Skierowanie na cc

Mam dużą wadę wzroku oraz zwyrodnienie siatkówki. Mój okulista dał mi zaświadczenie o mojej chorobie i powiedział, że nie mogę rodzić naturalnie. Czy wobec tego muszę mieć skierowanie od mojego gina na cesarkę? Czy wystarczy kilka dni wcześniej zgłosić się do szpitala z zaświadczeniem od okulisty?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Halina i Kruszynka
Termin: 25.03.2004 r.

5 odpowiedzi na pytanie: Skierowanie na cc

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Skierowanie na cc

skierowanie od ginka. On przede wszystkim musi to odnotować w karcie ciąży :-)))

magda z wiktorią (18.03.2004)

k8-77 Dodane ponad rok temu,

Re: Skierowanie na cc

od okulisty idziesz do ginka i on wpisuje tam gdzie trzeba (do karty), a z karta do szpitala
pzdr
k8 i A. (tez bede miec cc)

k-igna Dodane ponad rok temu,

Re: Skierowanie na cc

Jestem ciekawa jak duza jest twoja wada, bo ja tez mam i zastanawiam sie co za porod mnie czeka… Czy mozesz napisac jaka masz wade (ja mam -5). Pozdrawiam serdecznie:)

Kasik i…

k8-77 Dodane ponad rok temu,

Re: Skierowanie na cc

sasam, ale przeczytalam i pozwole sobie odpowiedziec. skierowanie na cc nie jest w sumie zalezne od wielkosci wady wzroku, tylko od stopnia zmian (zwyrodnien siatkowki). teoretycznie jest tak, ze im wyzsza wada, tym wieksze zmiany na siatkowce. jednak znam wiele dziewczyn, ktore z twoja wada rodzily naturalnie. znajdz sobie dobrego okuliste, ktory precyzyjnie okresli, czy wysilek podczas porodu naturalnego moze uszkodzic ci siatkowke.
pozdrawiam
k8 i A.

kasienia Dodane ponad rok temu,

Re: Skierowanie na cc

Już kiedyś poruszałam ten temat na forum. Ja mam wadę -8 i zawsze wydawało mi się, że to predysponuje do cc. Jednak nie wada wzroku, lecz zmiany w siatkówce są decydujące. O tym decyduje okulista, do którego musisz iść na konsultację. Ja trafiłam na babkę, która powiedziała mi,że jak coś mi się stanie z okiem, to będę najwyżej 1 na 1000 i trudno. Napisała mi “wskazanie względne” czyli ani tak, ani nie…. idę na jeszcze jedną konsultację pod koniec miesiąca… zobaczymy…panicznie boję się,że mogę stracić wzrok…
pozdrawiam
kasia i majowa dziewczynka

Znasz odpowiedź na pytanie: Skierowanie na cc

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Skierowanie na cc
Mam do was pytanie. Czy muszę mieć skierowanie od mojego gina na cesarkę? Czy wystarczy kilka dni wcześniej zgłosić się do szpitala? Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Halina i Kruszynka Termin: 25.03.2004 r.
Czytaj dalej
Polecam
Promocja Geant
Na stronie [url]www.geant.pl[/url] można zobaczyć co jest aktualnie w promocji. Duż orzeczy dla dzieci, tzn. ubranka, zabawki, jedzonko.
Czytaj dalej