Ssanie kciuka i przybieranie na wadze

Dziewczyny pomóżcie!
Mój synek ma prawie 5 miesięcy. Wczoraj byliśmy na wizycie u lekarza. Podczas tej wizyty lekarka zauważyła, że Tomek ssie swojego kciuka. I powiedziała, że lepiej zeby ssał smoczka niz kciuka. Ale kiedyś jak próbowałam dać mu smoczka to wypluwał go i wkładał kciuka. Jak mam go oduczyć ssać paluszka? On tylko ssie jak jest głodny i podcza zasypiania.
Był tez ważony i mierzony i okazało się, że waży 6070 g (w ciagu ostatnich siedmiu tygodni przybrał 590g) i mierzy 63 cm. Wszystko ponizej 10 centyla. Wydaje mi się, że trochę za mało. Czy jest to powód do niepokoju?
Pozdrawiam

5 odpowiedzi na pytanie: Ssanie kciuka i przybieranie na wadze

olasz Dodane ponad rok temu,

Re: Ssanie kciuka i przybieranie na wadze

Cześć Wanda – moja Dominika tez ssie kciuka, tyle, że w porównaniu z Twoją lekarką moja kazała sie tym nie martwić, bo sama kiedyś przestanie (a co do zgryzu to może – ale nie musi – sie zniekształcić tak samo jak i od smoka). Smokiem to sie libi bawić, a nie ssać.
Co do wagi, to moje maleństwo też słabo przybiera odkąd wróciłam do pracy, tyle, że ze wzrostem to jest bardzo wysoko (ma ok. 73 cm, a może już więcej…) Waży kruszyna 6900 a ma 8 miesięcy (waga urodzeniowa 2850). Zrób badanie moczu no i obserwuj dzieciaczka, czy ma dobry apetyt, czy nie jest apatyczne i przede wszystkim się nie martw na zapas !
Pozdraiwam serdecznie.

Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.

zielony Dodane ponad rok temu,

Re: Ssanie kciuka i przybieranie na wadze

Dawidek zaczął wsadzać łapki do buzi jakiś dobry miesiąc temu. Jedyny sposób jaki znaleźliśmy to wyjmowanie mu palców z buzi jeśli widzimy, że je włożył i dawanie czegoś do zabawy, co go zaabsorbuje bardziej niż palce 🙂

Przed chwilą wróciliśmy z pomiarów
Waga 8800
Wzrost 70
Rośnie jak na drożdżach, a nawet lepiej 🙂

pozdrawiam
Krzysiek
tatuś Dawidka (17-03-2003)

luczka Dodane ponad rok temu,

Re: Ssanie kciuka i przybieranie na wadze

Moja mała też niestety ssie kciuka. Pocieszam się, że tylko jak zasypia lub czuje się zagrożona (czegoś się boi). Teraz ma 6,5 miesiąca, waży troche ponad 7300 i ma 76 cm wzrostu. (wyniki z 29 lipca). Ostatnio tez mniej przybiera na wadze ale nie widac po niej żeby była specjalnie głodna. Przesypia całe noce – tłumacze sobie że gdyby była głodna to w nocy by się budziła na jedzonko. Z kciukiem próbujemy walczyć ale do czasu traktuje wyciaganie jako zabawę a później wyje.

Monika i Wiktoria (18. 01. 2003)

Dodane ponad rok temu,

Re: Ssanie kciuka i przybieranie na wadze

Julka ssie kciuka już 12 m-c i nie zdołałam zamienić kciuka na smoczka. Ma już 12 zębów, ale na razie nie ma wady zgryzu, kciuk też wygląda normalnie. Nie uważam, żeby było coś złego w ssaniu kciuka, Julka ssie go tylko do zasypiania.
Moja kuzynka ssała kciuka do 6 roku życia (do zasypiania), kciuk nie jest zdeformowany, wady zgryzu też nie ma… sam przestanie.

[i] Asia i Julia (11 m-cy)

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: Ssanie kciuka i przybieranie na wadze

Niestety mam ten sam odwieczny problem ze ssaniem kciuka oraz całej swojej ręki 🙂 Staram się mu dawać gryzaki, smoczka ( którego też wypluwa dziesiątki razy zanim zacznie go ssać), albo pieluchą owijam rączki i wtedy gryzie je sobie ale przez pieluchę. Czasem doprowadza mnie to do szału bo nic innego nie robię tylko wkładam smoczka albo gryzaki 😉

Agus i Kamilek (24.03.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Ssanie kciuka i przybieranie na wadze

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
zęby
czy dbacie jakoś specjalnie o zębiska Waszych maluchow? Moj ma już 6 zębów, kupiłam mu szczoteczkę, ale czy to jest dobry sposob? I czym mu te zęby myć, o ile to
Czytaj dalej
Dla starających się
Plamienie implantacyjne
Czy plamienie implantacyjne zawsze się pojawia? Jak to wygląda? Szczerze mówiąc, myślałam, że wiem dużo, a dopiero tu się dowiedziałam, że istnieje coś takiego. Człowiek uczy się całe życie. Pozdrawiam,
Czytaj dalej