szczepionka

Kochane mamuśki, mój 6-cio tygodniowy maluch miał pierwsze szczepienia,od tego czsu minęło 3 dni a miłoszek jest nie znośny.Leży sobie grzecznie i naraz ni z gruszki ni z pietruszki zaczyna strasznie plakać tak że nie można go niczym uspokoić. Podobnie jest jak się budzi, jeśli nie jestem natychmiast przy łóżeczku to mam 10-cio minutową jazdę.W dzień robi tylko pół godzinne drzemki co kilka godzin. Wcześniej tak się nie zachowywał. Czy jest to spowodowane szczepionką, jak było z waszymi pociechami?????

4 odpowiedzi na pytanie: szczepionka

asik71 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka

A może ma kolki?

maggii Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka

Mnie również wydaje się że może to być kolka. Moja córka też miała kolki 🙁 Okazało się wkrótce że ma skazę białkoą i gdy odstawiłam nabiał to ból się jakby zmniejszył, a wkrótce kolki minęły. Do uspokojenia pomagała suszarka 🙂 Trzymajcie się 🙂

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka

A jaka szczepionkę mu podano? Tą tradycyjna czy nową płatna tzw skojarzona?
Wydaje mi sie, ze po tych nowych szczepionkach nie powinno być skutków ubocznych ale przecież nigdy nie wiadomo jak nasze maluchy na to zareagują.
My mamy szczepienie w poniedziałek – dopiero – bo neurolog kazał zaczekać miesiac. Jonek jest miesiecznym wcześniakiem i u niego odruchy noworodkowe jeszcze miesiąc temu były bardzo zywe.
Nie wiem jak się zachowa nasz Smyk mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok.
Co do zmiany nastroju,aluska to juz pisałam gdzieś tu. Przejsciu z okresu noworodka do niemowlaka towarzyszy dużo zmain np noworodki maja cudowny system odbijania bodźców tak by mogły spać prawie cała dobe. Z czasem ta umiejetność słabnie i nagle maluszek bombardowany jest tym wszystkim co na zewnątrz.
Moze potrzebuje wyciszenia?

Jonatan ur.20.04.05

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka

Dodam jeszcze jedno. Nie wiem czy czytałaś “Jężyk niemowląt” Tracy Hogg. Wyjaśnia tam ona miedzy innymi fazy snu maluszka. Otóż jak juz zaśnie to budzi sie co godzine (mniej wiecej) no i tutaj jest cała sztuka. Maluszek troche marudzi, popłakuje, wierci sie i… jeżeli zostawisz go samego sobie prawdopodobnie zaśnie a jeżeli podlecisz i zaczniez interweniować pozbawisz go umiejetnosci wyrobienia sobie nawyku samouspokojenia.
Stosuje to u Jonka z powodzeniem a dodam, ze jest wg tej ksiażki Wrażliwcem co jest dodatkowym utrudnieniem dla mnie

Jonatan ur.20.04.05

Znasz odpowiedź na pytanie: szczepionka

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Czy zawsze trzeba mieć objawy ciąży na początku?
Mam pyatnie do Was? Czy kazda kobieta w poczatkowej ciazy powinna odczuwac typowe objawy jak nudnosci, bole brzucha itp? Martwie sie bo ja za bardzo nic nie czuje. Jestem dopiero
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
usg
Witam!! Dziewczyny prosze napiszcie czy 23-24 tydz ciazy to juz za pozno na usg polowkowe?
Czytaj dalej