Śmierdzące uszka…

Mam pytanko. MOjemu synkowi (4 m-ce) niezbyt ładnie pachną uszka… kąpię go codziennie, uszka czyszczę patyczkami dla niemowlaków ale mam wrażenie że te patyczki nie sięgają wystarczająco głęboko… czy ktoś ma taki problem? Jak sobie z tym poradzić?

6 odpowiedzi na pytanie: Śmierdzące uszka…

Dodane ponad rok temu,

Re: Śmierdzące uszka…

dokładnie wycierać uszka po kąpieli (małżowinka i za uszami); może podczas karmienia małemu spływa troszkę pokarmu za uszka i stąd teb zapach?
na pewno nie należy patyczkami grzebać w uchu, a wycierać jedynie wydzilinkę z małżowiny (to co widać, że wypłynęło);
jeśli to nie pomaga zgłoś się do lekarza, bo być może to być jakaś infekcja ucha (ale żadko zdaża się be z bólu uszka, a to być raczej zauważyła…)

[i]Ewa i Krzyś (11 mies.)

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: Śmierdzące uszka…

Prawdopodomnie zebrala sie wydzielina + naskorek+ mydelko ZA USZKIEM
Odegnij uszko i sprawdz

smoki i Dawidek (14 miesięcy)

cait Dodane ponad rok temu,

Re: Śmierdzące uszka…

Jeśli to nie jest coś za uszkiem, to może być infekcja ucha. Ala nic takiego nie miała, ale jak moje spaniele miewały, to było od razu czuć. Sorki za przykład ale innego nie znam.

Pozdrowienia!

monis Dodane ponad rok temu,

Re: Śmierdzące uszka…

Igiemu też nieładnie pachniały uszka. Przeszło kiedy już swobodnie kręciła głową. Pediatra powiedziała, że to dlatego, że dzieci w tym wieku cały czas leżą (a to na jednym a to na drugim boku) i za uszkami nie ma dobrej “wętylacji”.
I wydaje mi się, że chyba raczej nie powinnaś czyścić malemu uszu patyczkiem, bo możesz zrobić niechcący kszywdę. Uszka oczyszczają się samoistnie i wystarczy tylko wycierać małżowinę.

Monis i Igi (19-10-2002)

sosna Dodane ponad rok temu,

Re: Śmierdzące uszka…

A jesli wyczyscilas za uszkami i dalej czujesz brzydki zapach z ucha to udaj sie do laryngologa lub swojego pediatry najpierw. My mielismy taka sytuacje z Misiem jak mial 2 miesiace.Okazalo sie ze wydzielina z ucha sie zaczopowala, czy cos w tym stylu, Misia nic nie bolalo bo jeszcze nie doszlo do infekcji a laryngolog wyczyscil uszko w 3 sekundy i bylo po sprawie.

SOSNA i Michałek(20/07/03)

yoasiab Dodane ponad rok temu,

Re: Śmierdzące uszka…

Mojej Alusi tez smierdziało, ale za uszkami. Fuj!!! I myłam codziennie !!!!!! Teraz tez czasami tak ma.

Aśka mama 10m Alicji

Znasz odpowiedź na pytanie: Śmierdzące uszka…

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Twardniejacy brzuch - normalene czy nie?
Witam ponownie. zastanawiam sie czy jestem przewrazliwiona czy moze w tym cos jest, tak zy inaczej wczoraja zauwazylam ze od czasu do czasu twardnieje mi brzuch. Nie sa to regularne twardnienia
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
chyba starcie ze skazą wygrane!!!
Byłyście ze mną (z nami) w cięzkich chwilach, kiedy cholerna skaza białkowa tak opanaowała buzię mojego Mikołajka, że policzek był jedną krwawą, czarną raną. Byłyście też ze mną kiedy szliśmy
Czytaj dalej