spanie z podpórką

Od jakiegoś czasu moja niunia bardzo niespokojnie śpi na plecach. Właściwie to wybudza się już po 15 minutach. Jak ją kładę na boczku, to ona momentalnie przewraca się na plecki. Żeby mogła normalnie spać w nocy, podkładam jej za plecy zrolowany kocyk. No i mam pytanie, czy to nie jest niezdrowo? Może nie powinnam wymuszać tej pozycji na boczku?
Pozdrawiam

Carma i Natalka (3,5 mies) www.republika.pl/natti

5 odpowiedzi na pytanie: spanie z podpórką

Dodane ponad rok temu,

Re: spanie z podpórką

Moja Nati od urodzenia najczęściej sypiała na boczku – najpierw sama Ją tak układałam (często ulewała), a teraz uwielbia spać na brzuszku. Spanie na boczku ma jeszcze jedną zaletę – główka zachowuje ładny kształt :-))

Kaśka z Natalką (10,5 miesiąca)

Dodane ponad rok temu,

Re: spanie z podpórką

Mnie w szpitalu powiedzieli że bardzo wazne jest aby dziecko spało na boczku raz na jednym raz na drugim, głowka w ten sposób nabiera ładnych kształtów, mam znajomą która nie zwracała na to uwagi, wszyscy jej mówili a ona swoje, dziś jej synek ma naprawdę brzydką głowkę, leżał w większości na jednym boku i ma taką splaszczoną.
Mojego Michała kładłam na zmiane pod plecki podkładałam rulon z pieluchy, na pleckach również leżał wszystko z umiarem.
Porozmawiaj na ten temat z lekarzem również Ci to powie. Bardzo ładną masz córke, dbaj o nią mój Michał krąży hi hi hi……. a Zgierz niedaleko.

Pozdrawiam Ania mama Michałka (23.10.01)

Dodane ponad rok temu,

Re: spanie z podpórką

Robisz bardzo dobrze, jak Julka spała na boczkach, blokowałam ją małą poduszeczką, aby się nie przekręciła. Jednak od dłuższego czasu śpi na brzuszku.

Asia i Julia (6 m-cy)

carma Dodane ponad rok temu,

Re: spanie z podpórką

hihi… no dbam, dbam 🙂
a co do kszttałtu główki, to mi się wydaje, że za rzadko kładłam niunię na pleckach, bo ma po boczkach płaską główkę, i teraz na siłę w dzień układam ją na plecach z główką na wznak (w nocy nie mogę, bo mała ulewa i wymiotuje)

Carma i Natalka (3,5 mies) [Zobacz stronę]

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: spanie z podpórką

Ja maluszka od urodzenia kładą na boczkach. Dopóki nie zaczął się przewracać na plecy, to spał tak, jak go ułożyłam.
Teraż kładę go na boku i otulam kołderką leciuko podkładająć troszeczkę pod plecy. Wtedy nie przewraca się tak szybko. Ale później i tak śpi na bółboku lub plecach lub sama go delikatnie przewracam na plecy (jak już ma głęboki sen).

Pati i 3,5 m. [Zobacz stronę]….strona chwilowo nieaktywna

Znasz odpowiedź na pytanie: spanie z podpórką

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
miesiączka
Dziewczyny mam dylemat, miesiąc temu dostałam pierwszy raz okres po porodzie(8 m-cy po porodzie), obecnie minał już termin kolejnej a tu nic.Wiem ze musi sie wszystko uregulowac i potrwa to
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Cholerna duszność. Co robić?
Od jakichś 2 tyg cierpię na okropne duszności. Zaczęło się od wieczornych a teraz cały dzień czuję się jak ryb abez wody. Ciągle mi gorąco, nie mogę złapać pełnego oddechu.
Czytaj dalej