szczepić czy nie szczepić?

Zuzia nie podnosiła główki i zostaliśmy skierowani z nią na rehabilitację i do neurologa, szczepienia zostały wstrzymane na czas wyjaśnienia sprawy. Neurolog ją zbadał, powiedział że wiele dzieci ma problem z asymetrią i podnoszeniem główki i to nie jest nic groźnego tylko trzeba z dzieckiem ćwiczyć. Powiedział też, że możemy ją już szczepić (szczepionki płatne). Potem byliśmy u lekarza rodzinnego, ktory stwierdził, że Zuzia nadal słabo podnosi główkę i jeszcze wstrzymałby się ze szczepieniami. Nie wiem co mam robić szczepić małą czy nie? Dodam też że od jakiegoś czasu Zuzia podnosi już główkę razem z klatką i potrafi ją utrzymać nawet ok. 1 minuty, ale jeszcze za bardzo nie wie że można się mocniej podeprzeć rączkami i wychodzi jej to dość chwiejnie, a druga sprawa to to, że podnosi jak się jej chce, a jak się nie chce to nie podnosi. Co mi poradzicie?

Ewelina i Zuzia (ur. 23.12.03r.)

10 odpowiedzi na pytanie: szczepić czy nie szczepić?

lwica Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

Natalka ma do dzisiaj problemy z podnoszeniem główki ( a jest sporo starsza od Zuzi) i jest szczepiona zgodnie z terminarzem szczepień.
Skoro dwóch lekarzy wydało sprzeczne opinie – to może zapytaj trzeciego

lwica z Natalką 05.11.2003

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

Szczepić. Neurolog wie co mówi.

Kamelia i Michałek 14.08.2003

ewa76 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

Czy was też lekarz wysłał na rehabilitację, do neurologa i na usg główki (bo to też już było)? Bo u nas począwszy od lekarza poprzez rehabilitantkę aż do mojej teściowej wszyscy panikują. Ciąglę słyszę że za słabo podnosi główkę, a ona przecież robi postępy! No i sama jestem przez to całe gadanie przestraszona.

Ewelina i Zuzia (ur. 23.12.03r.)

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

szczepic tak jak nakazał neurolog, my bylismy u neurologa mielismy robione (wielokrotnie) USG główki, jeździliśmy na rehabilitacje i Ala, która jest głębokim wcześniakiem, szła w zasadzie normalnym trybem szczepień tylko szczepionki dostawała płatne, nasza pani neurolog twierdzi, że przeciwskazaniami do szczepienia sa bardzo poważne uszkodzenia mózgu i padaczka, asymetrie i napięcie mięśniowe nie są przciwskazaniem

Aga i Ala (10.02.2003)

migna Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

A ja radziłabym Ci skonsultowanie się jeszcze ze specjalistą od szczepień. Poszukaj w swoim mieście Punktu Konsultacyjnego Szczepień – są tam specjaliści, którzy nawet wystawią Ci zaświadczenie że malucha można zaszczepić. Poproś swojego rodzinnego o skierowanie do takiego punktu.
Byłam w podobnej sytuacji tzn. moja Miśka miała powikłania po szczepieniu gruźlicą i nie było wiadomo czy można podawać jej dalsze szczepionki.
Pozdrawiam

Migna i Misia (28.09.03)

lwica Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

Usg główki było, z rehabilitantką sama się umówiłam. Teraz czekam na wyniki badań endokrynologicznych. Jestem w ogromnym stresie. Na szczęście Nati coraz Ladniej podnosi główkę. Pisałam o tym niedawno

lwica z Natalką 05.11.2003

kasia-j Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

Miga ma rację. My byliśmy w takim punkcie i okazało się, że jest ok.

Spróbuj podnosić Zuzię, a właściwie trzymać w pionie, tak aby obie rączki miała na Twoim ramieniu. trzymaj ją wysoko. Kurcze, nie wiem jak Ci to wytłumaczyć…
Chodzi o to, że jeśli mała będzie trzymana wysoko, to będzie ćwiczyć to trzymanie główki. To jest metoda NDT Bobath.
Nasz Micahłek też nie cierpi leżeć na brzuszku i mało kiedy podnosi głowkę podczas takiego leżakowania. Odkąd zaczęliśmy tak go trzymać, to widzimy, że nie jest to kwestia, że nei może, lecz, że nie chce.

Kasia i Michałek (2004-01-09)

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

Myślę, że szczepić ale tymi płatnymi szczepionkami a nie tymi darmowymi bo te płatne nie mają skutków ubocznych. NAsz synek miał drżenia nóżek, prawdopodobnie przez nierozwinięty jeszcze do konca układ nerwowy i pediatra właśnie poleciła nam te platne szczepionki, gdyż są dobrze oczyszczone w ich skład wchodzą tylko białka z otoczek wirusa a nie całe zabite wirusy.

Agus i Kamilek (24.03.2003)

ewa76 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepić czy nie szczepić?

Chodzi o to, że właśnie tak próbowalam małą trzymać, myśląc, że w ten sposób będzie ćwiczyć. Jednak neurolog powiedziała mi, że wszystkie ćwiczenia które z nią robimy nie mają sensu przy takim noszeniu dziecka, bo to co się wypracuje cofa się. Kazała nam ją nosić pleckami do siebie z lekko podgiętymi, wiszącymi swobodnie nóżkami.

Ewelina i Zuzia (ur. 23.12.03r.)

emalka Dodane ponad rok temu,

jak prawidlowo nosic…

… dziecko – polecam ci szczerze adres:
[Zobacz stronę]
na poczatku troche trudne, pozniej idzie sie nauczyc ;))
pozdrawiamy
emalka i Zuzka, ur.21.04.03

Znasz odpowiedź na pytanie: szczepić czy nie szczepić?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Krzywa cukrowa i moje wyniki
Na czczo 91,0 mg/100 Po obciążeniu 75 g glukozy po 30 min. 191,0 po 60 min. 178,0 po 90 min. 172,0 po 120 min. 160,0 po 150 min. 118,0 Co o tym sądzicie???? W piątek idę do lekarza
Czytaj dalej
Dla starających się
Do EWY -analityk
Ewuniu mam do Ciebie pytanko dotyczace testów owulacyjnych .Jak one dzialaja czy pokazuja dzien owulacji?Pytam bo ja chcialabym chlopca (dziewuszke juz mam ),a slyszalam że na chlopca jest najwieksza szansa
Czytaj dalej