ŚWIERZB

Najprawdopodobniej Aurelia gdzieś załapała to świństwo. Dermatolog powiedziała że być może to świerzb, ale 100% pewności nie ma. Aurelia miałą wysypkę na bruszku, swędzącą, po jednym smarowaniu maścią Infectoscabem- swędzenie przeszło, wysypka się goi- ale została na brzuszku taka kaszka , jakby gęsia skórka, nie swędząca. Dodatkowo dostawała też Zyrtec.
My profilaktycznie smarowaliśmy się Crotaminem, ale tylko po razie, nic nas nie swędziało, nie mieliśmy wysypki.

Za to Nikola męczyła się jedną noc, płakała że swędzi ją ciało, na drugi dzien posmarowałam ją Infectoscabem i przeszło, żadnej wysypki, nic nie ma na ciele, czy ona mogła się zarazić, i czy świerzb może być bez wysypki? Dermatolog powiedziała że to może reakcja na maść Crotamine którą była wcześniej profilaktycznie posmarowana.
Dodam że w domu istny szał, piorę, prasuję i tak w koło, od środy, ubrania pochowałam nam wszystkim.Ale będę je musiała wyjąć bo nie będziemy mieli w czym do pracy pójść, pościel i bieliznę piorę na 90c, i prasuję.

W ogóle nie wiem czy tak na prawdę to ten świerzb, mam mieszane uczucia. W żłobku tylko u Aurelii pojawiła się taka wysypka, żadne inne dziecko nie ma, w szkole tez nic nie słychać, Aurelka była w Fikolandzie- może tam? juz sama nie wiem. A może to reakcja na lek Neosine który przyjmowała jakby na początku pojawienia się wysypki.

Dziewczyny czy Wy przerabiałyście świerzb? czy może być bez wysypki jak u Nikoli?

3 odpowiedzi na pytanie: ŚWIERZB

klucha Dodane ponad rok temu,

przerabiałam swego czasu świerzb na sobie
zaraził nas kot przyniesiony przez siostrę do domu
mały kociak lekko wyłysiały ze zmianami skórnymi, wet zdiagnozował świerzb.
potem zaraziłam się ja, siostra, brat, mama 🙂
swędziało niemiłosiernie

mieliśmy podobne zmiany do tych ze zdjęcia: [Zobacz stronę]
nie pamietam jal długo to leczyliśmy, wiem ze mielismy jakieś mazidła

gosia12345678910 Dodane ponad rok temu,

Moja córka również miała podejrzenie swierzba poniewaz w jednym czasie miała kontakt z dzieckiem które miało 100% świerzba . Po paru dniach wysypała sie na rękach wysypka a swędziało ją całe ciało. Nasza dermatolog jednoznacznie określiła ze nie jest to świerzb tylko uczulenie a raczej egzema a przy egzemie i alergii również możliwy jest świąd skóry . Dostała leki antyalergiczne i przeszło. Obserwuj dziecko , przy świerzbie się łuszczy skóra no i wysypka roznosi stopniowo po całym ciele. Można również zrobić wymaz z wysypki i wtedy będziesz wiedziała na 100% lub test fioletem
Pozdrawiam
Gosia12345678910 , 6 letnia KInga , 10 letni Krzysio

orzeszka Dodane ponad rok temu,

Miałam świerzb stwierdzony przez dermatologa 2 lata temu wcześniej przechodziłam to jako dziecko, wraz z rodzeństwem, nie wyglądało to tak dramatycznie jak na tym zdjęciu z wikipedii ani też nigdy nie upolowaliśmy tego pajęczaka, nawet z 3 lupami. Bardziej przy świerznbie swędzi skóra szczególnie nasila się to wieczorem, na skórze są niewielkie wysypki jakby kaszki które potem np. na słońcu ciemnieją. Głównie to swędzi niż się daje zaobserwować na skórze chyba ze ktoś to jakoś masakrycznie rozdrapie. W dzieciństwie dawali nam do smarowania taką zółtą mazie siarkową robiona na zamówienie. Dwa lata temu lekarz mnie naciągnął na jakieś maści antybiotykowo – sterydowe – zupełnie nie wiem po co to tak jakby sterydy zapisywać na wszawicę, strasznie mnie tym wkurzył i nie chodzę już do tego lekarza. Te maście mi nie pomogły zresztą jak odkryłam że to sterydowe zarzuciłam ich używanie, a pomógł mi płyn za 17 zł CROTAMITON. Weź to kup i posmaruj dziecko i sprawź czy się przestanie drapać. W domu wszytko co nosicie pierz w jak najwyższej temperaturze i prasuj tak przez 2-3 tygodnie.

Znasz odpowiedź na pytanie: ŚWIERZB?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Czy paszport jest rownowazny z dowodem osobistym w urzedach?
Witam, Potrzebuje odpis aktu urodzenia niestety nie posiadam dowodu osobistego, jako ze od lat nie mieszkam w PL. Czy bez problemu dostane go na paszport? Nastepne pytanie to nie ma byc
Czytaj dalej
Imiona dzieci
Wybieram imie dla syna
Ze względu na to że nie podobają mi się wcale ale to wcale imiona męskie wypisaliśmy z mężem 10 imion dopuszczalnych. Nic to oczywiście dla mnie nie zmieniło, nadal nie
Czytaj dalej