synek nie chce sam spać

Witajcie!! Mój Wojtuś 1 maja kończy 4 lata i jest już duzym, samodzielnym chłopcem ale… Nie chce sam spać w swoim łóżku. Cały czas jest przy mnie, w nocy spi ze mną w łóżku, tuli się i bardzo boi kiedy choć na chwilkę wychodzę (np. do łazienki). Jest to dosyć męczące. Jakie są sposobyżeby dziecko chciało spać samo w łóżku?

3 odpowiedzi na pytanie: synek nie chce sam spać

dinna Dodane ponad rok temu,

Re: synek nie chce sam spać

a napisz cos wiecej, czy zawsze sie bal, czy jego lozko jest w osobnym pokoju i czy jak juz zasnie to generalnie w nocy jest ok?

pozdrawiam
Hanka

Dodane ponad rok temu,

Re: synek nie chce sam spać

Hej! Wojtuś od początku bardzo źle spał, teraz jak jest starszy przesypia całą noc (przy mnie) ale do 3 roku zycia budził się od kilku do kilkinastu razy, to był koszmar. Jego łóżko jest w sypialni przy mamie i tacie, całą noc pali się lampka nocna ale to nic nie daje…chce spać przy mnie i nie ustąpi. W maju urodzi się druga dzidzia i nie wiem jak wtedy będzie…Pozdrawiam gorąco!!

aidulka Dodane ponad rok temu,

Re: synek nie chce sam spać

Witam! Moja córeczka też nie chciała sama spać jak była mała. Nie miała jednak takich problemów- strachów jak twój synek- ale może to jest taki wiek u niego.
Ja rozwiązałam problem w dosyć długotrwały sposób, ale działał i nie było żadnych ogromnych płaczów. Kładłam ją do jej łóżeczka- jeśli nie chciała zasnąć sama to siedziałam przy niej ( a właściwie leżałam koło jej łóżeczka:-)). Po dwóch dniach siadałam troszkę dalej od łóżeczka. Systematycznie oddalałam się od niej, nie dopuszczając do jakiś płaczów- uspokająjąco mówiłam że jestem przy niej i żeby nie denerowała się. Na pewnym etapie siedziałam tuż za jej drzwiami- tak że mnie nie widziała ale byłam tam z nią i jak zaczynala się denerwować to nie wchodząc mówiłam że jestem. Niestety jest to metoda dosyć uciążliwa ze względu na niewygody oraz czasochłonność. Ale zadziałała. Podobnie zrobiłam z samym spaniem- jak mnie wołała to przychodziłam do niej i jak nie chciała zostać sama to leżałam z nią. Parę razy wstawałam w ciągu nocy przez chyba 2 tygodnie ale pomogło.
Teraz też się budzi czasem w nocy i mnie woła. Idę do niej, uspokajam chwilę i włączam muzykę na parę minut. Aha zapomniałabym- moja córka strasznie lubi muzykę, tak więc przez cały proces odzwyczajania towarzyszyła jej cicha muzyka.

Ufff, ale się rozpisałam. Mam nadzieję, że udało Ci się przeczytać całość i może trochę Ci to pomoże. Podobną metodę możesz zastosować w ciągu dnia- powinno pomóc.

Znasz odpowiedź na pytanie: synek nie chce sam spać

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
problemy z żołądkiem :(
Czy któraś z Was zna sposoby na poradzenie sobie z bólem żołądka? Praktycznie od początku ciąży mam z nim problemy, co jakichś czas się ponawiają, w zasadzie to nie wymiotuję,
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Prezent na 18-kę
Dziewczyny potrzebuję inspiracji. Moja szalona troszkę siostra kończy za kilka dni 18 lat. Zdaje w tym roku maturę i oczywiście wybiera się na studia. Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za
Czytaj dalej