słabe napięcie mięśniowe

Dziewczyny wiecie może skąd się bierze słabe napiecie mięśniowe, jaka jest przyczyna, obkawy i jakie konsekwencje. Córka ma 3 miesiące i lekarka powiedziała, że ma słabe napięcie mięśniowe i dostałyśmy skierowanie do neurologa.pzdr ola

7 odpowiedzi na pytanie: słabe napięcie mięśniowe

mika29 Dodane ponad rok temu,

Re: słabe napięcie mięśniowe

poszukaj w archiwum tam jest dużo postów na temat obniżonego napięcia mięśniowego.
Moim zdaniem nie ma się co dopatrywać przyczyny tylko zapisz szybko dziecko na rehabilitacje i niedługo zapomnisz o sprawie. Moja Zosia też miała i była rehabilitowana od 3 miesiaca. Teraz tylko na hydroterapie chodzimy czasami. Mimo obnizonego napiecia w 10 miesiącu zaczeła chodzić ale jak bym nie rehabilitowała to nie wiem jak by sie skończyło.Wole nie mysleć
powodzenia

Monia i Zonia(08.10.2004)

mamasebunia Dodane ponad rok temu,

Re: słabe napięcie mięśniowe

Nalezy pamiętać żeby dziecko z obnizonym napięciem jak najdłuzej raczkowalo bo to pozycja dla niego najlepsza zeby plecyki sie prostowaly. Takie dzieci szybko chca wstawac i chodzic a lekarze kaza nie zachecac i jak najdluzej pozostac przy raczkowaniu.

Sebuś 2,5r i sierpniowa dzidzia

olena Dodane ponad rok temu,

Re: słabe napięcie mięśniowe

Olu,
moja Marta ma obniżone napięcie mięśni. Jak miała ok 9 miesięcy to dostała skierowanie do neurologa. Pani neurolog zbadała ją, postawiła właśnie tą diagnozę i skierowała na ćwiczenia rehabilitacyjne. Marta chodzi na ćwiczenia metodą NDT Bobath. Pani rehabilitantka ćwiczy z nią kolejne części ciała, np dłonie, nogi, stopy.
Moja córka dość późno zaczęła raczkować (tydzień przed skończeniem roczku), a teraz stoi, ale jeszcze nie chodzi.
Dobrze, że wy wybieracie się wcześniej na te ćwiczenia.
Acha, nie bądź zaskoczona jeśli neurolog skieruje cię też do logopedy i psychologa dziecięcego. U nas to rutyna, ale bardzo się przestraszyłam jak to usłyszałam.
Ostatnio pytałam rehabilitantkę o przyczynę tego niskiego napięcia. Powiedziała, że nie ma na to reguły. Czasem taki jest “urok” dziecka. Mówiła też, że mogą mieć wpływ choroby lub leki przyjmowane podczas ciąży.
No i stwierdziła, że Martunia chyba za mało leżała na brzuszku jak była mała.
Nie martw się! Wybierz się na wizytę do neurologa, potem na ćwiczenia. A może też być tak, że neurolog stwierdzi, że wszystko jest OK.

Pozdrawiam serdecznie!

Olena i Marta 13/11/04

aniaos Dodane ponad rok temu,

Re: słabe napięcie mięśniowe

Moniko, jak ta twoja Zosienka urosla! w ogole jej nie poznalam 🙂 sliczna dziewczynka. chyba wlosy chyb anieco pojasnialy, prawda?
my juz zakonczylismy rehabilitacje definitywnie jakis czas temu, ale do neurologa jeszcze zawitamy za jakies 2 miesiace, jak makary bedzie pewnie samodzielnie chodzic (teraz sam robi 2-3 kroczki i siada na pupe 🙂 )

pozdrawiam serdecznie

ania i makary (10.12.2004)

Dodane ponad rok temu,

Re: słabe napięcie mięśniowe

Mój Staś ma wzmożone napięcie mięśniowe, a wiotkość mięśni, czyli inaczej osłabione napięcie jest tego przeciwnością, ale postępowanie i przyczyny są bardzo podobne.
Jeśli chodzi o przyczyny, to zdaniem naszej rehabilitantki jest ich tak wiele jak wiele jest dzieci z tym problemem.Do głównych należą trudny poród, niedobory witamin w czasie ciąży (np. magnezu w naszym przypadku) i leki przyjmowane w czasie ciązy.
Jeśli chodzi o objawy to jest kilka, które powinny zwrócić uwagę, np. to że dziecko jest bardzo spokojne, czyli długo śpi i budzi się tylko na jedzenie, długo nie ciągnie głową do siadania, bardzo długo nie bierze zabawek do rączek itd.Inaczej mówiąc dziecko z osłabionym napięciem nie jest w stanie “zapanować” nad mięśniami, tak jakby wcale nie wiedziało, że są.
Jeśli chodzi o postępowanie to raczej zawsze dziecko jest rehabilitowane.
Na pocieszenie powiem, że to naprawdę nie jest nic strasznego!Ja bardzo się przestraszyłam, gdy dowiedziałam się o wzmożonym napięciu mięśniowym Stasia( miał 3 tyg., pomyśl jakie musiało być, skoro już wtedy było widać!). Teraz Stasio ma już prawie 6,5 miesiąca i od 3 tyg. raczkuje.
To tyle!Życzymy powodzenia w rehabilitacji i mamy nadzieję, że przyniesie efekty tak szybko jak u nas!
,
Laura i Stas

mika29 Dodane ponad rok temu,

Re: słabe napięcie mięśniowe

No no z Makarego tez Ci przystojniaczek rosnie! Faktycznie Zosi strasznie włoski zjaśniały.
A co do rehabilitacji znowu chodzimy,bo Zosia podobno źle chodzi. Mamy hydroterapie i ćwiczenia.Wczoraj jak bylismy to nawet Zośka została pochwalona bo juz o nieeeebo lepiej.A zaczeła chodzić w 10 miesiącu i za ruskie chiny nie mogliśmy jej zatrzymać ;)Logopeda i psycholog też nadal w zestawie z czego chyba jestem najbardziej zadowolona, bo dużo się fajnych rzeczy dowiedziałam.
Pozdrawiam i uściski dla Makarego 🙂

Monia i Zonia(08.10.2004)

olesia Dodane ponad rok temu,

Re: słabe napięcie mięśniowe

Idź lepiej jeszcze do dobrego neurologa. Synek też miał słabe napięcie mieśniowe, skierowany został na badania genetyczne i wykryto u niego wadę genetyczną. Jeśli coś nie będzie tak – czego Ci nie życzę oczywiście – lepiej wcześnie zacząć rehabilitację.
Pozdr. Ola i Piorusiek

Znasz odpowiedź na pytanie: słabe napięcie mięśniowe

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Siniaczy trójkąt
Czy ktoś wie co oznacza trójkąt siniaczy?? Maluszek urodził się 9 stycznia br. i pielegniarki mówiły że ma trójkąt siniaczy, od porodu utracił na wadzę z 3100 do 2820 w
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
KRAKOW - w ktorym szpitalu rodzic?
Mieszkam w Krakowie od czerwca. Martusie urodziłam w Poznaniu na Polnej- wspominam bardzo dobrze i sam poród i opiekę nad dzieciem (sprzet medyczny, oddzial neonatologii). Kompletnie nie znam szpitali krakowskich
Czytaj dalej