Skurcze łydek :(

Witam wszystkie przyszłe mamuśki
Od pewnego czasu miewam bardzo bolesne skurcze łydek, najczęściej nad ranem taki skurcz mnie łapie że aż się budze i oczywiście noga prawie do południa potem boli. Wiem że chyba to oznacza niedobór magnezu, ale gdzie go szukać w jakich produktach. A może jest to spowodowane czym innym……. pomóżcie

Asia

8 odpowiedzi na pytanie: Skurcze łydek :(

pilek Dodane ponad rok temu,

Re: Skurcze łydek 🙁

Witaj,
Na skurcze jest jedna prosta metoda, którą przeczytałam na forum, jak się np. przeciągniesz i poczujesz skurcz po prostu wstań i stań na tej bolącej nodze. Nie masuj, nie rób nic innego tylko stań ból mija w sekundę. Naprawdę. Przećwiczona metoda;-)

pozdrawiamy,
Karolina i Piotruś (termin 19,06)

ozzie Dodane ponad rok temu,

Re: Skurcze łydek 🙁

Skurcze lydek spowodowane sa niedoborem wapnia w organizmie , rzadziej magnezu. Polecam preparat Magical to jest wapn+magnez +krzem+witB6, kosztuje ok 7 zl.

OZZIE

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: Skurcze łydek 🙁

Ja biorę z zalecenia lekarza MagneB6 – 2×2 tbl – ale i tak niewiele pomaga 🙂

Agata + Ania 13.IX

alya Dodane ponad rok temu,

Re: Skurcze łydek 🙁

Witaj,
Nie musisz się tak męczyć.Mnie jak złapał pierwszy skurcz (swoją drogą tragiczne uczucie) od razu na drugi dzień kupiłam aspargin-albo możesz zażywać Magne B6.I tak jak dziewczyny wspominały,od razu stanąć na tę noge.
Pozdrówka.

asiak2806 Dodane ponad rok temu,

Re: Skurcze łydek 🙁

Mnie też łapały rano skurcze łydek. Oj bolało! I czasami bolały mnie potem ze dwa dni. Nieraz też drętwiały mi palce u rąk. Powiedziałam o tym lekarzowi i kazał brać mi magne-B6 (ja mam firmy sanofi-synthelabo) i calcium (zdrowit). Obydwa dwa razy dziennie. Biorę już około dwóch miesięcy i (odpukać) ale i skurcze i drętwienia zginęły. Pozdrawiamy- Asia i dzidziuś (1.10.2004)

asikx Dodane ponad rok temu,

Re: Skurcze łydek 🙁

Drugą metodą – poza wstawaniem – jest wyciągnięcie nogi z próbą podciągnięcia stopy palcami jak najbliżej piszczela – tak do góry. Coś tam sie w mięśniu rozciąga i pomaga. Na te skurcze nocne to lepsze – właśnie dlatego że nie trzeba wstawać.
A tez pomaga. Przećwiczone na żywym organizmie – moim.
Pozdrawiam
Aśka (i sierpniowa Ola)

dominikak Dodane ponad rok temu,

Re: Skurcze łydek 🙁

Mnie lekarka kazała sobie kupić SlowMag, niestety, dalej musze męczyć się ze skurczami, bo mnie nie stać 🙁 Ale wiem, ze bardzo pomaga. Dobry jest też MagneB6. Popytaj w Aptece- farmaceutka Ci doradzi,bo preparatów jest wiele.

gadusia Dodane ponad rok temu,

Re: Skurcze łydek 🙁

przez 5 i 6 m-c ciąży nie przespałam żadnej nocy spokojnie z powodu tych dolegliwości, ale nic na to nie brałam, ponieważ miałam bardzo dobre wyniki badań nie było wskazań na jakieś dodatkowe witaminy itp. teraz zdarza mi sie to już tylko od czasu do czasu i to normalne w ciąży.
pozdrawiamy

Daga i Kacperek 13.IX.04

Znasz odpowiedź na pytanie: Skurcze łydek :(?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Nania w Poznaniu poszukiwana
Poszukuję sprawdzonej niani do rocznego dziecka. Opiekunka musiałaby zostawać z małym kilka godzin dziennie, w zależności od tego ile miałabym lekcji (jestem nauczycielką). Może któś zna godną polecenia osobę? Bylibyśmy
Czytaj dalej
Polecam
co z sexem?
hey dziewczyny! mam mpytanie: jak to u was było z sexem po porodzie. oczywiście nie od razu, ale po jakimś czasie. ja urodziłam synka 3 miesiące temu i mimo że
Czytaj dalej