szyjka macicy w ciąży

Dziewczyny,
czy któraś z Was wie, jak apowinna być szyjka macicy na początku ciąży? Chodzi mi o to, czy może być otwarta, czy raczej powinna być zamknięta? Czy owarta grozi jakimś poronieniem i czy konieczna jest opieka lekarska?

4 odpowiedzi na pytanie: szyjka macicy w ciąży

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: szyjka macicy w ciąży

Nie warto się nad tym zastanawiać na początku ciąży. Pójdziesz do ginekologa, to zbada Cię wewnętrznie (w “starszej” ciąży żadko się tak bada, tylko przez brzuch). Jak Cię zbada, to będzie wiedział czy jest OK. Bądź spokojna.
A niby od czego miałaby Ci się otworzyć szyjka na początku ciąży? Nie ma od czego. Na skurcze nie czas. Dziecko nie rozciąga macicy. Nie martw się na zapas i nie czytaj zbyt wielu postów na ten temat ;-)… Bo od tego można się rozchorować…

Kamelia i Junior (-ka)
(14.10.2003)

mutak Dodane ponad rok temu,

Re: szyjka macicy w ciąży

Dzięki za informacje i masz racje, od tego czytania już mam mętlik w głowie. Jestem przed zrobieniem testu, mam zamiar w sobotę zrobić, małpy nie ma, temperatura podwyższona (37,10 C), wzdęty brzuch i nawet dostrzegam kreską od pępka do wzgórza łonowego, taka bladziutką.

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: szyjka macicy w ciąży

Z tą kreską na brzuchu to jest różnie… W książkach czytałam, że może pojawić się koło 5 miesiąca! Ale faktycznie, w listach znalazłam info od dziewczyn, które zauważyły to jako jeden z pierwszych objawów ciążowych. Dziwne. Ja linii na brzuchu nie mam.
Jeśli chodzi o Twoje objawy, to jestem dobrej myśli… Trzymam kciuki za dwie kreski na teście! Mam nadzieję, że zagościsz na oczekujących!

Kamelia i Junior (-ka)
(14.10.2003)

rudasek Dodane ponad rok temu,

Re: szyjka macicy w ciąży

z tego co wiem – to problemy z szyjką tak powazne jak napisałaś zdarzają się sporadycznie i tylko gdy szyjka była uszkodzona wcześniej – tak miała moja koleżanka, która urodziła w 25 tygodniu z powodu zakażenia macicy i niewydolnosci szyjki. Druga ciąża skończyła się powodzeniem – oczywiście pod ścisłą opieką lekarską.

Znasz odpowiedź na pytanie: szyjka macicy w ciąży

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
komar?
Pisałam o plamkach u Mateuszka - było kilka w ciągu miesiąca, potem robiły sie z tego krostki i znikały... dziśpo nocy nagle jest tego dużo... tzn. ze 4 - 5
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Wakacje pt. Nasze dziecko
W sobotę jedziemy do Jastarni na 7 dniowe wczasy z biura Ikatur pod tytułem nasze dziecko. podobno maja być zajęcia w basenie z dzieckiem, nauki masażu i technik relaksacyjnych i
Czytaj dalej