Spirytus do pępka ?

przygotowując rzeczy do maluszka, kiedyś spisałam z jakiegoś forum listę potrzebnych rzeczy m.in: spirytus 70% do przemywania pępka (przez parę pierwszych dni zycia)

Dziś poszlam do apteki i okazało sie ze taki spirytus jest nie do kupienia. Pani mi poradzila kupić zwykły spirytus i rozcienczyć.

Powiedzcie czego Wyscie uzywały do przemywania pepka? A druga sprawa czy taki pępek się jakoś osłania np. jalowymi kompresikami?

Termin 20 04 2004 r.

5 odpowiedzi na pytanie: Spirytus do pępka ?

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: Spirytus do pępka?

Zgadza się. Mi położna powiedziała, żeby na 10 łyżek roztworu było 7 spirytusu i 3 wody. Sama zmieszałam tak w małym słoiczku i tym przemywałam. Tylko uwaga, spirytus wietrzeje, więc po 2 dniach robiłam następną porcję. A gaziki Leko się nie sprawdziły, choć byłoby to dużym ułatwieniem.

Daga i Zuzanka 10 m-cy

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Spirytus do pępka?

Pani w aptece dobrze radziła. Kup flaszkę w monopolowym a w aptece Ci rozcieńczą. Gaziki są dobre ale na płytkie “rany”, a pępuszek zaleca się nawet zakraciać spirytusem w celu lepszego i bardziej dobłębnego osuszania.
Pępek powinien być wietrzony i nie jest wskazane zakrywanie go czymkolwiek, nawet należy odchylac pieluszkę.

,

jezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Spirytus do pępka?

moze sprobuj inna apteke bo to strasznie dziwne zeby nie bylo takiego spirytusu skoro jest na niego wielkie zapotrzebowanie jesli nie no to faktycznie trzeba rozcienczyc albo fiolet (dowiedz sie jak sie stosuje bo nie jestem pewna). Zanim odpadnie pepuszek trzeba go owijac gaza sterylan i zmieniac to do 3 razy dziennie by chronic prze zaraskami kurzem itd. (w szpitalu Ci pokarza) Po odpadnieciu pepuszka woda z mydle by nie odparzyc.
Pozdrawiam

Ela i Kamilka 23.10.2003

cait Dodane ponad rok temu,

Re: Spirytus do pępka?

Jeżynka, nie ma! A wiesz dlaczego? Bo był za tani i pijacy wykupywali. Szczera prawda!

jezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Spirytus do pępka?

to nie lepiej by bylo poprostu zwiekszyc produkcje:) a nie wycofac cos co sie dobrze sprzedaje. No cuz nasz kraj chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiac.
Pozdrawiam

Ela i Kamilka 23.10.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Spirytus do pępka ?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Pomysły ciążowe katechetki:))))
Pamiętam - a było to ze 10 lat temu- jak mnie nastraszyła pewna katechetka... Krążąc po klasie- jak nie przymierzając sęp nad padliną-rysowala w naszych głowach o wybujałej fantazji obrazy grozy:
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Sucha skóra dziecka
Mam mały problem. Mój synek na wysuszoną i szorstką skórę na nóżkach. Nie jest karmiony żadnym mlekiem ( tylko pierś), czasami jada jogurty. Czego to może być powód? Macie na
Czytaj dalej