staranka

Hejka
Nie było mnie jakiś czas, bo chciałam złapać oddech i wyluzować się. W tym czasie odwiedziłam moją nowa ginkę (fajna babeczka) poprosiłam o rutynowe badanka (zaproponowała cytologię, usg dopochwowe i morfologie pełną, żeby zobaczyć, w jakim jestem stanie zdrowia). Pogadałam sobie z nią na temat starań. I usłyszałam sakramentalne „nie nastawiać się” Powiedziała, że zna mnóstwo przypadków gdzie ludzie starali się po parę lat i dopiero, gdy odpuszczali lub dochodzili do wniosku, że nic z tego nie będzie często rozpoczynali proces adopcyjny – zaliczali „wpadki”. Kazała przez dwa miechy czynić obserwacje (mój 1 wykresik dobiega końca) zrobić badanka i wrócić do niej.
A powiedziała, że ok. 60% kobiet reaguje temperaturą, więc naturalne metody nie dają pewności u wszystkich i nie należy wpadać w panikę – jeśli nasz wykres nie jest taki jak podają książki. Jeśli chodzi o folik brać cały czas nie trzeba robić przerwy – jak zapomnimy lub nie kupiłyśmy nowego opakowania i mamy przerwę np. parę dni nic nie szkodzi.
Tak, więc dziewczyny zostawcie te testy ovu a szczególnie testy ciążowe ( dwa dni po ovu) nie doszukujcie się, co chwilę objawów, bo to nie ma sensu najmniejszego w taki sposób oddalamy tylko szansę na nasze „szczęście” Słyszałam, że najlepiej poobserwować swój organizm, żeby zobaczyć, co i jak a potem odstawić, terometry, testy itp. i dopiero działać. (moja koleżanka starała się pare miesięcy tak gdy rzuciła to wszystko zaraz pojawiła się fasolka) Ja zamierzam tak zrobić. Ginka potwierdziła, że dobry jest celibat 4 a nawet 6 dniowy przed ovu i potem do roboty. (nie wiem czy ufać jej czy nie ale gada rozsądnie).

– A moje pytanko jak tam u was? I duża prośba ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad tym czym się żywić co z herbatą, kawą, colą czy do sałatek dodawać ocet. Napiszcie jak się odżywiacie?

– A oto mój pierwszy wykresik – żadna rewelacja. Czy mogę prosić wykresowe weteranki o interpretację (druga faza tempek jakaś bez sensu) (brałam antybiotyk – byłam chora ponad tydzień od 14 DC, 14 dc nie mierzyłam tempki a 15 dc miałam goraczkę rano 37.1 a potem 38,3 FF pominął poranna temp.)
[Zobacz stronę]

Aguśka

14 odpowiedzi na pytanie: staranka

  1. Re: staranka

    WITAJ WIESZ MIAŁAM PODOBNY PROBLEM BLOKADA I WIELKIE CHECI KYÓRE BLOKUJĄ/W OSTATNIM CYKLU ZROBIŁAM PODOBNIE JAK RADZIŁA TWOJA LEK MOJE CYKLE MAJĄOK.28 ODCZEKALIŚMY 10 I W 10 I 11 KOCHALIŚMY SIĘ UDAŁO SIĘ GDZIE WCZEŚNIEJ STARALIŚMY SIĘ CZĘŚCIEJ I NIC NIE WYCHODZIŁO(TZN CO DRUGI DZIEŃ)ALE NIESTETY TRWAŁO KRÓTKO DO KOŃCA 5 TYGODNIA WIEM ŻE CHCE SIE ZACZĄĆ WCZEŚNIEJ Z OBAWY PRZED OMINIĘCIEM TYCH DNI ALE WARTO SIE WSTRZYMAĆ POWODZENIA

    • Re: staranka

      z kawy, częstej herbaty i z coli obowiązkowo zrezygnowałam
      mój mężyk ma słabe chłopaczki a wiec używki pa pa ( alkohol rzadko, papierosy pa pa, kawa pa), teraz zaczynają się owoce i warzywka, a więc zajadajcie się nimi POWODZONKA

      • Re: staranka

        Hej. Odpoczęłaś trochę od forum? Ja sobie zrobiłam wolne, a z tego co widzę Letka zupełnie odpuściła forum. Mnie to pomogło, bo forum powoli stawało się obsesją. Teraz się wyluzowałam i nie myślę tak natrętnie o dziecku. Odpuściłam mierzenie tempki i testy owu. Co ma być to będzie. A jeśli nie – będzie trzeba się przebadać, ale to z czasem…
        Mam pytanko – o co chodzi z tą dietą? Kawa, herbata, cola – jakie mają wpływ na płodność?

