świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Pomóżcie i pocieszcie, bo inaczej zwariuj. Od soboty zmagam się z okropnym świądem skóry całego ciała – taką diagnozę postawił dermatolog na sobotnim dyżurze, nie potrafł jednak ocenić przyczyny.Dostałam jakieś papki do smarowania, które nie wiele pomagają. Nie daje się wytrzymać, drapię się do bółu. Po nieprzespanej nocy z soboty na niedzielę popędziłam na dyżur do szpitala położniczego, gdzie dokładnie mnie przebadano, zrobiono USG – na całe szczęście z dzidziusiem wszystko o.k.i skierowano na badania pod kątem cholestazy :((( co to za cholera nie wiem, z czego się może wziąść też nie wiem,wiem tylko tyle,że zdarza się tylko w III trymestrze. O 14.00 odbieram wyniki badań i 17.30 pędzę na wizytę z nadzieją, że to nic poważanego i że dostanę coś skutecznego na pozbycie się tego uporczywego swędzenia i wreszcie prześpię całą noc. Chce mi się płakać i krzyczeć, nie wiem co mam ze sobą zrobić. Pomocy !!!!!

tojka z rodziną i malutkim chłopczykiem (05.07.04)

9 odpowiedzi na pytanie: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

monika30 Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Hej!
Nie jesteś odosobniona w tym wstrętnym uczuciu swędzenia!! Mnie trochę pomaga Pudroderm – mazidło, które polecił mi dermatolog, w aptece bez recepty. Oczywiście nie zmniejsza samego uczulenia, ale przynajmniej tak strasznie nie swędzi… Trzymaj się!

monika

monika oczekująca na Franka (29.03.04)

kasialb1 Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Witam! Ja miałam cholestazę w poprzedniej ciąży, ale właśnie wyniki wątrobowe potwierdzą ją lub wykluczą. Powody występowania nie są do końca zbadane, mówi sie o uwarunkowaniach genetycznych. Powodem świądu skóry jest zastój żółci w kanalikach wątrobowych. Jeżeli chcesz więcej wiedzieć polecam [Zobacz stronę]

Kasia i 14.05.2004

tojka Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

odebrałam właśnie wyniki, ale niewiele z nich rozumiem, z ich interperatcją muszę się wstrzymać do 17.30. Mam jednak pytanie, na które jeśli nie chcesz nie odpowiadaj.
Jakie stosuje się leczenie, jak szybko minęły Ci objawy i czy wszystko zakończyło się dobrze. Ciekawostką jest to, że ja jestem dopiero w 22 tyg. i byłoby dziwne wg.lekarzy aczkolwiek możliwe abym mogła złapać to dziwactwo

tojka z rodziną i malutkim chłopczykiem (05.07.04)

kasialb1 Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Wiesz to było dziesięć lat temu, więc oprócz diety na wątrobę nic nie brałam. Obecnie mój lekarz ostrzegł mnie, że jest duże prawdopodobieństwo powtórzenia sie tego i teraz przy dużym nasileniu świądu i pogarszających sie wynikach leży sie w szpitalu. Podają kroplówki i jakieś leki. Przy poprawie wyników wychodzi się do domu. Poród wywołują w 38 tyg. ciąży. Ale być może u Ciebie to coś innego, bo faktycznie swędzenie pojawia sie w cholestazie około 28-30 tydz. ciąży.

Kasia i 14.05.2004

kasialb1 Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Dodam jescze, że swędzenie nie minęło do końca ciąży. Jedynie raz sie nasilało, a raz malało. W wynikach przy cholestazie ma sie podwyższoną fosfatazę, ALT i AST, czasami bilirubinę.

Kasia i 14.05.2004

monix Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Cóż..pewnie już wiesz czy to cholestaza, czy nie. Mam nadzieję, ze nie..A ja jestem w 30 tyg.4 tyg temu zaczęło się jak u Ciebie..i trwa nadal..Jestem pod stałą opieką lekarzy, ciągłe badania krwi – próby wątrobowe, ścisła dieta. I nieprzespane noce, kolejne…Obok łózka garnek z zimną wodą i moczenie dłoni i stóp.. Niesamowicie swędzi…Koszmar. Niestety u mnie zaczęło się bardzo wcześniej. Nie wiem co będzie dalej, lekarze też nie wiedzą jak to się rozwinie – w którą stronę. Póki co wyniki “stanęły” w miejscu- są podwyższone, ale póki co nie rosły. W czwartek znowu idę do wampirowni…ehh..
Mało w necie o cholestazie. A ja takiego swędzenia w życiu nie przeżyłam i nie wiedziałam, że tak można cierpieć..serio.. Pozdr

apolosia Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Mnie też podejrzewali i tę przypadłość wątrobową, bo wyznałam gince, że głównie plecy, ale właściwie całe ciało mnie swędzi. Zrobiłam próby wątrobowe i na szczęście wyszło, że wszystko jest o.k. W tej chwili już nie odczuwam tak swędzenia, odkąd używam grubej warstwy balsamu Neutragena do skóry b. suchej! Działa!! Doszłam do wniosku, ze to ta paskudna Warszawska woda + grzejnikowe grzanie tak mi skórę sponiewierało. Oby u Ciebie też wynik był negatywny! Pozdrawiam serdecznie!

Bliźniątka

tojka Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

niestety podejrzewają cholestazę choć wyniki badań bilubiryna i enzymy wątrobowe są w granicach normy, dziś mam zgłosić się do szpitala i tam mam być poddana leczeniu – ok. 7 dni. Mój lekarz twierdzi,że nie jest to groźne i leczy się dobrze i szybko.
Myślę,że będą również przeprowadzać badania potwierdzające przypuszczenia. Martwi mnie tylko,że będę musiała być poza domem, szpital działa na mnie ogromnie przytłaczająco.

Pozdrawiam wszystkie mamusie i brzusie i życzę dużo, dużo zdrówka

tojka z rodziną i malutkim chłopczykiem (05.07.04)

kasialb1 Dodane ponad rok temu,

Re: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Trzymam kciuki, żebyś szybko wróciła do domu. Zyczę zdrówka. Pozdrowienia

Kasia i 14.05.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: świąd skóry-chyba nie wytrzymam

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
W czym przewieść dziecko ze szpitala?
Witam, jestem w 27 tyg, ale już myślę w czym przewiozę dziecko jak bede wychodziła ze szpitala, czy na rękach, czy w gondoli, czy może w małym foteliku, który jest
Czytaj dalej
Bliźniaki, trojaczki i …
chciałabym mieć bliźniaki - poradźcie
W najbliższym czasie planuję dziecko i najchętniej chciałabym aby było to odrazu dwoje. Mam skłonności rodzinne tzn dziadek - bliźniak jednojajowy, pradziadek -dwujajowy. Niestety wiem, że choć szanse mam większe
Czytaj dalej