Rządowy program refundacji in vitro – BILANS

Roczny bilans wygląda chyba całkiem całkiem

Czy ktoś kto korzystał z programu może powiedzieć jak to jest na prawdę? Czy rzeczywiście idzie to wszystko w dobrą stronę? Jakie są ewentualne niedociągnięcia.

2 odpowiedzi na pytanie: Rządowy program refundacji in vitro – BILANS

siaba79 Dodane ponad rok temu,

Nie wiem co dokładnie Cię interesuje, ale ja jestem w programie i wszystko poszło szalenie sprawnie, fakt że wybrałam klinikę w której są dość duże kolejki oczekujących, w związku z czym musiałam swoje “odstać” 😉 ale było warto, po 9 latach walki jestem w 4 miesiącu ciąży 🙂 dobre kliniki mają bardzo ładne statystyki jeśli chodzi o in vitro z dofinansowaniem.

madziorex Dodane ponad rok temu,

Ja korzystam i z MZ, a przedtem robiłam prywatnie. Dużych różnic nie ma, bo klinika ta sama, ale na pewno są minusy rządowego, że:
– poniżej 35 lat zapładniają tylko 6 jaj (o ile dobrze pamiętam ilość, bo mnie nie dotyczy)
– niektóre warunki do spełnienia, żeby się dostać wykluczają trochę par (AMH, ilość poronień, a de facto ciążą biochemiczna tez się tak kwalifikuje co jest dla mnie kuriozum – nie przyznawać się więc)
– nie wolno nic dodatkowo dobrać za dodatkową opłatę (np. nie można dodać scratchingu, pgd, itp)
– no i są pewne sztywne procedury – np. ostatnia wizyta musi być max. 2 dni przed punkcją, więc dziś jechałam na wizytę po nic, bo od wczoraj się nic nie zmieniło, a to jednak kilka godzin kosztuje
Ale oczywiście różnica kosztowa to wynagradza z nawiązką.

Znasz odpowiedź na pytanie: Rządowy program refundacji in vitro – BILANS

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
może ktos wybiera sie nad Balaton w sierpniu??
??? ... rozminęły nam się w tym roku terminy wakacyjne ze znajomymi i szukamy towarzystwa.... domki są przeważnie 6 osobowe i nie opłaca nam się w trojkę.a pokój w pensjonacie to
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Poszukuję jagód :)
Jak w tytule, gdzie wybrać się na jagody, znacie miejsca, w których są i można śmiało przejechać z rodziną nawet kilkadziesiąt km? Najlepiej województwo śląskie i ościenne?
Czytaj dalej