słabo je – przez upał czy?

Ada ma 5 tygodni, od tygodnia męczyły ją kolki (chyba), 3 dni podawałam Gripe Water i chyba przeszło bo już jest spokojniejsza, ale… od tych 3 dni je wiele mniej niż przedtem. przedtem zjadała co 3-4 godziny butelkę mojego mleka 120 ml, a teraz zdarza się że w dzień nie dopomina się 5 godzin a dziś w nocy nie obudziła się po 5 godzinach i tylko trochę pocmoktała cycka. Pytałam telefonicznie pediatry – powiedziała że podczas upałów dziecko może mieć zmniejszone łaknienie ale ja trochę się niepokoje..poza tym Ada zachowuje się normalnie i wygląda na zadowoloną… Czy zaobserwowałyście coś takiego u swoich maluchów? Czy około miesiąca życia malce zaczynają sobie robić dłuższe przerwy w jedzeniu? pozdrawiam!

3 odpowiedzi na pytanie: słabo je – przez upał czy?

 1. Re: słabo je – przez upał czy?

  cześć Kika 🙂 Nasze MAleństwa są prawie rówieśniczkami i w tym samym okresie zaczęły nam sie takie same problemy. W piątek zaczęły się potworne kolki i od tego czasu Mała nie chce mi jeść. Żeby było śmieszniej chyba obie w ten sam sposób karmimy nasze Dzieciaczki. Ja ściągam pokarm i daję Izuni z butelki. Jedzeniem się nie przejmuj. Ja nie wytrzymałam i pobiegłam do pediatry – okazało się że pomimo małej chęci do jedzenia i potwornych kolek Dzieciak w niecały tydzień (dokładnie 5 dni przybrał na wadze 100 g) Jakoś musimy to przetrwać. Życzę nam obu powodzeni. Ucałuj od nas Adę.
  AGAK + Izunia (6 tydzień)

  • Re: słabo je – przez upał czy?

   Hej, u nas z jedzeniem trochę się unormowało tzn. w nocy budzi się raz i widocznie tylko tyle potrzebuje…W ciągu dnia też ma swoje stałe pory kiedy dopomina się papu. A kolki na razie zniknęły i bardzo się z tego cieszymy – tak jak pisałam po podawaniu Gripe Water. Daję 3x dziennie po łyżeczce i jest spokój. Może też spróbujcie jeśli Izunia nadal cierpi. pozdrowienia!

   • Re: słabo je – przez upał czy?

    Moja mała jadła co 3 godz. jak miała 2 mies., po mies. w nocy jadła: 20.00, 22.30 – 23.00, 3.00, 5.00, 6.00 – 7.00. Jak miała mies. wisiała przy cycu czasem 3 godz, a później spała
    3 – 4 godz. A teraz, gdy są upały zauważyłam, że też jakby mniej jadła. Jednakże trzeba zwracać uwagę, aby dziecko nie odwodniło się. Najlepiej oglądać barwę moczu, jak jest mocno żółty to świadczy o braku płynów w organiźmie. Lek. też kazał oglądać i macać miejsce gdzie jest ciemieniucha.Jeśli czuje się pod palcami płyn to dziecko jest nawodnione. To miejsce jest miękkie. Takie fajne w dotyku, delikatnie dotknijcie. A może niech wam lek. też pokaże, to miejsce.
    Co do kolek to w trakcie ich trwania mała nie chciała jeść. Jak minął atak to najadała się i spała.
    ULA i HANIA (14.01.03)

    Znasz odpowiedź na pytanie: słabo je – przez upał czy?

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo