szczepienie kotów p/wściekliźnie

Mam dwa kocury – Tatusia Shreka (2 lata) i jego synka Juniora (6 m-cy). Tego młodszego jeszcze nie szczepiłam, a starszy był już szczepiony przeciwko wściekliźnie dwa razy. Ostatnio sąsiadka mi powiedziała, że słyszała w radiu, iż kotów nie można szczepić częściej niż co 3 lata, bo szczepionka zawiera jakieś składniki, które podobno u kotów mogą wywoływać choroby nowotworowe.

Czy możecie mi powiedzieć jaka jest prawda? Mieszkam na wsi i wolę się zabezpieczyć w tej kwestii. Weterynarz, który u nas działa, będzie robił wszystko, żeby tylko wyciągnąć kasę, więc nie jest wiarygodny.

Magda + Aniołek Józio 31.08.2006

5 odpowiedzi na pytanie: szczepienie kotów p/wściekliźnie

ja3 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepienie kotów p/wściekliźnie

Sama szcepię co roku. Muszę gdzieś poszukać w necie na ten temat.


Gosia i dzieciaczki

oposek Dodane ponad rok temu,

Re: szczepienie kotów p/wściekliźnie

mam kocura od chodowcy i jego zdanie jest takie (zresztą zdanie mamy koleżanki która również choduje koty jest takie samo) jeśli kot przebywa tylko w domu to nie szczepić przeciw wściekliźnie (bo przeciwko innym kocim chorobom to jak najbardziej), ale jeśli wychodzi na zewnątrz to jak najbardziej.

rojiza Dodane ponad rok temu,

Re: szczepienie kotów p/wściekliźnie

Ja szukałam w necie, ale nic ciekawego na ten temat nie znalazłam. Moja sąsiadka mówi, że w radiowej jedynce jest jakiś program z panią weterynarz i ona powiedziała właśnie coś takiego.

Magda + Aniołek Józio 31.08.2006

rojiza Dodane ponad rok temu,

Re: szczepienie kotów p/wściekliźnie

Ja moje szczepię tylko przeciw wściekliźnie – weterynarz przyjeżdża i hurtem szczepi wszystkie przyprowadzone zwierzaki. Mieszkam na wsi i nie trzymam moich kocurów cały dzień w domu. Dbam o to, aby na noc zawsze wracały. Innych szczepień nie wykonuję, bo musiałabym organizować całą wyprawę do weterynarza.

Magda + Aniołek Józio 31.08.2006

daga-j23 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepienie kotów p/wściekliźnie

O cześć Magda! Akurat chciałam się wypowiedzieć na ten temat jak zobaczyłam tytuł wątku a to Twój 🙂
Ja czytałam, że szczepionka przeciw wściekliźnie trzyma dłużej niż rok, nie pamiętam dokładnie ile, ale może ze 2 lata? I myślę, że mogłabyś co tyle szczepić koty. Akurat byłam u weterynarza odrobaczać Tarzankę i chciałam zaszczepić ale mi powiedziała, że jak my mamy kota domowego to nie musimy szczepić na wściekliznę, raczej na kocie choroby zakaźne, że jest większe prawdopodobieństwo ich przyniesienia do domu. No u Was jest inaczej bo koty wychodzą, ale jak sądzę co rok nie trzeba p.wściekliźnie.

Dagmara i synek w październiku

Znasz odpowiedź na pytanie: szczepienie kotów p/wściekliźnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
Chropowate plamki na ciele 3miesięczniaka
Czy któraś mama wie czym mogą być spowodowane takie zmiany skórne? Córcia najpier miała je na nóżkach a teraz przeniosły się też na rączki. To chropowate plamki, jak są starsze
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Czytacie jakie fajne blogi?
Czytacie jakie fajne blogi? Ja regularnie czytuję Wawrzyńca Pruskiego i Lady in red Są rewelacyjne - bardzo zabawne- takie na poprawę humoru :))) POLECAM Czytam też blogi kilku osób z tego forum, ale
Czytaj dalej