skracanie się szyjki macicy…

I kolejne moje pytanie.22 tydzień ciąży, lekarka stwierdziła,że szyjka macicy się skraca, niestety nic więcej nie powiedziała, czy tak ma być?Czy ma się skracać w 22 tygodniu??

5 odpowiedzi na pytanie: skracanie się szyjki macicy…

lea Dodane ponad rok temu,

Re: skracanie się szyjki macicy…

No nie wiem, skoro nie była zaniepokjona… masz skurcze? Takie twardnienia brzucha?
Moja szyjka też się szybko skracała, ale lekarz był spokojny, bo była twarda… dopiero jak do tego doszły skurcze, to dostałam tabletki.

Lea i Mateuszek

orlika Dodane ponad rok temu,

Re: skracanie się szyjki macicy…

hm… Nie pytała mnie o skurcze,a brzuch faktycznie staje sie czasem twardy i bolący,ale mam wrażenie,że to Mały sie przewraca. Powiedziała mi tylko, zebym sie nie forsowała i tyle…Dala zwolnienie,ale nie zamierzalam na nie isc,moze faktycznie troche odpuscic i poleniuchowac w domu…

lea Dodane ponad rok temu,

Re: skracanie się szyjki macicy…

Oj, no to stanowczo. Bo szyjka skraca sie przygotowując do porodu, niektorzy musza z nialezec albo mają zakladane na niej szwy!
Skorzystaj z jej rad. A twardnienie obserwuj – czy to jest ruch, czy stan dluzszy… a ruchy bolec raczej nie powinny… ja mialam dłuższe takie twardnienia i to nie bolalo tylko przeszkadzało i nie przypominało mi ruchów… Takie skracanie szyjki jest dosc czeste, duzo dziewczyn z forum je miewa, to nic strasznego, ale pod warunkiem wypoczywania, unikania ćwiczen, pozycji pionowej. Musisz koniecznie zapytac lekarke, czy to postępuje… i obserwuj te twardnienia…

Lea i Mateuszek

cenka Dodane ponad rok temu,

Re: skracanie się szyjki macicy…

Mi tez sie skracała szyjka i do tego były silne skurcze i cały czas twardy brzuch. Lekarka położyła mnie z tego powodu do szpitala na kilka dni. W takich wypadkach powinno sie leżec. Powinnaś skorzystać ze zwolnienia lekarskiego bo chodzenie nie poprawi jej stanu a ciążę masz jeszcze wczesną. Ja wolałam nie ryzykować i oszczędzam sie ile mogę. w dzień dużo leżę, czasami ide do sklepu z mężem który biega po półkach a ja idę tylko środkiem z wózkiem. Odpoczywać, odpoczywać i jeszcze raz odpoczywać. PZDR.
Cenka+ córcia 34tyg.

Cenka

magdalenammm Dodane ponad rok temu,

Re: skracanie się szyjki macicy…

Zdecydowanie powinnaś iść na to zwolnienie i jak najwięcej odpoczywać!
U mnie w 26 tyg lekarz stwierdził wyraźne skrócenie szyjki do 2,5 cm i miałam skurcze macicy – bardzo często twardniał mi brzuch. Musiałam leżeć w szpitalu, ponieważ chcieli mi założyć szew na szyjkę. Dostałam leki na powstrzymanie skurczy (Fenoterol Isoptin) i biore je cały czas. Po tygodniu leżenia w szpitalu stan szyjki się ustabilizował i juz się nie skracała. Nie musiałam więc mieć zakładanego szwu, tylko dalej brać leki (co 3 godziny niezależnie od tego czy noc czy dzień) i bardzo duzo leżeć. Po wyjściu ze szpitala nie wzięłam sobie zaleceń lekarzy do serca, chodziłam do pracy, na zakupki i robiłam w domku wszystko co dotychczas. Niestety skurcze powróciły pomimo brania leków i były dużo silniejsze. Lekarz postraszył mnie przedwczesnym porodem i teraz już tak nie szarżuję.
Musisz przede wszystkim myślec o dzidziusiu i o jego zdrowiu, duzo leżeć nawet w ciągu dnia i byc dobrej myśli. Chyba nie chcesz zeby Twoje dziecko urodziło sie w 6-7 miesiacu i miało nie daj Boże w przyszłości problemy zdrowotne? Zrób wszystko, żeby donosić je jak najdłużej (co najmniej do 36-37 tyg).
Serdecznie pozdrawiamy,
Magda i dzidziuś (11.06.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: skracanie się szyjki macicy…

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
położenie płodu
Witam. Jestem w 22 tygodniu ciąży.Z badania USG wynika,że płód jest ułożony poprzecznie, czy to naturalne?Słyszałam,że taka pozycja dziecka jest niebezpieczna...
Czytaj dalej
Dla starających się
Programik z wykresem po polsku
Cześć laseczki!!! (to tak w żartach mam nadzieje że się żadna nie pogniewa) Podaje stronę dla chętnych można z niej pobrać programik na 30 dni (wersja demo ) [url]www.dlapan.republika.pl[/url], generalnie to
Czytaj dalej