środek do czyszczenia nagrobka

Macie jakieś sprawdzone sposoby na wyczyszczenie marmurowego ( chyba, albo coś koło tego) nagrobka. Ostatnio czyściałam jakas emulsją, ale plamy po doniczkach i tak nie zeszły a jeszcze dodatkowo zaczął się strasznie kurzyć. Teraz doszła mi jeszcze plama po wosku i nijak nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać.
Niektóre tak lśnią jakby były pastowane a u mnie kicha.
Wstyd mi, że teściowa tak leży.
Poradzcie coś.

2 odpowiedzi na pytanie: środek do czyszczenia nagrobka

yoko Dodane ponad rok temu,

TŁUSTE PLAMY usuwamy, nakładając papkę z magnezji lub sproszkowanej kredy i benzyny ekstrakcyjnej (ostrożnie – łatwopalne !). Po wyparowaniu rozpuszczalnika usuwa się suchy proszek i całość poleruje jedwabną szmatką.

ZAŻOŁCENIA NA BIAŁYM MARMURZE usuwa się roztworem soli kuchennej w 10%-owej wodzie utlenionej (2 łyżki stołowe soli na 1/4 szklanki wody utlenionej) i spłukuje obficie wodą. Jeśli plamy nie ustępują, zabieg trzeba powtórzyć, pamiętając o natychmiastowym spłukiwaniu. Po wyschnięciu wetrzeć odrobinę oliwy z oliwek, poczekać do całkowitego wyschnięcia i polerować wełnianą szmatką.

PRZEDMIOTY Z BIAŁEGO MARMURU można czyścić papką ze sproszkowanej kredy, rozrobionej wodą z dodatkiem chlorku bielącego (6 g chlorku bielącego na 1l wody). Papkę nakładamy grubą warstwą na całą powierzchnię przedmiotu i pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 2 godz. Daje się wówczas łatwo usunąć – myjemy w czystej wodzie, wycieramy do sucha i polerujemy wełnianą szmatką.

MARMURY KOLOROWE myje się wodą mydlaną (2 łyżki stołowe rozgotowanego mydła na 1l wody), obficie spłukuje, suszy i poleruje. Plamy usuwa się papką z magnezji i benzyny ekstrakcyjnej (ostrożnie, ogień !), pozostawioną na powierzchni przedmiotu przez całą noc. Rano wystarczy zetrzeć suchy proszek, marmur opłukać wodą i wetrzeć odrobinę oleju lnianego lub nafty. Po wyschnięciu polerować miękką flanelką lub wełnianą szmatką.

usianka Dodane ponad rok temu,

W LM kupuje srodek do czyszczenia kamienia naturalnego i sztucznego firmy Starwax w butelce ze spryskiwaczem. Własciwie napisane jest na nim, ze jest do czyszczenia nagrobków, ale myje tym rowniez parapety i kominek.

Znasz odpowiedź na pytanie: środek do czyszczenia nagrobka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
NADWAGA u niemowlaka karmionego wyłącznie piersią
[FONT="Arial Black"][COLOR="Purple"]Mam problem z wagą mojej córeczki. Ma 3,5 miesiąca i waży 7,5kg. Urodziła się z wagą 3330g a ze szpitala wypuścili ją z wagą 3030g. Już dawno podwoiła wagę
Czytaj dalej
Szkolniaki
Czy w polskich szkołach jest mozliwość przeskoczenia klasy?
Moja siostrzenica radzi sobie bardzo dobrze w szkole, poszła tak jak to było możliwe jako 6 do pierwszej klasy, siostra powtarzała z nia materiał w wakacje, żeby mieć pewność że
Czytaj dalej