Spojrzenie dziecka

Jak patrzy się na was wasze dziecko, czy prosto w oczy?

5 odpowiedzi na pytanie: Spojrzenie dziecka

mam Dodane ponad rok temu,

Zależy jak byli mali to wcale na mnie nie patrzyli;). Od 3 miesiąca wodzą wzrokiem za mną, teraz tak patrzą prosto. Coś Cię niepokoi?

adik11 Dodane ponad rok temu,

Generalnie to chyba wszystko zalezy od wieku (ilosci tygodni), na poczatku dziecko niewiele widzi, tylko zarysy wiec raczej nie patrzy gleboko w oczy. A z kolei moje starsze jak mialo okolo roku to mialo taka faze, ze specjalnie unikalo spojrzenia w oczy, udajac, ze mnie nie widzi

neo Dodane ponad rok temu,

Już noworodek próbuje skupiać wzrok na TWARZY, chociaż nie widzi jeszcze dobrze. Ta chęć skupiania wzroku na twarzy człowieka jest wzorcem genetycznym dla naszego gatunku. Niemowlę powinno patrzeć na twarz matki bez problemu.

mlody-tata Dodane ponad rok temu,

na twarz ojca też:)
mój syn nie ma z tym problemów. Zachęcam go piosenkami, wierszykami itd. I chociaż skończył dzisiaj 6 tygodni wydaje mi się, że świadomie utrzymuje ze mną kontakt:)

banka Dodane ponad rok temu,

Moja mała ma 5 mies. patrzy mi prosto w oczy gdy mówię do niej pieszczotliwie, a szczególnie jak jej śpiewam. chodzimy na rehabilitacje (ma zaburzenia napiecia mięśniowego) i zawsze pani doktor sprawdza czy dziecko na nią patrzy, skupia na niej wzrok. jest to widocznie wazne.

Znasz odpowiedź na pytanie: Spojrzenie dziecka

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Tropical Island i nocleg
Jak bylyscie to gdzie spalyscie??? Moze ktoras sie orientuje w tanim noclegu jak najblizej Berlina, bo 1 dzien mamy na wyspe potem nocleg i Berlin. A moze jakis tani hotelik na obrzezach
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
zrób to sam - palma wielkanocna
kolejne zadanie domowe pomożecie? moża znacie jakieś stronki w necie, gdzie jest pokazane jak krok po kroku jakieś cudo popełnić?
Czytaj dalej