Super sposób na odparzenia!!!

Czołem dziewczyny!
Od jakiegoś czasu mieliśmi straszliwy problem z odparzeniami na pupce ( w fałdkach) i na szyjce. Były to czerwone plamy i malutkie pryszczyki. Pryszczyki (sądzę, że to potówki) znikały po kąpieli i pojawiały się następnego dnia (w te upały). Próbowaliśmy wszystkiego: sudokremu, mąki ziemniaczanej, kąpieli w krochmalu, zmieniliśmy pieluszki na Huggies Freedom i wymienialiśmy je bardzo często, wietrzyliśmy “ranki”, gdy tylko była okazja,…. Nasza kochana pani dr była na urlopie. Czekaliśmy z nadzieją, na jej powrót. No i się doczekaliśmy. Dostaliśmy “złoty środek”:
stosować po wieczornej kąpieli i rano!:
1. wszystkie zmienione miejsca przemywamy lekko różowym roztworem nadmanganianu potasu,
2. czekamy, aż wyschnie
3. smarujemy Clotrimazolem
Kuracja stosowana od 1,5 doby już przyniosła efekt!!!

bardzo gorąco!

Asia i Wiktorka 14.03.03

5 odpowiedzi na pytanie: Super sposób na odparzenia!!!

Dodane ponad rok temu,

Re: Super sposób na odparzenia!!!

Bo to kochana prawdopodobnie były drożdżaki! Przeszliśmy przez to samo, wymyslaliśmy cuda na kiju i było tylko gorzej. My stosowaliśmy Clotrimazol i puder nystatynowy oraz kwaśne mydełko. Efekt był natychmiastowy i rewelacyjny. Od tej pory zawsze jak tylko się pojawia zaczerwienienie z którym nie mogę sobie dać rady przez wietrzenie stosuję Clotrimazol.
Pozdrawiam

12345 Dodane ponad rok temu,

Re: Super sposób na odparzenia!!!

Czy Clotrimazol można stosować u takich małych dzieci? Mojej Niuni też w te upały odparzyła się pupa. Trochę to podleczyłam, ale lekkie zaczerwienienie pozostało i nie mogę tego wyleczyć, chodziaż teraz chodzi prawie cały czas bez pampersa. Czy to mogą być drożdżaki. Napiszcie jak to dokładnie wygląda.

Grażka i Asiula (ur. 19.10.2002r.)

Dodane ponad rok temu,

Re: Super sposób na odparzenia!!!

Wydaje mi się, że możesz spokojnie zastosować Clotrimazol u swojej córeczki, bo i Wiktoria i Ola są od niej sporo młodsze, a poza tym maść tę zalecili nam lekarze.
U Oli wyglądało to tak (z tego, co pamiętam): okolice krocza miała silnie zaczerwienione, troszkę lepie3j było po kąpieli, ale dużo gorzej, gdy próbowałam stosować jakiekolwiek inne środki (a nakupiłam ich od groma). Szczególnie źle było po linomagu, a po sudocremie robiły się krostki.
Może po prostu kup Clotrimazol i smaruj nim Asię cienką warstwą, często ją podmywaj.
A może zauważyłaś po czym Asia dostała drożdzaków? bo Oleńka po chusteczkach Dzidziusia.
Jak masz jeszcze jakieś pytania, to nie ma sprawy. pozdrawiam

12345 Dodane ponad rok temu,

Re: Super sposób na odparzenia!!!

Dzięki bardzo za informację! Faktycznie po sudokremie zaczerwienienia trochę bledną, ale robią się krostki. Po linomagu bez zmian. Chusteczek Dzidziusia używałyśmy w pierwszych miesiącach /takie kupił tata/, ale pupa była ładna. Teraz używamy od paru miesięcy tylko Pampersów /lepiej wyciągają się z pudełka/. Jeżeli to drożdżaki to nie mam pojęcia skąd, ja tego dziadostwa nigdy nie miałam, a Joasi na podłogę jak raczkuje nie puszczam z gołą pupą tylko w majteczkach bawełnianych lub Pampersie.

Grażka i Asiula (ur. 19.10.2002r.)

Dodane ponad rok temu,

Re: Super sposób na odparzenia!!!

Ja też dużo dobrego słyszałam o clotrimazolu. Można go kupić bez recepty?

Kaśka z Natusią (16 miesięcy 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Super sposób na odparzenia!!!

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
macie jakis patent.......
.... na miliony malych krostczek na buzce dziecka.......zapewne od nadmiernego osliniania sie...... Nina ma pelno takowych na twarzy- probowalam krochmalu- nic, przemywalam azulanem (rozcienczonym)-jeszcze gorzej.......wczoraj posmarowalam Bepantenem, ale tez nie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Lodówka a mleko.
Już o tym było, ale się pogubiłam... kupiłam lodówkę Whirpool, z zamrażalką na dole. Chciałabym zamrażać w niej mleko, bo niedługo do pracy i nie wiem, jak podołam ze wszystkim,
Czytaj dalej