        [Zobacz stronę]

        • Re: staranka

          A oto co wynalazłam:)
          jeśli bezskutecznie czekacie na swoje szczęście już ponad rok?
          Zanim udacie się do specjalisty i zaczniecie kosztowne i trudne badania, warto najpierw przyjrzeć się stylowi życia i sposobowi odżywiania się – trzeba zadbać o swoje zdrowie.
          Oto kilka uwag dla pań:
          1. Nie pal. Paląca kobieta, według szacunków, ma płodność obniżoną do 72% w porównaniu z niepalącą.
          2. Nie uprawiaj zbyt forsownych ćwiczeń fizycznych, unikaj ostrych diet odchudzających – mogą one doprowadzić do takiej redukcji tkanki tłuszczowej, że jest jej za mało do zachowania normalnej płodności. Bywa nawet tak, że na skutek nadmiernego wysiłku fizycznego lub niedoboru podstawowych składników pokarmowych całkowicie lub okresowo zanika miesiączka.
          3. Staraj się walczyć z otyłością – otyłe kobiety mają bardziej nieregularne cykle. Hormony jajników rozpuszczają się bowiem w tłuszczach: z jednej strony potrzebują określonej ilości tkanki tłuszczowej, by móc spełniać swoje funkcje, z drugiej strony nadmiar tłuszczu może absorbować hormony wyzwalające jajeczkowanie i w ten sposób opóźnia lub zatrzymuje owulację. Jeśli więc otyłości towarzyszą trudności z poczęciem i nieregularne cykle, to być może jest to sygnał, by zadbać o zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.
          4. Zadbaj o właściwy czas snu i wypoczynku – otwiera się tutaj pole do popisu dla męża.
          5. Ogranicz znacznie spożycie alkoholu lub całkowicie go wyeliminuj.
          6. Ogranicz spożycie kofeiny (kawa, napoje typu cola, herbata, kakao, czekolada). W zamian można zacząć używać herbat owocowych i ziołowych, pić więcej soków owocowych i jeść więcej owoców, które pozwalają oszukać apetyt na słodycze.
          7. Jeśli zażywasz lekarstwa – skonsultuj się z lekarzem, aby w okresie starania się o dziecko móc wyeliminować te, które nie są niezbędne.
          8. Zadbaj o dodatkowe witaminy i minerały. Szczególnie ważne są:

          witaminy z grupy B (dla poprawienia płodności bardzo ważna jest witamina B6 oraz kwas foliowy, m. in. zmniejszający ryzyko wczesnego poronienia);
          witamina C, wzmacniająca odporność organizmu (ważne dla kobiet mieszkających na obszarach o dużym zanieczyszczeniu środowiska)
          witamina A, która jest niezbędna dla właściwego funkcjonowania błon śluzowych, może więc wspomóc wydzielanie bardziej płodnego typu śluzu, potrzebnego dla przetrwania i przemieszczania się plemników (dobrym źródłem witaminy A będzie np. jedna duża marchew dziennie). Jeżeli przyjmujemy tę witaminę w tabletkach, to należy uważać, aby jej ilość nie przekraczała dziennie 8 000 j.m., ponieważ opublikowane w USA pod koniec 1995 roku badania wykazały zwiększone ryzyko wystąpienia wad wrodzonych, spowodowanych przyjmowaniem przez kobiety oczekujące dziecka lub planujące poczęcie dawek przekraczających 10 000 j.m. dziennie.
          Niektóre osoby obserwują tylko gęsty śluz, nie zauważają u siebie tego płynnego, rozciągliwego, przezroczystego. Warto wtedy zastosować syrop zawierający guajazyl. Guajazyl można znaleźć w wielu syropach od kaszlu. Im mniej dodatków będzie zawierał dany syrop, tym lepiej. Należy stosować go od chwili pojawienia się śluzu, aż do drugiego dnia po szczycie śluzu.
          witamina E i cynk – wspomagają działanie witaminy A
          jod – ważny dla właściwego funkcjonowania tarczycy, której niedoczynność może być jednym z powodów niepłodności (wystarczy używać niewielkich ilości soli jodowanej)
          na kilka miesięcy przed zamierzonym poczęciem dziecka można zacząć przyjmować jakiś preparat witaminowo – minerałowy.
          Zdrowe odżywianie
          Zadbaj o właściwe odżywianie się. Ogólne zalecenia mogłyby być następujące: ograniczyć spożywanie cukru, soli, czerwonego mięsa (ok. 100 g dziennie), nabiału, alkoholu, kawy, herbaty i czekolady, wyeliminować palenie tytoniu; ograniczyć ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych na korzyść tłuszczów roślinnych; jeść więcej ryb, drobiu, produktów zawierających pełne ziarna, roślin strączkowych, zielonych warzyw i świeżych owoców. Są to więc podstawowe zasady zdrowego odżywiania się, które można znaleźć w wielu publikacjach (na przykład w popularnej u nas “Kuchni polskiej”)

