szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix

Chciałam dzisiaj zaszczepić Ulkę – spędziłyśmy w przychodni trzy godziny i wróciłyśmy z niczym. Mam teraz poważne wątpliwości co do kompetencji miejscowej służby zdrowia.
W aptece zamówiłam dwie szczepionki – Infanrix IPV Hib (130 zł) i Infanrix(50 zł) – bo nie wiedziałam, którą zaszczepić – i umówiłam się, że jedną z nich zwrócę – gdy pediatra zadecyduje którą zaszczepić.
Ponieważ akurat jak na złość nie było dzisiaj naszego pediatry, lekarka do której trafiłyśmy (po kilku godzinach oczekiwania!) stwierdziła, że nie zna dziecka, więc nie podejmie decyzji o szczepieniu bo wydaje się jej, że mała ma katar. Więc zapytała chociaż, którą szczepionkę mam oddać. I mam wrażenie, że ona pierwszy raz widziała te szczepionki na oczy. Coś zaczęła bełkotać jak to dobrze, że matki zaczęły kupować płatne, lepsze szczepionki, ale, że coś tam (zupełnie nie mogłam jej zrozumieć tak się zapętlała), że są różne za i przeciw, niektórzy zalecają szczepić nimi, inni odradzają. Byłam w szoku bo naprawdę nie potrafiłam niczego wywnioskować z tego co ona mówi.
No ale nic, zdecydowałam się już na płatną. Tylko teraz pytanie którą.

Bo jedyną rzeczą, którą zrozumiałam z tego co mówiła to to, że ta Infanrix IPV Hib jest dobra ale na kolejne szczepienia, a na pierwsze jest lepsza samam Infanrix (ewentualnie Infanrix z IPV – jest taka ?) bo wtedy jak dziecko źle zareaguje to wiadomo na co, a jak jest z Hibem to nie wiadomo czy na krztusiec czy na Hiba.
Co o tym myślicie?

Zrobiła mi takie kołowrotek w głowie, że już nie wiem czym zaszczepić.

Ola i Ula (24.03.2004)

6 odpowiedzi na pytanie: szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix

olaka Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix

Ja szczepiłam skojarzonę Infanrix IPV HIB i było wszystko w porządku. Na twoim miejscu też bym nią zaszczepiła. A o kompetencji tej Pani lepiej nic nie powiem…

Ola i mala Ninka ur. 30 maja 2003

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix

No tak…Ja byłam pierwszą matką w naszej przychodni, która szczepiła dziecko Infanrixem…Lekarka kazała sobie zostawić ulotkę!
Z wieku maluszka wnioskuję, że to będzie jego pierwsze szczepienie w przychodni? Czyli, że będzie szczepiona na wzw B, błonicę, tęzec, krztusiec. Warto zdecydować się na szcz. przeciw Hib. Wtedy szczepionka nazywa się Infanrix DTPa+Hib. Ula będzie kłuta więc dwa razy (wzwB i Infanrix). Na kolejne szczepienie dochodzi polio (IPV) i szczep. nazywa się Infanrix IPV+HiB (Hib się powtarza kilka razy). Mam nadzieję, że nie namieszałam za bardzo Pozdrawiam!


Izka i Iga 31.08.2003

bourbonetka Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix

Wiyam ,ja szczepiłam Infanrixem DTPa bez Hib.
Nasza lekarka stwierdziła, że skoro Marta nie idzie do żłobka to szkoda byłoby “rozleniwiać” organizm, lepiej niech organizm sam wytwarza przeciwciała.

Hib zastosujemy jak Marta skończy roczek – wtedy wystarczy jedna dawka.

Agnieszka i Martusia (Ur. 15.01.2004)

jolala Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix

Ja też mam zamiar nią zaszczepić! (Infanrix IPV + Hib)

Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix

Wczoraj szczepiłam małą i kupiliśmy tą z HIB. Pediatra zapewniał nas że najlepsza.Rzeczywiscie mała mimo że zaopatrzyłam się profilaktycznie w ssrodki przeciwgorączkowe, nastawiłam na dwa dni marudzenia, obrzękitp. Marysia jest pogodna, usmiechnięta i nic jej nie dolega, chyba było warto zapłacić. Kupcie przed szczepieniem maść EMLA – na receptę więc poproście o recepte-która na 2h przed szczepieniem smaruje się uda i działa przeciwbulowo. Ja posmarowałam tylko jedno bo nie wiedziałam ze w drugie przywala jej szczepionke WZW B, więc nie obyło się bez płaczy ale przy tej nózce znieczulonej płakała tylko z wystraszenia a w druga bolało BARDZO!!!!
Dobrze ze mam to za sobą.Kolejny koszmar za 6tyg.
Zyczę powodzenia

Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix

Jeżeli istnieje szczepionka która może zabezpieczyć ja od zarażenia zapalenia opon mózgowych (mimo że tylko 3% zachorowań to przez hib) a może aż 3% to dlaczego jej nie wziąść. Po to istnieje by ja stosować, szkoda tylko że dzieci biedniejsze nie maja takich możliwości.Więc jak tylko westia finansowa nie jest dla ciebie decydujacym argumentem wybierz tę droższą chodzi przecież o zdrowie Twojego dziecka a nie lakier do paznokci.Pozdrowionka

Znasz odpowiedź na pytanie: szczepionka Infanrix IPV Hib czy tylko Infanrix?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
wygrałam !!!!!!!!!!!!!!!
radioodtwarzacz cd w promocji gerbera jestem w szoku [b]Anies i Wojtuś (23.07.2003)[/b][img]http://foto.onet.pl/upload/44/31/_232677_n.jpg[/img]
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Basen
Dziewczyny!!!! Od kiedy mozna zabierac dziecko na basen?U nas maja otworzyc basen za 2 tyg i wtedy moje dzieciatko bedzie mialo 4 miesiace. Czy moge go juz moczyc w tej chlorowanej
Czytaj dalej