szczepienia + powikłania + alergia

Sama nie wiem, co robić jak wasze maluszki przeszły szczepienie MMR (odra, świnka, różyczka)? Mnie ta szczepionka przeraża nie dość, że tyle się słyszy i czyta negatywnych informacji jeśli chodzi o powikłania to jeszcze moje dziecko jest alergikiem a szczepienie może wywołać reakcję alergiczną a nawet wstrząs anafilaktyczny zwyczajnie się boję zresztą nie tylko ja pediatrzyca u której byłam nie zaczepiła mojego synka tylko zleciła badania krwi i zastanawia się nad szczepieniem w warunkach szpitalnych – ja chyba osiwieję. Czy miałyście podobne doświadczenia? Do mam małych alergików jak Wasze szkraby reagowały na to szczepienie?

16 odpowiedzi na pytanie: szczepienia + powikłania + alergia

 1. Re: szczepienia + powikłania + alergia

  zniosła bardzo dobrze 🙂

  Hania i Michał

  • Re: szczepienia + powikłania + alergia

   dla alergików istnieje wersja bez kurzego jajka w składzie pod nazwą Priorix – też jest refundowana. WYstarczy zgłosić wcześniej i przychodnia zamawia priorix.

   Leon

   • Re: szczepienia + powikłania + alergia

    jesteś boska tylko dlaczego pediatrzyca nie wiedziała o tym? i znowu potwierdza się, że forum to kopalnia info dziękuję Ci bardzo

    • Re: szczepienia + powikłania + alergia

     a jest alergikiem?

     • Re: szczepienia + powikłania + alergia

      w zasadzie trzeba by uznać, że wtedy jeszcze nie była – w tym roku pierwszy raz wysypało ją straszliwie od jakiś pyłków.
      Pokarmówki nie ma.

      Hania i Michał

      • Re: szczepienia + powikłania + alergia

       a no to na jajo nie miała problemu mój synek dostał pól żółtka i już wysypka to o biłaku nie wspomnę ;o(

       • Re: szczepienia + powikłania + alergia

        ja się bałam strasznie tej szczepionki,opóxniłam chyba o 3 miesiące i dałam mu z duszą na ramieniu priorix(akurat nasza przychodnia takim szczepi) i było ok. Nawet goraczki nie mial…. Ale bardzo się bałam…..

        m&m15.01.04

        • Re: szczepienia + powikłania + alergia

         Jesli pytasz to odpowiem. U mojego Kacperka rozwinął się autyzm. Nie mam dowodu na 100 % ze po MMR ale wszystko na to wskazuje niestety. Wcześniej był zdrowym, normalnie rozwijającym sie dzieckiem.

         • Re: szczepienia + powikłania + alergia

          Witaj AGAGO,
          Na stronie Resmedica.pl tak piszą o tej szczepionce:
          13-02-01 Szczepionka MMR jest bezpieczna

