spanie na brzuchu

Dziewczyny powiedzcie prosze do kiedy mozna spac na brzuchu? To jest moja ulubiona pozycja do spania i bardzo trudno zasnac mi w jakiejkolwiek innej. Brzuszek jeszcze mi nie przeszkadza ale boje sie, ze spiac tak moge zaszkodzic maleństwu.

Pozdrawiam Was i Wasze maluchy
Magda

3 odpowiedzi na pytanie: spanie na brzuchu

deneb Dodane ponad rok temu,

Re: spanie na brzuchu

Witaj!!!
Mi lekarz od razu powiedział, żeby nie spać na brzuszku i nie uciskać niepotrzebnie macicy – to było podczas wizyty w 12 tygodniu ciąży. Nie powinno się też spać na plecach bo uciskana jest żyła jakaśtam:) nie pamiętam nazwy. Ja mam zalecone spanie na boku a choć całe życie spałam na brzuszku i myślałam że nie przyzwyczaje się to jednak jakoś da się to znieść. Sama zobaczysz jak Ci urośnie brzuszek to wszelkie inne, niż boczne pozycje będą technicznie niewykonalne:)) Początkowo da się jeszcze spać na jak to nazywam półbrzuszku. tzn kładę sobie poduszkę pod brzuch z boku i tak usypiam tzn usypiałam bo teraz na moim etapie ciąży to już w ogóle nie znam wygodnych pozycji:))
Mam nadzieję, że choć trochę Ci rozjaśniłam sytuację. Najlepiej pytaj swego lekarza o wszystko.
Pozdrawiam!!

Paulina i chyba dziewczynka ( 20 czerwiec 2004 ) Lipsko n/Wisłą

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: spanie na brzuchu

Ja spałam bardzo długo – jeszcze do niedawna- gdzieś tak do 5 m-ca to napewno; jak brzuszek sie nieco uwypuklił to podkładałam sobie coś pod żebra żeby brzuch nieco “wisiał” w powietrzu. taeraz już nie da się tak spać bo jest poprostu niewygodnie.
Myślę że nie masz się co martwić o to że zrobisz krzywdę dziecku – przecież ono jest nadal na tyle małe że doskonale się zmieści nawet po uciśnięciu brzucha a poza tym pływa w “balonie” wypełnionym płynem.
inna sprawa że nie jest chyba taka pozycja najzdrowsza dla dziecka w sensie jego ukrwienia – wszedzie mówią i piszą żeby spać na lewym boku.
ja teraz śpię na boku – staram się zasypiać na lewym z dodatkową poduszką pod boczkiem, ale przecież i tak w ciągu nocy kilka razy sie przekręcam.

Agata + Ania 13.IX

dominikak Dodane ponad rok temu,

Re: spanie na brzuchu

Mnie lekarka kazała spać na brzuchu do 5 miesiąca, miałam tyłozgięcie macicy, potem powiedziała, że jak jest mi wygodnie, to mogę spać nadal, ale niestety, nie da się 🙂 Najlepiej zapytaj lekarza, mnie również trudno było się przestawić, bo od zawsze spałam na brzuchu, ale jeszcze troszkę 🙂 Pozdrawiam 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: spanie na brzuchu

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
A jacy męzczyźni się Wam podobają?
Było juz dzisiaj o tym jaki jest ideał kobiety Waszych facetów. Mnie natomiast ciekawi jacy mężczyźni się Wam podobają? Mnie zdecydowanie podobaja się panowie dojrzali...hi, hi. Tacy z delikatnym zarostem, lekko
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Pieluszkowe złośliwości
Moje dziecko zaczyna być złośliwe..... chyba 1. Od jakiś dwóch tygodni, gdy ją przewijam [b]zawsze[/b] robi siusiu dokładnie w tym momencie gdy jest już bez starej pieluchy, a jeszcze nie
Czytaj dalej