szczepienia odpłatne czy nie?

Tak jak w temacie. Szczepiłyście swoje maleństwa podstawowymi bezpłatnymi szczepionkami, które oferuje służba zdrowia? Czy odpłatnie (szczepionka skojarzona). I dlaczego? Dzieki za odpowiedzi. Pozdr


Gocha i Szymuś 3.08.04

3 odpowiedzi na pytanie: szczepienia odpłatne czy nie?

Dodane ponad rok temu,

Re: szczepienia odpłatne czy nie?

Odpłatnymi.
Dlatego, że jest mniej ukłuć, dziecko lepiej przechodzi (nie było gorączki, płaczu, marudzenia, nic nie puchło, jakby nie było szczepionki), ogólnie duzo rzadziej występują odczyny poszczepienne, nie ma takich powikłań jak po tych refundowanych.


Ola i Ulcia (24/03/04)

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepienia odpłatne czy nie?

Szczepiłam płatnymi pierwsze 4 szczepionki to były szczepienia dodatkowo na HIB, nazywały się Hiberix i iNfanrix. Poleciła mi to moja pediatra, gdyż szczepionki tzw. służbowe były wg niej nie najlepszej jakości. Po skończeniu roczku przez Adę zaszczepilam ją już szczepionką bezpłatną…

KIKA210+Ada 22.05.03
ps.friko.pl

ika Dodane ponad rok temu,

Re: szczepienia odpłatne czy nie?

Też jestem za odpłatnymi. Mniej kłuć, – przy ostatnim Igor nawet nie zapłakał. Rzadziej występują skutki uboczne – są ogólnie bezpieczniejsze. Jestem zdecydowanie za!

ika z Igorem

Znasz odpowiedź na pytanie: szczepienia odpłatne czy nie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
pleśniawki - jak wyglądają?
No właśnie powiedzcie jak wyglądają pleśniawki? Zarówno w buzi dziecka jak i na piersiach. Dziś lekarz mi powiedział, że prawie każde dziecko je ma. Jak to jest (było) u was?
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
do mam dzieci z lutego, marca, kwietnia 2003
Przymierzam się do kupna kombinezonu na zimę i zupełnie nie wiem jaki rozmiar kupić, tak, żeby starczył na całą zimę. Jakie rozmiary kombinezonów miały wasze dzieci? [img]http://www.info-stan.neostrada.pl/ula/Ula281.jpg[/img] Ola i Ulcia (24/03/04)
Czytaj dalej