Forum: Szkolniaki

Sposoby na podniesienie poczucia własnej wartości

Wybieram się z dzieckiem do psychologa, mi.in. w tej sprawie. Ale ostatnio rozmawiałam z osobą, która była z dzieckiem na takiej “terapii” podnoszącej m.in. poczucie własnej wartości, a wszystko za pomocą jakiejś elektrostymulacji czy coś takiego. Ogólnie rzecz biorąc chodziło o to, że mała miała przypiętediody do główki i za pomocą myślenia miała wykonywać określone zadania na komputerze. Nie spotykam się zbyt często z tą osobą, ale ciekawi mnie czy słyszałyście o czymś takim. Przy kolejnym spotkaniu dowiem się dokładnie, gdzie co i jak.

7 odpowiedzi na pytanie: Sposoby na podniesienie poczucia własnej wartości

olinja Dodane ponad rok temu,

Moze chodziło o coś takiego?

_
Na czym polega terapia EEG-Biofeedback (Neurofeedback)

Terapia Biofeedback (Neurofeedback) polega przede wszystkim na znacznym zredukowaniu (o 70-90%), a w niektórych przypadkach całkowite usunięcie dolegliwości, dzięki zastosowaniu mechanizmów świadomej regulacji wybranych fal mózgowych. Podstawową ideą terapii EEG-Biofeedback jest uzyskanie umiejętności zwiększenia pożądanych fal mózgowych, a tłumienie fal niepotrzebnych.
Przed rozpoczęciem sesji terapii wykonujemy szereg badań diagnostycznych: badanie na sprzęcie Neurofeedback, czy badanie QEEG, dzięki czemu nasza terapia jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Diagnostyczne badanie EEG ma na celu określenie, jakich fal mózgowych jest za dużo, a jakich za mało w poszczególnych obszarach mózgu. Trening przypomina zabawę, podczas której osoba trenująca obserwuje wideogrę, czy animację komputerową, którą kieruje siłą własnej aktywności mózgu. Energia fal mózgowych osoby trenującej zostaje przetworzona na przebieg wideogry. Terapeuta śledzi pracę fal mózgowych osoby trenującej nagradzając fale potrzebne i jednocześnie tłumiąc fale niepożądane. Gdy zwiększa się aktywność mózgu pacjenta w ustawionym przedziale, gra porusza się do przodu, a komputer nagradza pacjenta punktami sygnalizowanymi dźwiękiem. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu i modyfikować jego pracę. Trenująca osoba może świadomie odwracać nieprawidłowy stan fal mózgowych i dzięki temu osiągać optymalny stan równowagi fizjologicznej, wolny od napięć, stresu uzyskując poprawę stanu zdrowia. Poprzez powtarzanie treningów trenujący uczy się wytwarzać prawidłową czynność mózgu zapewniającą stan zdrowia.
Badania naukowe wykazały, że efekty treningu EEG Biofeedback są długotrwałe, całkowicie bezpieczne i w odróżnieniu od farmakoterapii nie wywołują skutków ubocznych.

____

Nie polecam.
Rozmawiałam niedawno z osobą, ktróa przeszła szkolenie w tym temacie.

Co do pytania…

Stawiałbym na ruch, sport, pokonywanie wyzwań odpowiednich dla wieku i możliwości.

rybcia Dodane ponad rok temu,

Tak się zastanawiam, czy nie lepiej tak naturalnie podnieść poczucie wartości a nie od razu do prądu podłączać. Wiem, że to naturalne podnoszenie, poprzez jakieś nasze zachowania względem dziecka trwa dłużej, ale jakoś nie mam przekonania do tego wysyłania fal, czy cos tam.

marboro Dodane ponad rok temu,

Hmmm… moje dziecko ma obniżone poczucie wlasnej wartosci, ale nie podlączałabym go do prądu 😛 żeby mu je podnieść 🙂

iza-gebala Dodane ponad rok temu,

Trzeba znaleźć zajęcia, pola zainteresowań, na których bedzie mogło sie wykazać i wtedy udowadniać mu, że w czymś jest dobry. Bardzo trzeba doceniać wszelkie sukcesy. I pokazywać, że każdy jest inny i w czymś sie jest dobrym, a w czymś nie i jest to naturalne.

odrabianielekcji-pl Dodane ponad rok temu,

Odrabianie Lekcji

Każdy może pomóc swojemu dziecku lepiej spędzić czas ;))

lilavati Dodane ponad rok temu,

GENIALNE na bank jak ktoś za mnie odrobi lekcje poczucie mojej wartości wzrośnie

Odrabianielekcji opamiętaj się – zamiast zaśmiecać wszystkie wątki – wykup małą reklamę to może ktoś skorzysta bo tak odniesiesz odwrotny efekt

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_st:GENIALNE na bank jak ktoś za mnie odrobi lekcje poczucie mojej wartości wzrośnie

Odrabianielekcji opamiętaj się – zamiast zaśmiecać wszystkie wątki – wykup małą reklamę to może ktoś skorzysta bo tak odniesiesz odwrotny efekt
oby nie skorzystał

Znasz odpowiedź na pytanie: Sposoby na podniesienie poczucia własnej wartości

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
mamy ospę i mały problem....
...Zuzanna w ciapy... smaruję ją gencjaną, i mimo że lubię fioletowy kolor nie bardzo podoba mi się na rękach moich.... czym to dziadostwo zmyć???? macie jakieś sposoby??? Pozdrówki :)
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
Biuro reklamy
W dziale [B]sprzedam[/B] jest informacja na temat Biura Reklamy. Nie znalazłam go na forum, a chciałabym zapytać na czym polega współpraca, do której zamieszczono tam również zaproszenie:)?
Czytaj dalej