Ślad po szczepionce

Dziewczyny pomóżcie bo dziś jest niedziela i nie moge iść do lekarza wierze jednak ze niejedna z Was miała taki problem. Otóż mała jak kazde dziecko miała po urodzeniu szczepienie wczoraj skonczyła miesiąc ślad był tylko czerwonś plamką ale dzis zobaczyłam ze zrobił się bąbel jak po ugryzieniu komara, zaogniło się jest czerwone i podeszło ropą. Prosze pomóżcie co moge kupić w aptece, czym to smarować, jak jej pomóc??

4 odpowiedzi na pytanie: Ślad po szczepionce

aborka Dodane ponad rok temu,

Re: Ślad po szczepionce

z tego co wiem to nic z tym sie niepowinno robic. napewno nie mozna smarowac. poczekaj do jutra i naj;epiej zadzwon do przychodni. mi sie wydaje ze lekarka mówiła zeby przykryc jałowym gazikiem. ale nie wiem napewno

duska Dodane ponad rok temu,

Re: Ślad po szczepionce

Nic z tym nie rób, nie mocz w czasie kąpieli, nie smaruj itp. To jest ślad po szczepiweniu na gruźlicę i on może się tak paprać, to normalne. Potem przyschnie i zrobi się strupek ok 8 tyg. (tak było u nas).
Jeżeli bardzo brzydko wygląda, i ropy jest dużo to oczywiście skontaktuj się z lekarzem. Ale to co opisałaś tzn. bąbel jak po komarze, lekkie zaczerwienienie i troszkę ropy to norma.
Pzdr

bozenkan Dodane ponad rok temu,

Re: Ślad po szczepionce

To jak najbardziej prawidłowa reakcja. Najlepiej zaklej to plasterkiem, żeby nie rozdrapać i żeby ubranko nie obcierało. Najprawdopodobniej niedługo zrobi się strupek a potem odpadnie i zostanie taki ślad jaki i Ty masz na ramieniu

Bożenka i Ewunia (05.11.2003)

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Ślad po szczepionce

hej Moniko!
Mnie instruowali w szpitalu ze to normalne i niczym nie smarowac, nie zaklejac. Samo wyschnie i odpadnie. A jesli sie przyklei do ubranka to nie odrywac tylko lekko zwilzyc ubranko i odkleic delikatnie.

Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

Znasz odpowiedź na pytanie: Ślad po szczepionce

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
CZERWCÓWKI w lutym cz.3
[b]!!!!!!! CZERWCÓWKI 2004 !!!!!! 14 chłopców 14 dziewczynek 1. marga (31.05.2004), CÓRECZKA Pola 2. majarzeszow (1.06.2004, GG 379287), Rzeszów SYNEK Piotr/Adam/Antoś 3. Gosia26 (1.06.2004), Białystok, CÓRECZKA 4.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Problem
Czy któraś z was też tak miała? Przy okazji pierwszej ciąży i porodu okazało się, że nie czuję kiedy mam skurcze,gdyż mam odwrócone receptory bólu. Za pierwszym razem trafiłam do
Czytaj dalej