Sanatorium dla dziecka

Witam mam pytanie odnośnie pobytu dziecka w Sanatorium dziś lekarz pediatra po zbadaniu dziecka i rozmowie ze mną zapytał czy korzystaliśmy z Sanatorium dla młodej .Niestety jak do tej pory żaden lekarz nie proponował nam tego czy możecie powiedzieć mi jaki ewentualnie dokumenty były by mi potrzebne czy jakieś opinie od lekarzy specjalistów były by do tego potrzebne córcia ma orzeczoną niepełnosprawność datowaną od dnia urodzenia. Niestety nie stać mnie na to aby samej w 100% pokryć pobyt małej w Sanatorium zastanawiałam się czy mogła bym starać się o dofinansowanie czy coś w tym rodzaju.Czy dziecko u którego lekarz stwierdził Zaburzenia Emocjonalne z Napadami Autoagresji może przebywać w Sanatorium z kimś z rodziny .Proszę doradźcie mi coś w tym temacie.

26 odpowiedzi na pytanie: Sanatorium dla dziecka

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Ile ma lat dziecko?

Z tego co mi wiadomo, to NFZ pokrywa koszty pobytu dziecka w sanatorium. Pozostaje kwestia opiekuna – tego nie pokrywają.

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Sanatorium dla dziecka

Zuzia ma już 7 lat.Ktoś mi wspominał o tym że mogła bym sie starać o dofinansowanie do Sanatorium z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ale nie wiem ile jest w tym prawdy .

kodo Dodane ponad rok temu,

Dziecko powyżej 6 roku życia przebywa samo w sanatorium.
Tak było w tamtym roku- obecnych przepisów nie znam.

cukierkova Dodane ponad rok temu,

W pcpr powinnas dostac dofinansowanie. Ja w tamtym roku jaK SKLADALAM TO PYTALI MNIE czy turnus czy sanatorium. czy dziecko samo jedzie czy ze mną, czy w orzeczeniu ma wpisane ze pomoc opiekuna niezbedna, czy nie.

kodo Dodane ponad rok temu,

Kuba był 2 razy w sanatorium- nie płaciłam za niego (było skierowanie od lekarza pediatry) płaciłam za siebie.
Ten drugi raz był na miesiąc przed 6 urodzinami, bo powiedziano mi tam, gdzie składałam wniosek (wolałam osobiście, bo mam blisko), że gdyby było po urodzinach nie mogłabym być z nim jako opiekun. Dziwiło mnie, bo przecież jako opiekun płaciłam i to niemało.

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Sanatorium dla dziecka

Jeśli miała bym być szczera Zuzia nie zostawała nigdzie sama od 2 miesięcy jest na lekach które przepisał jej Psychiatra u córki oprócz szeregu innych schorzeń stwierdzono Zaburzenia Emocjonalne z Napadami Autoagresji córka pod wpływem silnego wzburzenia kaleczy się dlatego wolała bym towarzyszyć córce.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Kodo:gdyby było po urodzinach nie mogłabym być z nim jako opiekun. Dziwiło mnie, bo przecież jako opiekun płaciłam i to niemało.
Bo tak jest, i jak w roku szkolnym ma to jakiś sens – dzieci mają normalne lekcje w sanatorium, tak w ferie czy wakacje już tego nie qmam, tymbardziej że jest jak piszesz – słono się za opiekuna płaci!

Octavia27 nie wiem jak to wygląda z dzieckiem wymagającym stałej opieki, najlepiej będzie jak się udasz osobiście do NFZ’u, na infolinii moga Cię w błąd wprowadzić – tak jak mnie;)

venuss Dodane ponad rok temu,

Możesz starać się o dofinansowanie z NFZ, ale od złożenia wniosku czas oczekiwania na przydzielenie miejsca to w najlepszym wypadku rok czasu.
Możesz składać też wniosek o dofinansowanie z PCPR, tutaj przeważnie dokładają ok. połowę pieniędzy. Ty jako opiekun w obu wypadkach płacisz pełną stawkę dzienną pobytu w Sanatorium.

