słuch noworodka

Czy wiecie, kiedy najwcześniej po porodzie da się stwierdzić czy dzidziuś słyszy? Czy są robione jakieś badania audiometryczne? A czy w późniejszej ciąży jest to mozliwe do stwierdzenia, np. czy rusza się na dźwięk przystawiony do brzucha?

Taką mam nową obsesję…

Kotagus i…

lutowy Dzidziuś

5 odpowiedzi na pytanie: słuch noworodka

 1. Re: słuch noworodka

  Każdy noworodek ma badany słuch w pierwszych dniach po porodzie. Są to badania przesiewowe. Pielęgniarka wkłada do uszka taki aparacik i odczytuje na komputerze wynik. Czasami taki wynik może być nieprawidłowy ze względu na pozostałości wód płodowych w uchu. Wtedy kierują na wizytę u audiologa za jakiś czas. Ale w większości przypadków jest wszystko w porządku. Jeżeli chodzi o dziecko w brzuszku to nie zawsze reaguje, nawet na głośne dźwięki. Moja Maja reagowała tylko na dotyk. Największy huk nie był w stanie jej poruszyć.
  Pozdrawiam.

  Martyna i Maja ur. 17.07.2003

  • Re: słuch noworodka

   Agnieszko! Kiedy będziesz u Juszczyka? Jakbyś była wcześniej niż ja zapytaj, czy te badania robią na Ujastku, bo nie dopytałam się. Podobno jest to badanie standardowe.
   Będziesz w sobotę?
   Magdzia

   • Re: słuch noworodka

    Nie wiem jak teraz ale w marcu nie robili tych badan na Ujastku Na pewno robili w Zeromskim i Kopernika, oraz w Spesie, a co do pozostalych szpitali to nie wiem

    Magda mama Natalki ur19.03.03

    • Re: słuch noworodka

     W szpitalu, w ktorym ja bede rodzic (Gliwice) jest sprzet, ktorym wykonuja badanie sluchu noworodkow. Robia je w ciagu tych 3 dni jakie spedza sie na oddziale.
     Zapytaj sie w szpitalu w ktorym bedziesz rodzic, moze maja podobny sprzet.

     Pozdrawiam, Jagaa
     Termin:11.11.2003 – synek !!!

     • Re: słuch noworodka

      Będę dzisiaj, ale nie wiem czy będę o tym pamiętać. Mam dość silne bóle brzucha, skurcze i jakieś podejrzane plamy na wkładce więc raczej o tym będę rozmawiać…
      Niestety w sobotę mnie nie będzie, z wyżej wymienionych powodów, boję się chodzić… Zresztą zobaczymy co dziś powie lekarz, może nawet da mnie do szpitala… Poza tym mam już termin tego egzaminu i raczej powinnam temu poświęcić się “bez reszty”. Brzmi dobrze, ale w praktyce dużo trudniejsze.
      Pozdrawiam Was bardzo mocno i mam nadzieję na następne spotkanie.

      PS. A o te badania audio Magdziu bądź kochana i pamiętaj, bo ja pewnie dziś się o to nie zapytam.

      Kotagus i…

      lutowy Dzidziuś

      Znasz odpowiedź na pytanie: słuch noworodka

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo