ssanie kciuka

już nie mam siły, moja czteromiesięczna córeczka znalazła sobie nowa pasję, od dwóch tygodni ssie kciuk. Oboje z mężem staramy się wyciągać kciuk z buźki, zajmować czymś innym (smoczek nie wchodzi w grę, pluje dalej niż widzi) i wszystko na nic. W nocy robi dokładnie to samo, a nie jestem w stanie stać nad nią całą noc i wyciągać kciuka z buzi (choć już tak bywało). Pomóżcie co robić.

monika i kamila (14.10.2003)

1 odpowiedzi na pytanie: ssanie kciuka

matusia100 Dodane ponad rok temu,

Re: ssanie kciuka

Witaj Monsie!

Moja córeczka,a ma już prawie 5 miesięcy odkąd odkryła swój kciuk nie widzi smoczka,żadnych gryzaczków…
Uwielbia go ssać.. Niestety.. Starałam sie już nie raz odzwyczaić małą od tego nawyku. Nie jest łatwo.Kiedy udało sie małej zasnąć ze smoczkiem,to kiedy jej wyleciał zaraz do buzi wędrował kciuk. Ma go zawsze przy sobie,a smoczka nie. Są różne opinie na temat ssania kciuka.Jeszcze niedawno bardzo się tym przejmowałam…..myślałam, ze to wstyd….przecież przytulam małą,daję jej dużo miłości,więc dlaczego woli palec od mojej piersi???Jednak po przemyśleniu stwierdziłam,iż narazie dam jej spokój. Moja walka nie przynosi rezultatów,a wręcz przeciwnie mała staje sie nerwowa i płaczliwa. Staram się ją zabawiać,wtedy mniej ssie kciuka.Kiedy chce spać wtedy go ssie.
Ostatnio byłam z Klaudią u lekarza. W poczekalni było dużo dzieci przed nami. Mała zaczęła marudzić,położyłam ją na przewijkau,na boku.Klaudia automatycznie włożyła swój paluszek i cisza…. Pan z córką kiedy to zobaczył mówi:
“Ale super”:) “Uspokoiła się”…:)
Także jednym się to podoba,innym nie…tak naprawdę myślę,że to nasze dziecko i my wiemy co jest dobre,a co złe.
Także nie przejmuj się,wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam

Klaudia ur 6.10.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: ssanie kciuka

Dodaj komentarz

Polecam
Spacerowki Graco
W tematach o wozkach padaly opinie na temat tych firmy Graco, a ja chcialabym zebrac Wasze opinie o tych wlasnie wozkach w jednym watku :)_ A zatem, prosze, napiszcie, jakie macie
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
wit.d
do kiedy podajecie wit. D??? nam pediatra kazała odstawić już od marca... krzyś ma zarośnięte ciemiączko... nie za wcześnie? [i]Ewa i Krzyś (14 mies.)[img]/upload/27/27/_205553_n.jpg[/img]
Czytaj dalej