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Sanatorium dla dziecka

Jeśli nie będę miała wyjścia to na pewno gdzieś będzie można wynająć sobie pokój nie daleko Sanatorium może jestem nad opiekuńcza ale na tym etapie życia córki wole jej nie zostawiać samej na dłużej niż to konieczne .Teraz ponownie staję z nią na Komisje Orzekającą o Niepełnosprawności zobaczymy jak tam sprawa się potoczy Zuzia tak często choruje że choćbym chciała podjąć prace co na pewno podbudowało by nasz budżet domowy to na obecną chwilę mogę o tym zapomnieć . Czyli najlepiej starać się o dofinansowanie z PCPR.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Octavia27:Jeśli nie będę miała wyjścia to na pewno gdzieś będzie można wynająć sobie pokój nie daleko Sanatorium
Słyszałam, że tak robią mamy i dochodzą do dzieci.

smoki Dodane ponad rok temu,

Skoro dziecko ma orzeczenie to sanatorium sfinansuje Wam PFRON

Dużo lepsze warunki, fajniejsze ośrodki i krócej się czeka

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez smoki:Skoro dziecko ma orzeczenie to sanatorium sfinansuje Wam PFRON
Smoki – ‚Wam’ – czyli opiekunowi również? Jak tak – to jak to trzeba załatwić?

smoki Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pasiasta:Smoki – ‚Wam’ – czyli opiekunowi również? Jak tak – to jak to trzeba załatwić?

Nigdy nie skorzystałam. Dowiadywałam się 2 lata temu. Ja jako opiekun miałam bardzo dużą zniżkę, a dodatkowe osoby czyli młodszy syn i mąż byli już pełnopłatni, ale i tak nie dużo.

Dzwoni się do wybranego ośrodka i dowiaduje na miejscu jakie są terminy, odpłatności i procedura załatwiania.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez smoki:Nigdy nie skorzystałam. Dowiadywałam się 2 lata temu. Ja jako opiekun miałam bardzo dużą zniżkę, a dodatkowe osoby czyli młodszy syn i mąż byli już pełnopłatni, ale i tak nie dużo.

Dzwoni się do wybranego ośrodka i dowiaduje na miejscu jakie są terminy, odpłatności i procedura załatwiania.
Dzięki, dzięki, dziękiiiiii:Wow!:

smoki Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pasiasta:Dzięki, dzięki, dziękiiiiii:Wow!:

Jak teraz zadzwonisz, to może jeszcze załapiesz się np na wakacje nad morzem 🙂

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Powiedzieli, że to trzeba z NFZem, mają z nimi umowy, oni im zgłaszają wolne miejsca, a fundusz kieruje, samemu nie można nic sobie załatwić omijając fundusz.

A póki co NFZ nam odesłał skierowanie i kazał ponownie składać jak będziemy po wszystkich operacjach.

smoki Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pasiasta:Powiedzieli, że to trzeba z NFZem, mają z nimi umowy, oni im zgłaszają wolne miejsca, a fundusz kieruje, samemu nie można nic sobie załatwić omijając fundusz.

A póki co NFZ nam odesłał skierowanie i kazał ponownie składać jak będziemy po wszystkich operacjach.

To znaczy, że zmieniło się na gorsze. Dużo gorsze 🙁

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez smoki:To znaczy, że zmieniło się na gorsze. Dużo gorsze 🙁
Uderzę jeszcze raz jak będziemy po całym zamieszaniu naszym – i tym aktualnym w funduszu [recepty, umowy…], może jak wyjdą na prostą to będzie inaczej:Hmmm…:

smoki Dodane ponad rok temu,

Też na to liczę!