          Jak podają dr Annamari Patja i współpracownicy z Uniwersytetu w Helsinkach, zakończone niedawno duże badanie wykazało bezpieczeństwo stosowania u dzieci szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce (z ang. measles/mumps/rubella – MMR).
          Wyniki badania przeprowadzonego w Finlandii w latach 1982-1996 na 1,8 mln osób, którym podano łącznie 3 mln daweki szczepionki, opublikowano w styczniowym numerze “The British Medical Journal”. Nie stwierdzono związku między szczepieniem MMR, a zwiększonym ryzykiem autyzmu lub choroby jelita (tzw. choroby Crohna). Wśród osób, które były szczepione w latach 1982-96, wystąpiły 173 poważne powikłania, w tym 1 zgon. Najczęstszym powikłaniem były napady drgawek, związane z odczynem gorączkowym. Nie stwierdzono ani jednego przypadku zapalenia jelita czy autyzmu. Badacze uważają, że około 45% niepożądanych zdarzeń, które obserwowano, nie było związanych ze szczepionką, lecz z innymi czynnikami. Częstość wszystkich objawów ubocznych wynosiła 3,2 na 100 000 dawek szczepionki.
          Wyniki badań powinny uspokoić nie tylko rodziców, ale i pracowników medycznych. W Wielkiej Brytanii wielu lekarzy wzbraniało się przed podaniem drugiej dawki MMR, mimo że jest to konieczne dla uzyskania odporności przeciw odrze. Skuteczność szczepionki zależy od przestrzegania harmonogramu szczepień, tzn. podania pierwszej dawki między 12. a 15. miesiącem życia dziecka i powtórnej między 4. a 6. rokiem życia. Od 1988 r. wiele dzieci w Wielkiej Brytanii otrzymało tylko 1 dawkę. W związku z zachorowaniami w 1993 r. na odrę, w roku 1996 wprowadzono rutynowe stosowanie drugiej dawki. Jednak wielu lekarzy i rodziców obawiało się autyzmu i choroby Crohna jako powikłania po szczepieniu.
          Opublikowane wyniki fińskiego badania potwierdzją, że szczepienie jest bezpieczne i konieczne dla zapobiegania epidemii odry. Opinię tę potwierdza UK’s Commitee of Safety of Medicines, a także Joint Committee of Vaccination and Immunisation w Wielkiej Brytanii.

          Trudno powiedzieć. Czytałam też że autyzm bywa że pojawia się w wieku dziecka zbiegającym się ze szczepieniem i stąd takie obawy rodziców. Gdzie indziej z kolei też piszą że to nie ma związku, że tak wykazały badania (ale szczegółów nie podają, łobuzy. to jest tutaj: ). Nie wiem, ale zawsze mam taką obawę że te “niezależne badania wykazały….itd” to ściema producentów.

          Edited by MamaMalinki on 2007/08/13 12:24.

          • Re: szczepienia + powikłania + alergia

           Mój syn miał znalezionego wirusa odry poszczepiennej w jelicie więc mam dowód na to ze chorobę Crohna a raczej jej pochodną MMR moze wywołać. A leczymy się u dr Krigsmana, swiatowej sławy która robi badania na temat związku autyzmu z choroba jelita, a nie u podrzędnego pediatry.
           Badań jakie przytaczasz pojawiało się mnóstwo. Na obecnym etapie nie można udowodnić ze autyzm wywołuje MMR, ale nie ma tez dowodów na to ze tak sie nie dzieje. Nie zapominajmy ze w interesie koncernów farmaceutycznych jest aby tego powiążania jednak nie odkryto. Ja na temacie zjadłam zęby, z racji tego że leczę swoje dziecko i przypadkowo mieszkam w miejscu gdzie mam dostęp do najnowszych technologii i najlepszych lekarzy z branży na świecie. Ryzykujemy dużo, bo zdrowie naszych własnych dzieci, ale obowiązek szczepienia jest. Ja nie chce być żadnym podżegaczem do wyłamywania się z prawa, chcę tylko abyście miały oczy szeroko otwarte i Waszym dzieciom nie stało się to co mojemu.

           • Re: szczepienia + powikłania + alergia

            Jezusie kochany!!!! teraz to naprawdę mam pietra. Z każdej strony jakieś niebezpieczeństwo!