          A oto parę konkretnych wskazówek:
          Warzywa – raczej świeże niż mrożone, w ostateczności mogą być konserwowe. Dobrze jest zastosować kombinację zielonych warzyw liściastych, grochu lub fasoli i innych warzyw.
          Owoce – podobnie jak w przypadku warzyw najlepsze są świeże. Są one dobrym źródłem wielu składników odżywczych, a także pozwalają oszukać głód i apetyt na słodycze.
          Pełne ziarna oraz różnego rodzaju płatki i kasze – proso, gryka i jęczmień są bogate w magnez. Owsianka jest dobrym źródłem węglowodanów.
          Mięso – ograniczyć spożycie wołowiny, baraniny, wieprzowiny, a także jaj do 1 – 2 porcji tygodniowo. Można je zastąpić rybami, drobiem, roślinami strączkowymi i orzechami. Ryż i fasola dostarczają białka. Spożycie białka powinno zostać ograniczone do 1 grama na kilogram wagi ciała dziennie.
          Nabiał – ograniczyć jego spożywanie na korzyść na przykład potraw z soi.
          Tłuszcze – ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych (smalec, masło), unikać margaryn. Używać za to naturalnych olejów roślinnych, np. z oliwek, sojowego, słonecznikowego.
          Płyny – pić 3 do 6 dużych szklanek niegazowanej wody mineralnej lub soków z owoców cytrusowych dziennie.
          Przyprawy – ograniczyć ilość używanej soli i próbować zastąpić ją czosnkiem, cebulą lub innymi przyprawami. Tu jednak uwaga: w przypadku wyeliminowania soli jodowanej należy zadbać o dostarczenie organizmowi jodu w innej postaci – jest on niezbędny.
          Ograniczyć ilość spożywanych słodyczy – unikać tzw. “pustych kalorii”.
          Rady dla mężczyzn:
          1. Alkohol, kofeina, tytoń – te same zalecenia, co w przypadku pań.
          2. Nie noś obcisłych kąpielówek – raczej luźne spodenki typu bokserskiego. Obcisła bielizna powoduje podniesienie się temperatury jąder, co nie sprzyja wytwarzaniu zdrowego, dojrzałego nasienia. Luźna bielizna natomiast pozwala spoczywać jądrom w naturalnej pozycji i zapewnia im odpowiednią temperaturę. Z tych samych powodów należy unikać gorących kąpieli, saun oraz, jeśli to możliwe, pracy w wysokich temperaturach. Proces dojrzewania plemników trwa około dwóch miesięcy – jeśli więc do tej pory nie było odpowiednich ku temu warunków, to teraz proces powrotu normalnej płodności zajmie mniej więcej tyle samo czasu. Nie należy więc oczekiwać natychmiastowych efektów.
          3. Witaminy i minerały:
          wiele badań wskazuje na to, że bardzo pomocna w leczeniu obniżonej męskiej płodności jest witamina C (1000 mg dziennie), w połączeniu z wapniem i magnezem;
          równie ważna jest witamina A;
          witaminy z grupy B oraz witamina E
          z minerałów niezwykle potrzebne są cynk (50 -100 mg dziennie) i selen (150 mcg dziennie)
          4. Właściwe odżywianie się – te same wskazówki, co dla pań

          • Re: staranka

            kawę i piwo (ale tylko Redsa) lubię, co do reszty – nie palę, nie odchudzam się, gruba też nie jestem, uwielbiam warzywa i owoce, wsuwam folik, więc chyba nie jest źle 😉
            Fajnie, że te rady umieściłaś. Myślę, ze każda babeczka powinna je przeczytać.