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Sanatorium dla dziecka

Wielkie dzięki za pomoc ja niestety w tym temacie byłam zielona teraz wiem od czego mam zacząć.Niestety jeszcze jedną rzecz muszę załatwić z nim postaram się o Sanatorium czeka nas Komisja Orzekająca o Niepełnosprawności lekarz pediatra kazał jeszcze dowiedzieć się od lekarza Hematologa i Neurologa jak oni zapatrują się na pobyt małej w Sanatorium u małej stwierdzono Leukopenie ,Małopłytkowość czekamy na wyniki badań w kierunku Cytomegalii .24 Stycznia po wizycie w CZD może chociaż będę wiedziała jak dalej będzie z leczenie Epilepsji u Zuzi bo okazało się Depakina którą dostaje córka może wpływać na obraz płytek .

smoki Dodane ponad rok temu,

Nas też niedługo czeka Komisja Orzekająca, bo obecne orzeczenie kończy się w marcu. Teraz lekarze, lekarze, lekarze i cała papierologia….

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Sanatorium dla dziecka

My też mamy komisje bo orzeczenie kończy nam się w Marcu i zgadzam się z tobą całe to chodzenie od lekarza do lekarza u nas dodatkowo doszło dwie Poradnie Hematologiczno-Onkologiczna i Psychiatra ale tu akurat chodzimy prywatnie gdyż stan córki był na tyle zły że nie mogliśmy czekać na wolne terminy.

kodo Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Octavia27:Jeśli nie będę miała wyjścia to na pewno gdzieś będzie można wynająć sobie pokój nie daleko Sanatorium może jestem nad opiekuńcza ale na tym etapie życia córki wole jej nie zostawiać samej na dłużej niż to konieczne .Teraz ponownie staję z nią na Komisje Orzekającą o Niepełnosprawności zobaczymy jak tam sprawa się potoczy Zuzia tak często choruje że choćbym chciała podjąć prace co na pewno podbudowało by nasz budżet domowy to na obecną chwilę mogę o tym zapomnieć . Czyli najlepiej starać się o dofinansowanie z PCPR.

Wcale Ci się nie dziwię, też bym tak zrobiła z wynajęciem pokoju.
O jakie dofinansowanie Co chodzi? Za dziecko płaci NFZ.

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Sanatorium dla dziecka

Chodziło mi o dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z PEFRONU czy jakoś tak

kodo Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Octavia27:Chodziło mi o dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z PEFRONU czy jakoś tak

Domyślam się, że chodzi Ci o inne koszta, np. dojazd
bo za sam pobyt dziecka nie płacisz
najlepiej jakbyś spytała osobiście w konkretnym miejscu
ja dzwoniłam do oddziału NFZ, potem byłam tam ze skierowaniem, przy tym mogłam zapytać o różne rzeczy

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Sanatorium dla dziecka

Mam zamiar wszystkiego dowiedzieć się tu na miejscu wchodziłam co prawda na stronę PCPR tam jest wszystko jakie dokumenty należy złożyć i ile czasu mam na to choć i tak ze złożeniem wniosku muszę poczekać do Marca bo małej kończy się orzeczenie i ponownie muszę stanąć na komisje .Nie bardzo wiem co jest wliczane do dochodu na małą otrzymuję alimenty zasiłek pielęgnacyjny i dodatek rehabilitacyjny do tego rodzinne ale ono na 3 dzieci i dodatek do 3 dziecka i teraz nie wiem co jest zaliczane jako dochód .

Znasz odpowiedź na pytanie: Sanatorium dla dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie i uroda
Suchy szampon
Czy ktoś słyszał o czymś takim jak suchy szampon? Może któraś z Was kiedyś próbowała i może jakiś polecić?
Czytaj dalej
Polecam
Worki próżniowe do odzieży
macie? polecacie? jakiej firmy? małżonek zakupił na próbę 4 kartony zmieściły się w dwa worki jestem zachwycona oszczędnością miejsca zastanawiam się tylko jak bardzo będą ciuchy pogniecione jak je rozpakuję. zastanawiam się bo popakowałam w jeden takie
Czytaj dalej