            • Re: szczepienia + powikłania + alergia

             No właśnie, jeśli chodzi o farmaceutyki to ja tez nie daję się “omamić” wystarczy, że co chwilę słyszę o aferach w Polsce np.: Corhydron miał być lekiem dla osób cierpiących na alergię, astmę i stany zapalne, jednak omyłkowo w pudełkach z lekiem znalazła się substancja zwiotczająca mięśnie, stosowana przy operacjach, której zażycie może doprowadzić do śmierci pacjenta – i co z tego, że wykryto pomyłkę jak opinia publiczna (pacjenci) dowiedziała się o tym bardzo późno a potem badali w ilu przypadkach za późno. Ostatnia afera ze strzykawkami w szpitalach używano zanieczyszczonych strzykawek i okazało się, że dopiero pół roku później dowiedział się o tym minister zdrowia i to jak się nie mylę to znowu z prasy (teraz zastanawiają się czy ostatnie przypadki sepsy mogą mieć z tym związek) Firmy farmaceutyczne niestety zrobią wszystko, a żeby zarobić a obowiązkowe szczepienie to oczywiście zbyt na szczepionkę i tylko to się dla nich liczy wystarczy popatrzeć jak działają w stanach w temacie tabletek odchudzających horror.
             Jutro mam konsultację z pediatrą (ma do mnie zadzwonić) to jest rozsądny facet mam do niego zaufanie zobaczymy, co mi powie (jest bardzo ostrożny z lekami).
             No cóż ja się boję okropnie każdego szczepienia a już przed tym panikuję strasznie.
             CIKU a jak Twój synek ile teraz ma latek? Czy jest nadzieja, że z tego wyjdzie? Napisz mi proszę, jeśli możesz jak to się stało – tak z dnia na dzień? Miał jakieś objawy po tym szczepieniu (gorączka, rozdrażnienie, wysypka itp.)?

             • Re: szczepienia + powikłania + alergia

              dzięki za info ja naczytałam się strasznie dużo na ten temat i już mam straszny mętlik w głowie jak widzisz znowu coś (ledwie refluksy wyleczone) jak nie urok to…

              • Re: szczepienia + powikłania + alergia

               No a co jak się NIE zaszczepi? Jak to wpłynie na zdrowie?


               Jeremi i Matyś

               • Re: szczepienia + powikłania + alergia

                mój starszy synek miał podejżenie autyzmu najezdziliśmy sie po lek. strachy najedliśmy ale na szczeście jest dobrze a właśnie po szczepionce zaczął przejawiac objawy typu kręcenie sie w kółko, zawsze wybierał zabawki z kulkami elementami kręcącymi sie…jego 1 słowo to kółko, ulubiona zabawa do dziś to kręcenie ciuszkami w pralce czy w misce, kręcenie pokrywkami klockami-czym sie da, do tego było opuznienie rozwoju ruchowego lekko zachamowane słownictwo…. Ale już dużo za mami teraz jest dobrze

                Młodego chyba nie dam zaszczepić teraz na MMR poczekam i odrocze szczepienia jak sie da pogadam z pediatrą(wspomiałam jej że boje sie tego szczepienia) Alan zle znosi szczepienia reaguje temp. nawet po płatnych po których”nic nie powinno sie dziać” po 1 dawce błonnicy temp. 39 na drugą dobe 37 po 2 dawce błonnicy temp. 38 wylądowalismy w szpitalu na obserwacji ma szczescie była to przedłużona trzydniówka(u nas tygodniówka) ale ja już teraz każdgo szcepienia sie boje bo zawsze jest to tydz. z życiorysu wyjęty……. A na MMRw zwiazku z doświadczeniami starszego syna nie wiem czy bede szczepić(moze opuznie jak mały bedzie starszy to zaszczepie)

                kate&Eryk(26.01.04) & Alan(31.01.07)

                • Re: szczepienia + powikłania + alergia

                 no co – większe ryzyko zachorowania o ile różyczkę przechodzi się lagodnie to już świnka a szczególnie odra gorzej ponoć powikłania mogą być fatalne i człowieku bądź mądrym i pisz wiersze… Ale ja i tak się boję

                 Znasz odpowiedź na pytanie: szczepienia + powikłania + alergia

                 Dodaj komentarz

                 Angina u dwulatka

                 Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                 Czytaj dalej →

                 Mozarella w ciąży

                 Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                 Czytaj dalej →

                 Ile kosztuje żłobek?

                 Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                 Czytaj dalej →

                 Dziewczyny po cc – dreny

                 Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                 Czytaj dalej →

                 Meskie imie miedzynarodowe.

                 Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                 Czytaj dalej →

                 Wielotorbielowatość nerek

                 W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                 Czytaj dalej →

                 Ruchome kolano

                 Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                 Czytaj dalej →
                 Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                 Logo
                 Enable registration in settings - general