Rytuały

Czy wasze dzieci mniej więcej jedzą śpią o tych samych porach. Moja mama twierdzi,że powinny to być stałe godziny ja też chciałam żeby to był jakiś plan, ale Ada śpi np. na spacerze 30 minut a raz 2 godziny i cały plan na nic. Patrysia i Ada 6 miesięcy

5 odpowiedzi na pytanie: Rytuały

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: Rytuały

Teoretycznie rytuały pomagają dziecku w „organizacji” dnia. Wie wtedy, kiedy jest czas na spanie, kiedy na jedzenie, kiedy na zabawę. Z doświadczenia wiem, że nie jest to proste w praktyce – sama o tym piszesz. Ważne jednak, żeby dziecko nie miało w ciągu dnia zbyt wielu wrażeń, żeby jeden dzień przypominał inny itd. Zwłaszcza wieczorna kąpiel, czy inne zabiegi pielęgnacyjne – i spanko.

Ale w zyciu różnie bywa. Mamy chyba by zwariowały, gdyby każdy dzień wyglądał dokładnie tak samo.

Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i …Basia ??? (wkrótce)

2011gosia Dodane ponad rok temu,

Re: Rytuały

jedynym rytuałem jakie moje dziecko utrzymuje to problem z zaśnieciem na noc, ( albo czasami już na ranek ).

GOSIA Z MAŁĄ OLIWIĄ (21,11,2002)

miro Dodane ponad rok temu,

Re: Rytuały

MOIM ZDANIEM NAJWAŻNIEJSZY RYTUAŁ JAKIEGO NALEŻY PILNOWAĆ TO TEN WIECZORNY TZN. MNIEJ WIĘCEJ O TEJ SAMEJ GODZ. KĄPIEL, PO KĄPIELI DOBRA KOLACYJKA., PO KOLACYJCE TROCĘ PRZYTULANIA I ŚPIEWANIA W CIEMNOŚCIACH I NYNY…A WTEDY NOCKA TEŻ SPOKOJNA (CHYBA ŻE IDĄ ZĄBKI :)))))
U NAS TAK JEST………

KASIA I GRUBASEK MIŁOSZEK(17.05.02)

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: Rytuały

Staram się żeby wszystko dziecko miało jakiś harmonogram dnia. Ale oczywiście, ze nie jest to realne. Nie robię tragedii kiedy dziecko kąpane do tej pory o 18 przesypia do 20. Jeżeli go wtedy nakarmię a ono dalej sobie „chrapie” to nawet daruję kąpiel. Jeżeli spacer wczoraj był o 12 a dziecko nie chce teraz spać tylko zasypia o 13.30, to wtedy hop do wózka i na powietrze.
Nie rozbudzam i nie zmuszam dziecka do czegokolwiek. Teraz ono decyduje kiedy jedzenie, spanie, zabawa. To, że jednak staram się wprowadzać stałe godziny juz jest dużym osiągnięciem i stopniowo, w miarę większej świadomości dziecka będę np. wymagać kąpieli o 19.
Zasada jest prosta: nie przeginać w żadną stronę

Pati i 2,5 m. [Zobacz stronę]

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: Rytuały

U nas najgorzej było na początku………nie mieliśmy wtedy stałych pór np, kapieli………….ale odkąd wprowadziliśmy kąpiel koło 19, to wszystko w miarę się uregulowało……….oczywiście pory posiłków i spania są różne…..wszystko w zależności od tego, o której synek wstanie rano……np. zupkę daję nie o 12, ale po drzemce….czasami nawet o 15……….teraz staram się zachować odstępy 2,5-3 godzinne między posiłkami………ogolnie nie jest źle……….ale i tak Karol sam ustala kiedy je, śpi itd………..z tym że wiem, że np. po 3 godzinach od wstana i tak pójdzie spać….że po 3 godzinach będzie chciał jeść………..i że po południou prawe nie śpi……….

Julka kulka i 6 miesięczny Karolek

Znasz odpowiedź na pytanie: Rytuały?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
Spanie z rodzicami
Nasza mała często śpi z nami w łóżku przy cycuszku? Czy wasze też tak śpią? Jak ja ja potem odzwyczaję, ale ona potrafi budzić się co 40 minut Ada
Czytaj dalej
Karmienie
Liczba
Oprócz stałych pór na jedzenie np. 8 cyc 11 cyc, 14 zupka itd.dajeci cycuszka do spania w ciągu dnia, albo jak dziecko marudzi na 1minute , dwie , czy tylko
Czytaj dalej