Sos do pizzy

Ten, kto ma dziecko wie, że przysmakami dziecięcymi są pizze, ketchupy itd. czyli wszystko to, co niekoniecznie bywa zdrowe. dlatego zachęcam do przygotowywania wszystkiego samemu. Prosty przepis na ciasto do pizzy 10dag, pół 3/4 szklanki wody, łyżeczka soli, łyżeczka cukru, 1,5szklanki mąki…ewentualnie będzie trzeba dosypać mąki…tak żeby ciasto było plastyczne, odklejało się od ręki i dało się rozwałkować….a na to już pełna dowolność. Ja robię sama sos-przecier pomidorowy kiedy jest na nie sezon najzwyczajniej trę je na tarce, gotuję z liśćmi selera i do słoiczków na zimę. Godzina roboty, a smak lata w domu. Poza tym można spróbować przepisów na sos do pizzy lub ketchup, lub przecier z czereśni lub śliwek. Przepisów jest od groma. Wiem, że może zacząć się teraz dyskusja, (kiedy ja mam to zrobić itd). Proszę nie obraźcie się na mnie, ale ja też tak mówiłam, a teraz okazało się, że można znaleźć czas na wszystko. Praca, czas dla dziecka, spacer, zdrowe gotowanie i nawet ćwiczenia w domu.
Grunt to dobra organizacja.

2 odpowiedzi na pytanie: Sos do pizzy

becia-wawa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez marika86:… można znaleźć czas na wszystko. Praca, czas dla dziecka, spacer, zdrowe gotowanie i nawet ćwiczenia w domu.
Grunt to dobra organizacja.

Chciałabym to zobaczyć… A wracając do tematu sosu do pizzy, to ja do zwykłego koncentratu pomidorowego Pudliszki dolewam odrobinę wody i dodaję oregano, czasami też trochę czosnku granulowanego, a ciasto wyrabiam w maszynie do pieczenia chleba. Reszta składników wedle uznania, ale dla dzieci jest z reguły z samym serem, względnie z salami.

aga-675 Dodane ponad rok temu,

Bardzo fajny ten przepis, muszę go wypróbować

Znasz odpowiedź na pytanie: Sos do pizzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystko o porodzie
Dobry szpital
Ja uważam, że warto pytać, głównie położne i koleżanki. Ja będąc w ciąży podpytałam pielęgniarkę w gabinecie gin czy mogłaby mi polecić jakiś szpital (brak rejonizacji to zbawienie) i ona
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Współpraca przedszkola z rodzicami :)
Dzień dobry! Prowadzę badania do mojej pracy dyplomowej, które dodtyczą współpracy rodziców z przedszkolem. Głównym celem mojej pracy jest zebranie opinii rodziców na temat tego jak placówki wywiązują się z obowiązku
Czytaj dalej