sposob na zwiekszenie mleczka :):)

Hejka wszystkim :):):) Jestem mama 7,5 miesiecznego Antosia . Od samego poczatku byla walka ,aby ssal piers niestety nie udalo sie , postanowilam sciagac pokarm laktatorem , ale co jakis miesiac mialam problemy z laktacja . Tak bardzo chcialam , aby byl ”na piersi” , ze postanowilam walczyc :):):) Pewnego dnia poszlam do supermarketu i naszla mnie ogromna ochota na … rzodkiewki ….. o zgrozo , myslalam , ze mi jezyk do d….. ucieknie :):):) . Kupilam wiec 2 peczki rzodkiewek , skropilam sokiem z cytryny ( mieszkam na Cyprze , taki nawyk z ta cytryna ) i zjadlam ( mowiac delikatnie ).
Na drugi dzien takze , po dwoch dniach zauwazylam , iz mam bardzo duzo pokarmu w piersiach , w pierwszym momencie nie powiazalam tego z jedzeniem rzodkiewki , a jednak . Postanowilam zerknac do internetu i oto co pisza :

Surowiec zielarski: korzeń rzodkwi, tzw. Radix Raphani. Najczęściej wykorzystywana jest w lecznictwie rzodkiew czarna. Zawiera olejki eteryczne, glikozydy, kwasy organiczne, przeciwutleniacze (indole).
Działanie: żółciotwórcze, żółciopędne, bakteriobójcze. Stosowana jest w leczeniu chorób wątroby i dróg żółciowych (m. in. preparat Raphacholin)[5]. Ma bardzo korzystne działanie, gdyż nie tylko pobudza wydzielanie żółci, ale równocześnie niszczy w przewodzie pokarmowym niepożądane bakterie (często nawet te odporne na antybiotyki) i wirusy, odkaża też drogi oddechowe i moczowe[5].

Kultywar, tzw. rzodkiew czarna

Roślina kosmetyczna. Sok wyciśnięty z korzenia rzodkiewki lub nalewka mają zastosowanie w kosmetyce. Używane są do zapobiegania łupieżowi i wypadaniu włosów[5]. Świeży sok z rzodkwi używany jest też do pielęgnacji skóry: usuwa piegi, wygładza zmarszczki i wybiela skórę[6].
Z sadzy powstającej podczas spalania oleju wyciśniętego z nasion rzodkwi Chińczycy produkowali doskonały tusz[5].
W medycynie ludowej była używana do nacierań przy bólach reumatycznych i zapaleniach korzonków nerwowych, leczenia wrzodów i ran oraz jako środek przeciwrobaczy i mlekopędny u karmiących matek[5].

Tak wiec nieswiadoma walka przyniosla efekty :)P i kto by pomyslal RZODKIEWKA :):):)

Tematy, których nie znalazłam w forum
Wymiana okien - da się na mniejsze?
Dawno, dawno temu, jak wprowadzaliśmy się do naszego domu, chciałam mieć duże okna i mamy takie. Efekt jest taki, że np w kuchni stół stojący przy stole ma blat sporo
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Ubrania przez internet
Kupujecie ciuchy ze sklepów internetowych, ale nie allegro? Czy preferujecie jednak mierzenie i oglądanie z dotykaniem? Pytam bo chcę zrobić rozeznanie w temacie :Hyhy:
Czytaj dalej