Samolot a ciąża

Miłe Koleżanki. Czy któraś z Was ma doświadczenia lub słyszała, co jest najlepsze dla 5 tygodniowego zarodka, który siedzi u mnie w brzuchu i ma niedługo wyruszyć w długi ok. 10 godzinny lot na wakacje? Czy są jakieś przeciwskazania, czy lepiej zrezygnować z wyjazdu (na ok. 1 miesiąc) i pozostać w domu, czy mogą wystąpić po tym jakieś komplikacje? Proszę o poradę. Ania

7 odpowiedzi na pytanie: Samolot a ciąża

 1. Re: Samolot a ciąża

  Raczej nie powinno być problemów. Ja co prawda leciałam w 12 tyg. (przedtem latałam wiele razy i uwielbiam te podróże, nie mam żadnego stresu) ale jeśli ciąża nie jest zagrożona i dobrze się czujesz to można podróżować. Pamiętaj tylko żeby przed przejściem przez wszelkie bramki informować ich że jesteś w ciąży (będą cię puszczać bokiem). Wcześniej myślałam, że te bramki nie są szkodliwe, ale skoro na lotnisku zabraniają to coś w tym musi być. Dobrze w taką długą drogę zabrać wodę do twarzy w sprayu bo wysusza się skóra.
  W każdym razie zawsze jest to sprawa indywidualna i proponuję zapytać się lekarza przed podjęciem ostatecznej decyzji.
  tosia_1 (21.XI.03)

  • Re: Samolot a ciąża

   o kurcze o tych bramkach nie slyszalam… A za 2 dni lece samolotem!!!!!
   I komu trzeba powiedziec, tym co stoja przy tych bramkach, tak normalnie?????

   • Re: Samolot a ciąża

    Mi lekarz powiedziała, ze w I i III trymestrze powinnam zrezygnować z latania. Ale lepiej zapytaj swojego lekarza – koniecznie!!!
    Miłych wakacji.

    andzia

    • Re: Bramki

     Ja w Polsce mówiłam strażnikowi który stoi przy bramce, tak samo zagranicą (zawsze ktoś tam stoi). Jak nie będziesz mogła się dogadać to po prostu pokaż brzuszek i oni będą wiedzieć (u mnie nie było widac brzuszka więc go “na migi “dorysowałam).
     pozdrawiam

     • Re: Samolot a ciąża

      Aniu, ja leciałam samolotem w ciązy. Byłam też jakoś w drugim miesiącu, mój ginekolog nie widział żadnych przeciwskazań. Wprawdzie mój lot trwał 2 godziny i trochę ale nie wiem czy to ma znaczenie… Ważne, żeby twój fotel był sprawny… W drodze powrotnej nie czułam się najlepiej, stewardesa przyniosła mi nospę, soczek i wszytsko było ok!:) najlepiej porozmawiaj z lekarzem, a on stwierdzi czy są jakieś przeciwskazania.
      pozdrawiam

      Justyna i Maleństwo 11.09

      • Re: Samolot a ciąża

       Ja leciałam w 5 miesiącu ciąży. Lot trwał prawie 4,5 godziny. Lekarz mi powiedział że nie ma przeciewskazań. Czułam że dziecko było bardziej ruchliwe, a ja troszkę się bałam bo wiedziałam wtedy że że ta istotka czuje zmianęciśnienia. No ale doleciałam i wróciłam bez problemów. Nawet dziecku nie przeszkadzała zmiana klimatu. Leciałam do Egiptu gdy w Polsce w lutym była pogoda minusowa, a tam na miejscu dochodziło nawet do 40 stopni. Tam na miejscu przeżyłam lekką grozę, zaliczyłam wizytęw szpitalu. No ale dobrze się skończyło.
       Pozdrawiam.
       Maja i Wiktoria

       • Re: Samolot a ciąża

        Kobietki. Bardzo wam dziękuję za wszystkie porady. Lekarz niewiele mi powiedział. Pozostawił decyzję mnie. WIerzę, że będzie dobrze. A tym czasem, pozdrawiam Was wszystkie. Ania

        Znasz odpowiedź na pytanie: Samolot a ciąża

        Dodaj komentarz

        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo