Strasznie dużo śpi.Ząbkowanie?A jeżeli nie,to co?

No właśnie. Mój półroczny Brzdąc od kilku dni bardzo dużo śpi. Powoli zaczyna mnie to przerażać, bo czasem jest tak, że budzi się, zjada coś (niewiele – najczęściej muszę mu wciskać), chwilę się pobawi i już robi się marudny, senny. Czy takie zachowanie może być zwiastunem zbliżającego się ząbkowania? A jeżeli nie, to dlaczego jest ospały? Od kilku dni kaszle, lekarka stwierdzila, że jest lekko przeziębiony. Rozumiem, że w zwiazku z tym może być osłabiony, ale czy aż do tego stopnia?
Pomóżcie proszę, bo się martwię.
Aha, dodam jeszcze, że nie jest tak aktywny jak zwykle. Wręcz przeciwnie mniej się porusza, rzadziej się uśmiecha, a zwykle jest bardzo pogodnym, niezwykle ruchliwym dzieckiem.

Pozdrawiam Wszystkie Mamusie
Asia z Kubą (11.11.2003)

1 odpowiedzi na pytanie: Strasznie dużo śpi.Ząbkowanie?A jeżeli nie,to co?

duska Dodane ponad rok temu,

Re: Strasznie dużo śpi.Ząbkowanie?A jeżeli nie,to co?

U mojej córki ząbkowanie objawiało się raczej podwyższoną aktywnością, ruchliwością, zdenerwowaniem, problemami ze snem i marudzeniem ….. ale każde dziecko inaczej reaguje.

Z kolei z doświadczenia przy mojej starszej córce nauczyłam się, że jeśli spała więcej niż normalnie, leżała i nie bawiła się … to były to zawsze wstępne objawy jakiejś choroby.
Więc jeżeli twój maluszek ciągle kaszle to może jednak idź znowu do lekarza, bo takie osłabienie raczej nioe można wytłumaczyć ząbkowaniem.

Pozdrawiam

Duśka i Emila (09.10.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Strasznie dużo śpi.Ząbkowanie?A jeżeli nie,to co??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
wyobraźnia
kiedy maluchy zaczynają mieć wyobraźnię ? kiedy odróżniają fikcję od rzeczywistości ? dzisiaj Krzyś zaciągnął mnie do łazienki, wskazał na szparę za pralką i zaczął miałczeć... jakby chciał mi powiedzieć, że tam
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
muszę to z siebie wyrzucić- długie,nie czytać
Jestem strasznie wkurzona. Jak wiecie mój mąż jest cudzoziemcem i mamy jedną znajomą tej samej narodowości która mieszka poza miastem, ma ona męża Polaka. TEn jej mąż jest wybaczcie, jakimś
Czytaj dalej