Sprawy kadrowe – pomożcie?

Mam zatrudnionego pracownika na umowę o pracę na czas nieokreślony. Od czerwca do grudnia zeszłego roku był na zwolnieniu. Pod koniec grudnia skończyło mu się zwolnienie lekarskie, nie stawił się do pracy, nie przyszedl porozmawiać tylko życił hasło, że będzie się starał o zasiłek rehabilitacyjny. Dziś przyniósł decyzję o przyznaniu zasiłaku na kilka miesięcy. Chcę dać mu wypowiedzenie ale nie wiem w jakim momencie mogę to zrobić. Czy mogłam mu wręczyć wypowiedzenie w okresie kiedy skończyło mu się zwolnienie a nie stawił się do pracy (z orzeczeniem od lekarza że jest zdolny do pacy) a kompletował dokumenty do ZUS? Czy mogę go zwolnić w czasie trwania zasiłku chrobowego czy muszę czekać aż stawi się zdolny do pracy?

4 odpowiedzi na pytanie: Sprawy kadrowe – pomożcie?

ewik75 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nikeewa:Mam zatrudnionego pracownika na umowę o pracę na czas nieokreślony. Od czerwca do grudnia zeszłego roku był na zwolnieniu. Pod koniec grudnia skończyło mu się zwolnienie lekarskie, nie stawił się do pracy, nie przyszedl porozmawiać tylko życił hasło, że będzie się starał o zasiłek rehabilitacyjny. Dziś przyniósł decyzję o przyznaniu zasiłaku na kilka miesięcy. Chcę dać mu wypowiedzenie ale nie wiem w jakim momencie mogę to zrobić. Czy mogłam mu wręczyć wypowiedzenie w okresie kiedy skończyło mu się zwolnienie a nie stawił się do pracy (z orzeczeniem od lekarza że jest zdolny do pacy) a kompletował dokumenty do ZUS? Czy mogę go zwolnić w czasie trwania zasiłku chrobowego czy muszę czekać aż stawi się zdolny do pracy?

a od kiedy mu przyznano zasiłek rehabilitacyjny? co ma na swoje usprawiedliwienie na okres od końca zwolnienia do uzyskania zasiłku?

nikeewa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ewik75:a od kiedy mu przyznano zasiłek rehabilitacyjny? co ma na swoje usprawiedliwienie na okres od końca zwolnienia do uzyskania zasiłku?

25 grudnia skończyło mu się zwolnienie, decyzja o przyznaniu zasiłku rehabilitacyjnego jest z 29 stycznia, zasiłek przyznany od 26 grudnia. Na swojej usprawiedliwienie nie ma nic, stwierdził, że składa dokumenty i czeka na decyzję ZUS. Dodam, że dokumenty na zasiłek złożył około 10 stycznia.

ewik75 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nikeewa:25 grudnia skończyło mu się zwolnienie, decyzja o przyznaniu zasiłku rehabilitacyjnego jest z 29 stycznia, zasiłek przyznany od 26 grudnia. Na swojej usprawiedliwienie nie ma nic, stwierdził, że składa dokumenty i czeka na decyzję ZUS. Dodam, że dokumenty na zasiłek złożył około 10 stycznia.

zrobiłaś błąd bo jeśli przez 7 dni (licząc od 25 grudnia ) nie dostałaś od niego ani zwolnienia ani pisemnej informacji o przyczynie nieobecności w pracy należało mu dać wypowiedzenie z pracy – porzucenie.
teraz to już ci zostało przyjąć że był to okres usprawiedliwionej nieobecności niepłatnej (w papierach kadrowych) a jego traktować jakby był od 26 grudnia na zasiłku rehabilitacyjnym – tak go zgłosić w zus

na razie jest nietykalny.

nikeewa Dodane ponad rok temu,

No to przegapiłam sprawę. :Młotek:Dzięki za pomoc. Ale mam jeszcze jedno pytanie, szytoteoretyczne. Jak skończy mu się zasiłek pewnie będzie składał o przedłużenie, czy jak nie wroci do pracy w okresie od końca zasiłku do momentu decyzji o przedłużeniu zasiłku, mogę mu wręczyć zwolnienie?

Znasz odpowiedź na pytanie: Sprawy kadrowe – pomożcie?

Dodaj komentarz

Dla starających się
obrzydzenie do jednej kreski
wracam bo przerwę w forumowaniu zrobiłam, nakręciłam się zabardzo ;) no niestety cisza, test co miesiąc uparcie wskazuje JEDNĄ krechę, jak ją widzę to szkoda gadać :( presja mnie
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Czy ktos sie na tym zna?? Moze jest tu jakis prawnik? DEVELOPERKA;/
Dostaliśmy wczoraj E-MAIL.. zaznaczam e-mail- nie list do skrzynki! Nie jakąś fakture... czy rachunek!!! E-mail został napisany przez naszego dewelopera. (Od 1 stycznia juz mamy współnote ale AKTÓW jeszcze nie ma
Czytaj dalej