Święta – przygotowania

Niebawem święta. Ja pierwszy raz organizuję wigilię u siebie w domu. Zapraszam rodziców, teściów oraz rodzeństwo swoje i męża. Chciałabym zapytać was jakie macie sprawdzone sposoby w kuchni, ulubione przepisy na barszcz, karpia itd. Chciałabym żeby wszystko wypadło perfekcyjnie :)!!! Myślę, też o prezentach pod choinkę. Dzieciakom zabawki, rodzeństwu chyba jakieś zestawy kosmetyków a dla rodziców i teściów wymyśliłam fotokalendarz ze zdjęciami naszej córeczki. Zaczęłam już sprzątać, żeby się ze wszystkim wyrobić. Napiszcie jeszcze czy kupujecie karpia wcześniej i mrozicie czy na stół wigilijny trafia u was świeża ryba?

1 odpowiedzi na pytanie: Święta – przygotowania

gabrielkow Dodane ponad rok temu,

U nas dawniej bywał żywy karp, który na kilka dni przed wigilią pływał w wannie ale teraz ta tradycja nie jest kultywowana. Kupujemy dobrego rodzaju gotowe filety, sami je przyprawiamy i przyrządzamy:) Taki sposób wydaje się nam najlepszy. Kupując żywego musimy mieć osobę, która się nim zajmie a niekoniecznie są do tego chętni. No i jeszcze te miliony ości. Przyprawiając karpia trzeba tylko pamiętać by wcześniej moczyć mięsko w mleku- sprawi to, że będzie ono bardziej kruche. A co do samych Świąt:) choinka żywa, duża z mnóstwem kolorowych ozdób, nie tylko bombki ale również pierniczki- własnoręcznie robione i ozdabiane, suszone plasterki pomarańczy, drewniane ozdóbki, czekoladowe cukierki. Dom też jest świątecznie przystrojony:) Przed Świętami generalne porządki, mycie okien, zmiana zasłon i firan- często kupujemy nowe:) dokładnie wytrzepane dywany i chodniczki, zmiana poduszek dekoracyjnych, w kuchni na ozdobnej paterze mandarynki, na stoliku kawowym taca ze świeczkami i innymi ozdobami. Na Wigilii koniecznie 12 potraw:) później rozdajemy rodzinie żeby nic się nie zmarnowało:) Daj znać jak Wam poszła organizacja:) i powodzenia życzę bo pracy jest bardzo dużo ale satysfakcja warta tego wszystkiego:) No i najważniejsze po Wigilii wspólnie na Pasterkę. Pamiętajmy co w tym wszystkim jest najważniejsze.

Znasz odpowiedź na pytanie: Święta – przygotowania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasze związki
Jak obchodzicie rocznice?
Nam się zbliza kolejna... duża bym powiedział, myslę o czymś secjalnym , bo zawsze chodziliśmy po prostu do restauracji na kolację.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Jaki monitor oddechu wybrać?
Witam serdecznie, jestem nowa na forum i chciałabym się dowiedzieć jaki monitor oddechu polecacie? Wcześniej czytałam ciekawy artykuł z zestawieniem wszystkich znanych marek [url]http://www.monitory-oddechu.com.pl/ranking-monitorow-oddechu-jaki-wybrac/[/url] ale zależy mi na opinii kogoś kto
Czytaj dalej