taką na brzuszku i plecach, najpierw pojawiały się czerwone plamki, które za 2 dni wyglądały jak małe krosteczki. Trwało to 3-4 dni. Lekarka mówiła, że jeśli nie ma gorączki to samo przejdzie, nawet nie określiła co to jest (“być może uczulenie, różyczka lub trzydniówka”). Może to właśnie była różyczka?

Renia i Majeczka 12.11.2003

anula1 Dodane ponad rok temu,

Re: Rózyczka

U Wojci pojawiły sie takie plamki – marmurek na szyjce i ramionkach, na drugi dzien miał juz na brzuszku i plecykach. Raz są prawie niewidoczne a czasami dość mocno zaczerwienione. Wojtek miał wczesniej temperature. Ale to wogóle dziwna sprawa. Bylismy na szczepieniu, na drugi dzien dostał temperatury i zrobił mu sie odczyn po wkłuciu. Po 3 dniach temperatura znikneła i pojawiła się ta wysypka. Więc ja szybko do doktora, choc wogóle nie wiazałam tych dwóch przypadłości. Doktor tez coś mówił o trzydniówce? Ale na koniec stwierdził, ze to rózyczka.
Dziś Wojtek juz prawie nie ma “marmurka’ Prawdopodobie pojawia sie w miejscach, w których dziecko się najbardziej poci i schodzi po ciałku w dół. Czyli na końcu wysypka będzie na nózkach

Andzia, Wojcia 23.12.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Rózyczka

Dodaj komentarz

Karmienie
Od kiedy biszkopty
Czy wiecie może od kiedy można zacząć podawać biszkopty i inne tego typu produkty? Czy mozna gdzieś dostać biszkopty bezglutenowe? Joasia i Natunia (17.01.20004)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Spełnia się moje marzenie ..
... Już niedługo przeprowadze się do Swojego Własnego Mieszkanka. Prawie niemoge w to uwierzyć. Przez 3,5 roku małżeństwa tułaliśmy się po różnych mieszkaniach; albo kątem u rodzców, a jak sami
Czytaj dalej