Forum: Szkolniaki

szczepienie przeciwko odrze

Mam dziewięcioletniego syna. Powinien być szczepiony przeciwko odrze. W 2002 roku dostał pierwszą dawkę szczepionki ROUVAX, teraz okazuje się, że usunęli ją z polskiego rynku, zastępując potrójną – przeciwko odrze, śwince i różyczce. Syn przeszedł już świnkę i miał kontakt z różyczką. Co robić w takiej sytuacji? Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!

2 odpowiedzi na pytanie: szczepienie przeciwko odrze

oliweczka Dodane ponad rok temu,

Prawdopodobnie każą Ci i tak zaszczepić skojarzoną – na ulotkach podają, że nawet, jeśli dziecko przechodziło którąś z tych chorób, to i tak się szczepi (tylko bodajże 2 mce po – ale ręki nie dam sobie uciąć. Sprawdź ulotkę MMRII lub Priorix).
Wygląda na to, że raczej nie masz wyjścia.
Pojedynczych szczepionek u nas już nie ma, podobno w całej Europie wycofano się z produkcji. Teraz wszędzie ładują skojarzone i raczej gadania nie ma.
Chyba, że napiszesz pismo z oświadczeniem, że się nie zgadzasz na potrójną szczepionkę i wówczas będziesz miała na pieńku z Sanepidem.
Moja młodsza jeszcze nie zaszczepiona pierwszą dawką skojarzonej. Na razie muszę pouzupełniać mocno zaległe wcześniejsze szczepienia i wtedy się zastanowię.
A w międzyczasie szukam pojedynczych – pewnie z żadnym skutkiem na przysżłość, ale spróbuję.

malgosia17 Dodane ponad rok temu,

Masz rację,…wczorajszy dzień spędziłam przed komputerem i trochę doczytałam…. A swoją drogą to świństwo,że nie pozostawiono naszym dzieciom żadnej alternatywy choćby i za własne pieniądze…podobno PRIORIX jest lepszy niż MMR II (ma w składzie bezpieczniejszy rodzaj wirusa świnki), ryzyko złapania odry zawsze jeszcze istnieje więc szczepić trzeba bo jeśli nie to grozi nam kolegium i grzywna 150 000zł. Pozdrawiam Gosia

Znasz odpowiedź na pytanie: szczepienie przeciwko odrze

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Zajęcia taneczne dla 2latków w Warszawie znacie??
Dziewczynki wiecie może czy sa gdzień jakies kluby czy szkoły tańca gdzie przyjmuja dzieci juz 2letnie?? Bo chciałam córcie do Egurrola Dance Studio ale tam jest dopiero dla 3latków i wszedzie
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
ELOFEN
Przy każdej infekcji (na szczęście niezbyt często) mój syn dostaje syrop ELOFEN. W smaku jest obrzydliwy i mam z tym kłopot bo wywołuje odruch wymiotny i bardzo często zdarza się
Czytaj dalej