samochód po zmarlym

Zmarł teść. Zostawił po sobie m.in samochód. Jest postanowienie o nabyciu spadku ustawowo. Nie ma podziału. I narazie tak będzie. Chcemy tylko w miarę szybko “wypisać” się z wspolwlasnosvi samochodu. Jak można to zrobić-sadowo czy wysyatczy w wydziale komunikacji?

3 odpowiedzi na pytanie: samochód po zmarlym

telimena Dodane ponad rok temu,

Wydaje mi się że najprościej jeśli byłoby to na rzecz osoby najbliższej to w formie darowizny u notariusza. Nie podlega opodatkowaniu – tylko opłaty notarialne.

rybcia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez telimena:Wydaje mi się że najprościej jeśli byłoby to na rzecz osoby najbliższej to w formie darowizny u notariusza. Nie podlega opodatkowaniu – tylko opłaty notarialne.

Z 5 lat temu robiłam bez notariusza. Pisemna umowa darowizny była, wizyta w skarbówce i wydziale komunikacji. Tak chyba taniej wychodzi.

fasolada Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Rybcia:Z 5 lat temu robiłam bez notariusza. Pisemna umowa darowizny była, wizyta w skarbówce i wydziale komunikacji. Tak chyba taniej wychodzi.

Właśnie liczyłam na to ze obejdzie się bez notariusza. Dzięki 🙂 bo wartość dość symboliczną, a ja powiem szczerze boje się kłopotów :/

Znasz odpowiedź na pytanie: samochód po zmarlym

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Samotna matka a rekrutacja do przedszkola
Dziewczyny (i chłopaku) ma może któraś wiedzę jakie przepisy regulują prawo Samorządu do weryfikacji prawdziwości oświadczeń o samotnym rodzicielstwie? Wiem z grubsza co mogą zrobić ale potrzebuje podstawy prawnej tych
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Neurolog dziecinny. PILNE
Poszukuje neurologa dziecinnego Może być Radomsko, Piotrków Trybunalski albo Łódź. Pilne[B][/B]
Czytaj dalej