Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

Czy po przygotowaniu mieszanki, kiedy dziecko nie wypije wszystkiego a po np. 15 minutach chce znowu jeść mogę mu podać to co zostało w butelce? Jak długo może stać taka przygotowana mieszanka. Wg położnej do 2 godz. ale jakoś mi się nie wydaje. Co wy na to?

Z kolei ściągnięte mleczko wstawione do lodówki powinno być zużyte w ciągu 48 godzin. Ale jak je już wyciągnę i podgrzeję dla mojej córci a ona tego nie chce, to czy mogę jej podać za jakiś czas, czy to mleczko nadaje się już do wylania?

ignasia i kwietniowy Bąbelek

5 odpowiedzi na pytanie: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

duska Dodane ponad rok temu,

Re: Ściągnięte mleko i mieszanka? podawanie

Sztucznym zaczęłam dokarmiać jak moja miała ponad 5 miesięcy – więc była dużo starsza niż twoja – i ja trzymam mleczko 1h-1,5h w temp. pokojowej. Potem wylewam. Ale wiem, że dla niektórych 15 minut to granica.
A moje własne po wyjęciu z lodówki i podgrzaniu już niestety wylewałam. Starałam się zawsze zamrażać mniejsze porcje – żeby się nie marnowało.
Pozdrawiam

sosenka Dodane ponad rok temu,

Re: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

Nie wiem jak sztuczne, ale swoje raz podgrzane nie nadaje się do przechowywania i ponownego podgrzewania.

Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)

anastazja Dodane ponad rok temu,

Re: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

Ja podaje nawet trzyktotnie podgrzewna mleko (zawsze jak nie dopije to wstawiam do lodowki)


Jagoda01.08.03

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

Mi pediatra powiedziala ze bez przesady i ze mozna sztuczne mleko okolo 3 godziny trzymac w podgrzewaczu czy temp. pokojowej, ale do lodowki lepiej nie.

Naturalne raz podgrzane i podane malenstwu powinno sie wylewac – to teoria, a w praktyce – podaje na nastepne karmienie, bo wlasne jest na wage zlota! I od poczatku malemu nic nie jest.

Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

Nie wiem jakie mleko stosujesz, ale ja napisałam list do Nutricii producenta Bebilonu Pepti, na którym jedziemy i wiem NA PEWNO, że mleko może być jedzone przez dziecko w ciągu 2 godzin, tzn. może tyle leżeć w temp. pokojowej od zrobienia, w tym czasie można parokrotnie podawać dziecku butelkę. Po tym czasie należy mleko niedojedzone wylać.Odpowiedź sformułowana była tak: “producent GWARANTUJE niezmienność mleka w ciągu tego czasu….”, aha, i mleko musi być w temp. pokojowej, raczej nie wchodzi w grę (tak to zrozumiałam) parokrotne podgrzewanie.

Kotagus i Mati 28.01.04

Znasz odpowiedź na pytanie: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Ile może wypić herbatek?
Moja córeczka ma 5 tygodni. Karmię ja i piersią i butlą. Daję jej też do picia herbatkę ułatwiająca trawienie z Hippa (ma kolki), czasem Plantex, rumianek, koperek albo glukozę (już
Czytaj dalej
Karmienie
zapalenie piersi
dziewczyny ! dzis jest sobota, pewnie wybiore sie do lek po antybiotyk, mam cala piers bolaca, czerwona miejscowo,mam goraczke, i objawy grypowe, ale jest juz duzo lepiej niz bylo wczoraj
Czytaj dalej