            [Zobacz stronę]

            • Re: staranka

              Wcale Was nie opuściłam, ale właczyłam troche na luz Zaglądam więc co kilka dni, jako obserwator a dzisiaj po raz pierwszy od 6 maja wysyłam wiadomość – żyje, czekam do 2 czerwca i ściskam mocno

              letka

              • Re: staranka

                No no…….
                Kaja26, ale wykład dałaś; ja pochłaniam straszne ilości herbaty (muszę coś z tym zrobić) i jedną kawę dziennie, jeśli chodzi o fajeczki to strasznie ciężko przyszło rzucenie, ale jakoś tam sobie radzę, ćwiczenia – leniwa jestem, odchudzanie – jakbym miała zrezygnować z jedzona to bym miała chroniczne bóle głowy, gruba nie jestem, więc nie muszę się głodzić, mąż uznaje tylko bokserki, ale skubany dużo pali i uwielbia colę (zrobię mu embargo he he). Folik łykamy razem – no to chyba wszystko a mój pierwszy wykresik jest beznadziejny ;o(.
                Cieszę się, że widzę Cię Bronia, bo już pisałam Letce, że Ty też chyba odpuściłaś. Ja sobie odpoczęłam i faktycznie troszkę mniej fiksuję, ale jest wokół mnie tyle „ciężarówek” i mamusiek z takimi tycimi maluszkami, że oszaleć można – i jak tu nie myśleć????

                Jeśli chodzi o Forum to wiecie co zajrzałam tu wczoraj zrobiło mi się bardzo smutno, bo nikt nie odpowiedział na mojego posta stwierdziłam, że chyba już nie chcecie ze mną gadać, ale dzisiaj surprise!!! Fajnie, że jesteście.

                Aguśka

                • Re: staranka

                  Hejka
                  to jesteśmy dzisiaj w komplecie hehe

                  Aguśka

                  • Re: staranka

                    A ja czytałam o badaniach, ktore dowodziły, ze jak facet pije dużo mocnej kawy parzonej to ma szybsze chłopaczki, hmmm… ciekawe, zwłaszcza,że aby odnieść skutek trzeba wypić 13 filizanek kawy dziennie….ha ha… mój po takiej dawce to by pewnie na rzęsach chodził i świecił na zielono…..ja osobiście trzymam dystans do diet, piję kawę, ale nie “siekierę” i jem normalnie, zrzucam pare kilo, ale nie drastycznie przez głodówki, tylko ruch i mniej słodyczy…. Masz rację, ze powinnyśmy sobie odpuścić, a przynajmniej nie dac sie opanować paranoidalnemu pragnieniu dziecka, tylko jak to zrobić….bo ja próbuje juz od dawna, a i tak przed okresem świra dostaję. Nadzieja czasem zabija…

                    Monika – 22 cykl starań

                    • Re: staranka

                      wiem coś o tym dlatego “odpoczywałam od forum” żeby się nie nakręcać ale i tak wokół mnie same ciężarne albo rodzice maluszków i jak tu omijać temat? świra można dostać
                      pozdrowionka

                      Aguśka

                      • Re: staranka

                        witaj,
                        ja się starałam przez dwa latka. I nic jadłam witaminę E(ponoć pomaga)olbrzymie ilości folika itp. codziennie mierzenie temperatury(koszmar)REZULTAT 0. Na około mnóstwo dzieci, moja bratowa dorobiła się dwójki. Prawie załamka. Potem badania(hormonyitp)Podczas badania okaza ało się że nie mam jajeczkowania i należy powtórzyć badania.
                        Z niecierpliwością czekałam na pierwszy dzień by dać sibie pobrać krew, zero nastawienia I NAGLE okazuje się iż zlecone badania nie są potrzebne spodziewamy się dziesiątka HURRA.Dziś to dzieciątko ma trzy tygodnie. Dlatego jak mogę ci poradzić JEDZ I PIJ TO NA CO MASZ OCHOTĘ A MALUSZEK SAM CIĘ ZNAJDZIE.
                        Pozdrawiam Kasia i Miłoszek

                        • Re: staranka

                          dzięki serdeczne ale dzisiaj właśnie @ mnie znalazła więc znowu będziemy działać. w tym miesiącu jeszcze będę mierzyć tempkę (tak się umówiłam z moją ginką) ale potem niech się dzieje co chce schowam termometr głęboko do szafy

                          Aga

                          • Re: staranka

                            Tak mi przykro. A ten termometr to lepiej już schowaj – tylko niepotrzebnie się strasujesz. Ja swój zbiłam i dzięki temu pozbyłam się kłopotu. A z resztą przed 5 rano nie chce mi się.

                            [Zobacz stronę]

                            • Re: staranka

                              a no cierpię podwojnie bo @ przyszła i jeszcze brzusio boli dobrze że chociaz nie ma upału bo bym zwariowała

                              Aga

                              Znasz odpowiedź na pytanie: staranka

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general