RUCHY DZIECKA

Jestem w 9-tym miesiącu ciąży, lekarz powiedziała że w każdej chwili mogę urodzić. Od początku ciązy byłam bardzo aktywna – ruchy więc odczuwałam szczególnie rano (kiedy jeszcze leżałam w łóżku) albo wieczorem (przed snem). Nie było ich jednak dużo – teraz jest ich jeszcze mniej, są delikatniejsze i sporadyczne. Czy powinnam się martwić??

4 odpowiedzi na pytanie: RUCHY DZIECKA

 1. Re: RUCHY DZIECKA

  bo dziecko ma ciasno, więc dlatego rusza się z wiekszym trudem 😉 nic sie nie martw.

  • Re: RUCHY DZIECKA

   Nie sądzę na tym końcowym etapie ciży dziecko jest już duże i nie ma miejsca na “szaleństwa”. Mój syn, dotąd bardzo aktywny od dwóch tygodni tez jest spokojniejszy. Nie sa to już klasyczne mocne kopniaki tylko raczej przesuwanie się i napinanie. Już tylko od czasu do czasu zauważam mocniejszy ruch, który powoduje wypięcie mojego brzucha.

   Zreszta lekarz powiedział mi to samo gdy byłam tydzień temu na wizycie i zapytałam o to. Dodatkowo powtórzyła mi to połozna w szpitalu gdy w sobotę spanikowałam bo “mały się nie rusza ” i pojechaliśmy na KTG.

   mama Marty i Mateusza (19.09.2003)

   • Re: RUCHY DZIECKA

    Poczulam sie znacznie lepiej DZIĘKUJĘ! 🙂

    • Re: RUCHY DZIECKA

     Nie martw się mniejszymi ruchami maleństwa – jest mu po prostu bardzo ciasno i dlatego mniej się rusza. Moja Ania w 9 miesiącu bardzo się rozpychała- było to prawie bolesne ale ruchów było zdecydowanie mniej niż we wcześniejszych miesiącach. Wiercipiętą jest do dzisiaj 🙂
     Jeśli natomiast nie czułabyś wcale ruchów przez cały dzień to szybciutko do szpitala na badanie ktg.
     Trzymamy kciuki, wszystko będzie dobrze!

     Aga i Ania (5,5 miecha)

     Znasz odpowiedź na pytanie: RUCHY DZIECKA

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo