sterylizator do mikrofalówki

Cześć Dziewczyny !
Mam pytanie. Czy któraś z Was ma albo wie jak się używa sterylizatora do kuchenki mikrofalowej. mam takie coś firmy AVENT (kupiłam lekko używany, ale bez instrukcji obsługi). Chciałam wysterylizować laktator, ale nie bardzo wiem jak.
Podgrzewacz AVENTU też kupiłam lekko używany – tam jest takie srebrne pokrętło – macie może jakiś pomysł (na przyszłość będę wiedzieć)
Pozdrawiam serdecznie
Maxia

5 odpowiedzi na pytanie: sterylizator do mikrofalówki

 1. Re: sterylizator do mikrofalówki

  Sterylizator – masz 3 części: spodnią, pokrywę i w środku dziurkowaną podstawkę. Układasz wszystko to, co chcesz wysterylizowac na tej dziurkowanej podstawce, podstawkę wkładasz do spodniej części sterylizatora, wlewasz 200 ml wody, przykrywasz pokrywą, wstawiasz do mikrofalówki i ustawiasz na 4 min. Potem czekasz jak trochę przestygnie, wyciągasz i gotowe.
  Z podgrzewaczem nie pomogę, bo mam Philipsa.
  Powodzenia…

  • Re: sterylizator do mikrofalówki

   Mam i sterylizator i podgrzewacz.
   Instrukcję obsługi sterylizatora już dostałaś :), podgrzewacz ustawialiśmy na 1 lub ciut ciut więcej i wstawialiśmy picie – stało tam sobie i było cały czas ciepłe.
   Te pozostałe numerki służą chyba do szybkiego podgrzewania i do podgrzewania gęstych rzeczy.
   Jeśli musiałam robić mleko w nocy, wlewałam przegotowaną wodę do butelki i wstawiałam ciut powyżej 1-ki. W słoiczku umieszczałam odmierzone mleko. Kiedy Ptysia pisnęła, że jest głodna, wsypywałam mleko do butelki, mieszałam i mleczko o właściwej temperaturze gotowe! Ta technika jest szczególnie wygodna w nocy 🙂

   Beata i Ptysia (30.01.03)

   • Re: sterylizator do mikrofalówki

    Właśnie sobie przypomniałam, że kiedy Ptynia była całkiem mała lubiła mleko w temp. mniej więcej 2/3 drogi między 1 a 2. Bliżej 2-ki.
    Chyba temperaturę będziesz musiała sama dobrać dla swojego dziecka 🙂

    Beata i Ptysia (30.01.03)

    • Re: sterylizator do mikrofalówki

     witaj, ja mam taki sterylizator i sobie baardzo chwale. A co do samej sterylizacji to w niebieskim wkladzie sa wyciecia. Te polkuliste to na butelki ale tez sa wyciecia na elementy laktatora. Musisz dopasowac bo dosc trudno to opisac. Jesli jutro znajde czas to zrobie zdjecie instrukcji aparatem cyfrowym i jesli bedzisz chetna to przesle. Ale mowie szczerze ze nie wiem czy znajde jutro czas.
     Pozdrawiam
     Dorota i Ola

     • Re: sterylizator do mikrofalówki

      Jesteście Kochane !
      Bardzo Wam dziękuję. Teraz mam jasność.
      Pozdrawiam serdecznie.
      Maxia

      Znasz odpowiedź na pytanie: sterylizator do mikrofalówki

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo