Studia podyplomowe- logopeda. Proszę o radę

Dziewczyny kto się zna na studiach podyplomowych?
Marzy mi się logopedia. Ja mam skończone zarządzanie i marketing na poziomie licencjata. Nie robię magisterskich, bo nic nie zmienią w mojej sytuacji zawodowej. Znalazłam ofertę uczelni gdzie po swoich studiach, bez magistra mogę zrobić najpierw podyplomowe pedagogiczne, a później podyplomowe logopedyczne.
Na studia mnie przyjmą bo rozmawiałam, tylko jak to się później ma do wymogów pracy jako logopeda. Czy logopeda jest traktowany jak nauczyciel czy podlega pod kartę nauczyciela?
Pomóżcie, bo trochę sprawdzałam na własna rękę i przepisy nie są jednoznaczne. Gdybym chciała pracować w szkole poinformowano mnie, ze musiałabym od początku zaczynać studia, a nie robić podyplomowych po swoich.
Czekam na podpowiedzi.


Magda i Wiktorka 15.03.2005

2 odpowiedzi na pytanie: Studia podyplomowe- logopeda. Proszę o radę

eliz Dodane ponad rok temu,

Re: Studia podyplomowe- logopeda. Proszę o radę

Wg mojej wiedzy jeżeli logopeda jest zatrudniony w szkole na etacie nauczyciela to podlega karcie nauczyciela (tak mają logopedki w mojej szkole). Jeżeli natomiast pracuje w jakimś ośrodku, czy poradni to karta go nie obowiązuje.
Niestety nie wiem, jak jest z uznaniem kwalifikacji bez studiów mgr w danym kierunku. U mnie dwie dziewczyny robiły logopedię podyplomowo, ale na bazie 5-letnich studiów pedagogicznych. Nie wiem, jakby to wyglądało w Twojej sytuacji.
Pozdrawiam

ELA

magdzik1 Dodane ponad rok temu,

Re: Studia podyplomowe- logopeda. Proszę o radę

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj trochę sama posprawdzałam.
Mogę w sposób, który napisałam zostać logopedą, z tym że bez tytułu magistra mogę pracować tylko w szkołach podstawowych i gimnazjach – czyli tak jak nauczyciel.
Ale najważniejsze dla mnie, że po swoim kierunku mogę to zrobić.
Pozdrawiam


Magda i Wiktorka 15.03.2005

Znasz odpowiedź na pytanie: Studia podyplomowe- logopeda. Proszę o radę

Dodaj komentarz

Dla starających się
potrzebuje gina
hej dziewczyny jak zwykle mam do was wielką prośbę, ale na początek pochwalę się że właśnie wróciłam od gina i on poprzez badanie potwierdził ciążę, ale mam pewien kłopot. Czy
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
I ja wracam na Oczekujące!!!!
witam Was bardzo serdecznie! Chciałabym podzielic się z wami moją radością. Udało się nam!!!! Jestem w ciąży!!! Troszkę zwlekałam aby się z wami z tym podzielic, bo wiem już
Czytaj dalej