Stawianie się brzucha w ciąży: Co to jest?

Jestem w 28-29 tygodniu ciąży, ale nie wiem co to znaczy “stawianie się brzucha”. Może to wyda się śmieszne, ale przyznam się, że dopiero tu na forum czytam o takim czymś i chciałabym wiedzieć, jak to się objawia?

stawiający się brzuch w ciąży

9 odpowiedzi na pytanie: Stawianie się brzucha w ciąży: Co to jest?

 1. Re: Stawianie się brzucha w ciąży

  Brzuch robi sie strasznie twardy, jak kamień. Ginekolog wtedy przepisuje odpowiednie lekarstwa, które trzeba łykać codziennie. Ja poszłam nawet do szpitala, żeby odpocząć porządnie, bo właśnie stawiał mi się brzuch podczas ciąży.

  • Re: Stawianie się brzucha w ciąży: Co to jest?

   Macica się napina. Stawianie się to twardnienie i napinanie się brzusia podczas bezbolesnych skurczy przygotowujących do porodu, ale jeszcze nie przepowiadających.

   • Re: Co to jest stawiający się brzuch w ciąży?

    Pod koniec ciąży to normalne. Moja lekarka nic mi nie przepisała. Uznała, że wszystko ok i że to “macica ćwiczy do porodu”. Pamiętaj jednak, że to czy to tylko ćwiczenia czy coś poważniejszego powinien stwierdzić lekarz i ewentualnie coś zalecić.

    • Re: STAWIANIE SIĘ BRZUCHA -co to jest?

     Stawianie się brzucha – to znaczy dosłownie tyle co słyszysz. Ja też nie wiedziałam co to znaczy. Nie rozumiałam tego, ale przy porodzie zrozumiałam i wcale mnie to nie cieszyło. Wierz mi, że jak Ci się będzie stawiał – to nie przeoczysz tego!

     • RE: Stawianie się brzucha w ciąży: Co to jest?

      Może to zabrzmi głupio, ale czy możesz mi wyjaśnić, jaka jest różnica między skurczami przepowiadającymi, a przygotowującymi?

      • RE: Stawianie się brzucha w ciąży: Co to jest?

       Skurcze przepowiadające zazwyczaj pojawiają się kilka dni przed porodem, bądź znacznie wcześniej. Mogą być, ale nie muszą odczuwalne. Łatwo je poznać, ponieważ nie zmieniają one swojej dynamiki. Natomiast skurcze przygotowujące do porodu, to skurcze które zaczynają być regularne. Stopniowo z większym odstępem czasu. Później coraz częściej i bardziej regularne.

       • Re: Co to znaczy, że brzuch się stawia?

        Stawianie się brzucha oznacza, że Twoja macica ćwiczy skurcze. Jeśli brzuch Ci się stawia częściej niż kilka razy dziennie, powiedz to swojemu lekarzowi. Ważna informacja: brzuch stawia się często po mocniejszych ruchach dziecka. Musisz to poobserwować. Jeśli nie są to regularne skurcze co kilka czy kilkanaście minut, to nie masz powodu do obaw, jest to zupełnie prawidłowe.

        • Re: Co to znaczy że brzuch się stawia w ciąży?

         W moim przypadku stawianie się brzucha miało miejsce od 20 tygodnia ciąży. Wszystko było w porządku, dziecinka urodziła się o czasie, niemniej nie znosiłam serdecznie tego “ćwiczenia sie macicy”. Miałam wówczas problemy z oddychaniem.

         • Re: Stawianie się brzucha w ciąży: Co to jest?

          To takie prężenie się/twardnienie. Jeśli takie coś odczuwasz, jak najszybciej udaj się do ginekologa. Może przy okazji nastapić rozwieranie szyjki. Ja tak miałam i póżniej 3 tygodnie leżenia bez ruchu.

          Znasz odpowiedź na pytanie: Stawianie się brzucha w ciąży: Co to jest?

          Dodaj komentarz

          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo