szczepionka p-WZW typ B a ciąża – pilne.

Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy powinnam się zaszczepić (dzisiaj) na p-WZW typ B na ok. 1 miesiąc przed planowaną ciążą? Czy może ze szczepienia w ogóle zrezygnować, ponieważ przełożenie ciąży nie wchodzi w grę?
W czerwcu miałam laparoskopię (stwierdzono endometriozę), teraz powinnam się zaszczepić ostatnią dawką szczepionki Engerix. Do 15.02.br. zakończę kurację DANAZOL-em, (leczenie endometriozy). Najwcześniej zapłodnienie może nastąpić na przełomie luty/marzec br. Dodam, że ze wskazań medycznych nie mogę przełożyć ciąży. Mam (wg. mojego lekarza) dwa cykle na naturalne poczęcie, później wspomagane. Czy szczepionka może mieć negatywny wpływ na ciążę, podobnie jak szczepionka na różyczkę? Jaki jest okres „karencji” po szczepieniu p-WZW typ B do zapłodnienia.

4 odpowiedzi na pytanie: szczepionka p-WZW typ B a ciąża – pilne.

anulka Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka p-WZW typ B a ciąża – pilne.

Ja słyszałam coś o trzech miesiącach karencji od szczepienia do zachodzenia, ale pewna nie jestem. Poza tym o ile dobrze zrozumiałam to bierzesz już trzecią dawkę więc może jest inaczej, ale może najbezpieczniej byłoby poradzić się jakiegoś lekarza.

pozdrowionka Ania W

olivia Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka p-WZW typ B a ciąża – pilne.

Wydaje mi się że nie ma szczególnych przeciwskazań. Mi lekarz kazał się zaszczepić na dwa tygodnie przed IVF i nic nie wspominał że to może mieć jakikolwiek wpływ.
Olivka

katty Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka p-WZW typ B a ciąża – pilne.

Tak jak Olivia juz napisala, nie ma okresu „karencji” po szczepieniu p-WZW typ B przed ewentualnym zajsciem w ciaze.
Mozesz sie bez problemu szczepic.
Powodzenia w realizacji planow!
Katty

bearom Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka p-WZW typ B a ciąża – pilne.

Dzięki dziewczyny za swoje uwagi. Sprawdziłam też w sanepidzie. Szczepionka p-WZW typ B (engerix) nie jest szkodliwa dla przyszłego płodu, zupełnie przeciwnie jak szczepionka p/różyczce, ponieważ ta pierwsza zawiera unieszkodliwione wirusy – a ta druga żywe . Dlatego nawet w trakcie ciąży nie powinna ona (p/WZW) być szkodliwa dla dziecka. Chociaż jak zostało napisane na ulotce należy ją podawać tylko w uzasadnionych przypadkach, bo nie było do tej pory prowadzonych badań i należy mieć na uwadze fakt, iż każde szczepienie w jakiś sposób pobudza układ immunologiczny i może czasami nie jest to wskazane.
Ja ostatecznie się nie zaszczepiłam, bo poradzono mi abym zrobiła test krwi na ilość przeciwciał HBS (koszt badania – 35 zł, a zaszczepienia jednorazowego-55 zł) i wynik był 1000 jednostek, czyli max i nie muszę się zaszczepiać na razie ok. 5 lat. Przy okazji zrobiłam test na ilość przeciwciał na toksoplazmozę, jeszcze nie znam wyniku. (koszt 13 zł).

Znasz odpowiedź na pytanie: szczepionka p-WZW typ B a ciąża – pilne.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

STRATA DZIECKA
Moj maz...
Moj maz aby mnie pocieszyc na moje stwierdzenie, ze stracilam juz nadzieje iz kiedykolwiek zajde w ciaze i ja donosze powiedzial mi, ze sie ze mna rozwiedzie bo on bardzo
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
obawy
Dziewczyny nie wiem czy mam się już denerwować ale od września staram się o dzidziusia i nic.Wczesniej (dokładnie rok temu) miałam martwą ciążę w 3 miesiącu.Lekarz dzień wcześniej nie zauważył
Czytaj dalej