Szczepenia

Czy w trakcie starań mozna zaszczepić się od grypy? Jeśli tak, to czy najlepiej zrobić to w pierwsze dni cyklu, czy jest to obojętne?
A jak jest się w ciąży – to czy nie ma przeciwskazań do takiego szczepienia?

4 odpowiedzi na pytanie: Szczepenia

 1. Re: Szczepenia

  W ciąży ponoć wręcz powinno się, starając się chyba tym bardziej można.
  Moje dwie koleżanki szczepiły się na grypę tydzień temu-jedna jest w 4 miesiącu, druga w 7 mscu ciąży i jest lekarzem, więc chyba wie co robi 🙂
  Olivka.

  • Re: Szczepenia

   Dzięki 🙂

   • Re: Szczepenia

    Z tego co slyszalam po szczepionce na grype powinno sie odczekac 2 tyg ze staraniami. Jest to rozsadne, poniewaz wstrzykuja oslabione szczepy i trzeba dac czas organizmowi na wytworzenie przeciwcial. A poza tym istnieje ryzyko zachorowania.
    Pozdrawiam cieplutko

    Moniś

    • Re: Szczepenia

     Myślę, że szczepić się można tylko przed ciążą i to przynjamniej na dwa tygodnie przed możliwym terminem zajścia w ciążę. Wiele osób po szczepionce po prostu odchorowuje – czyli przechodzi delikatną grypę (mam również znajomych dla których szczepionka skończyła się poważną dwutygodniową grypą). Podobnie zresztą pisze lekarz specjalista na stronie dziecko – info, w dziale Pytania do eksperta, Ciąża i leki:
     Jeżeli została rozpoznana ciąża nie należy poddawać się żadnym szczepieniom, a szczególnie przeciwgrypowym w czasie całego jej trwania!!!
     Ponadto niektóre osoby są silnie uczulone na składniki leku i z tego względu to równiez może być przeciwwskazanie do szczepienia nie tylko podczas ciązy.
     Pozdrawim i zyczę zdrówka
     Joanna

     Znasz odpowiedź na pytanie: Szczepenia

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo